statek

Artykuły - Statek (437)

 • Projekt futurystycznego jachtu żaglowego

  Projekt futurystycznego jachtu żaglowego

  Znany artysta oraz projektant Steve Kozloff zaprezentował swoją wizję superluksusowego jachtu o nazwie ”The Galleon”. Statek może pomieścić nawet 200 gości i posiada niezliczone udogodnienia.
 • Arctic Owl – luksusowy okręt badawczy

  Arctic Owl – luksusowy okręt badawczy

  Znany artysta oraz projektant Steve Kozloff zaprezentował swoją wizję okrętu badawczego nazwanego Arctic Owl. Jednostka jest przystosowana do pracy w najtrudniej dostępnych regionach świata.
 • Tajemnica ”lewitującego tankowca” rozwiązana

  Tajemnica ”lewitującego tankowca” rozwiązana

  Zagadkowe zdjęcie wykonane u wybrzeży Kornwalii wzbudziło ogromne zainteresowanie w internecie. Jak się okazuje – jest ono wynikiem wyjątkowej iluzji optycznej.
 • M/s "Nysa". Ze złomem na dno

  M/s "Nysa". Ze złomem na dno

  Wiał silny wiatr. Fale uderzały o brzeg. Nie był to żaden sztorm, ale po plaży spacerowało niewielu ludzi. Z piachu wystawała butelka. Szkło błysnęło pod nogami idącego plażą małżeństwa z Ustki. Może dlatego przystanęli, odgrzebali butelkę z piachu. Spojrzeli na siebie zdumieni: w środku tkwił jakiś papier. Odkręcili nakrętkę, wyciągnęli zwiniętą kartkę. Czytali, nie dając wiary słowom: „Statek pogrąża się coraz bardziej w głębinę. Dalej nie mogę pisać. M/s 'Nysa' 1965 r.”.
 • Katamaran i amfibia w jednym – oto nowy projekt Lazzarini Design

  Katamaran i amfibia w jednym – oto nowy projekt Lazzarini Design

  Studio Lazzarini Design słynie ze swoich niecodziennych konceptów skupionych wokół innowacyjnych i luksusowych jednostek wodnych. Tym razem projektanci postanowili stworzyć zasilaną energią słoneczną hybrydę.
 • Biegun Północny - rosyjski statek badawczy o oryginalnej konstrukcji

  Biegun Północny - rosyjski statek badawczy o oryginalnej konstrukcji

  Rosjanie z powodzeniem zwodowali swoją najnowszą myśl technologiczną – potężny statek badawczy nazwany „Biegunem Północnym”. Potężna jednostka o charakterystycznym wyglądzie ma być na stałe umieszczona na wysokich wodach arktycznych.
 • Indah – koncept luksusowego jachtu z własnym klubem plażowym

  Indah – koncept luksusowego jachtu z własnym klubem plażowym

  Opalinski Design House zaprezentował swój najnowszy koncept megajachtu. Indah nie tylko mierzy 120 metrów długości, ale został jeszcze wyposażony w automatycznie rozkładany klub plażowy.
 • Japoński statek w kształcie zamka błyskawicznego

  Japoński statek w kształcie zamka błyskawicznego

  Japoński artysta Yasuhiro Suzukiego stworzył łódź o wyglądzie zamka błyskawicznego. Obiekt stanowi formę instalacji plenerowej i ma sugerować „obraz otwierającego się morza”.
 • Prom z innowacyjnym napędem wiatrowym

  Prom z innowacyjnym napędem wiatrowym

  Szwedzkie konsorcjum zaprezentowało ogromnych rozmiarów statek transportowy napędzany energią wiatrową. Prom jest w stanie ograniczyć emisję CO2 nawet o 90 proc. względem innych transportowców.
 • W Bałtyku odkryto nietknięty wrak statku sprzed 400 lat

  W Bałtyku odkryto nietknięty wrak statku sprzed 400 lat

  ​Fińscy nurkowie dokonali niezwykłego odkrycia w Bałtyku - znaleźli bardzo dobrze zachowany wrak statku sprzed 400 lat.

Filmy - Statek (9)

 • Uniósł ją i zrobił to. Spodoba ci się

  Jak dobrze zacząć rejs statkiem wycieczkowym? Można na przykład napić się kawy. A jeśli tak się składa, że jesteś artystą cyrkowym, możesz wynieść tę czynność na wyższy poziom!
 • Ośmiornica na pokładzie. To, co zrobiła zapiera dech w piersiach

  Marynarze na jednym ze statków mieli nietypowego gościa. Po pokładzie pełzała sporych rozmiarów ośmiornica. Część załogi uważała, że zwierzę bez pomocy nie wydostanie się poza statek. Byli jednak i tacy, którzy wierzyli w niezwykłe zdolności tego morskiego stworzenia. Ośmiornica znalazła wąską szczelinę w kadłubie i choć mogłoby się to wydawać niemożliwe, zaczęła się przez nią przeciskąć. Zobaczcie, jaki był finał!
 • Ludzie podziwiający wodowanie statku uciekają przed falą

  Wodowaniu nowych statków towarzyszą spektakularne widoki, wiele osób przyszło więc zobaczyć to na własne oczy. Trochę niefortunnie częścią widowiska, w tym przypadku, została również ucieczka przed falą, wzburzoną przez ogromny statek.
 • Grand Princess w porcie w Oakland. Na pokładzie turyści z koronawirusem

  Do portu w Oakland zawinął wycieczkowiec Grand Princess. Wśród 3,5 tysiąca osób na pokładzie u 21 stwierdzono koronawirusa. W związku z tym pasażerowie przejdą kwarantannę w przygotowanych, rządowych placówkach, a załoga na samym statku. Cała procedura zejścia ze statku może trwać nawet dwa dni.