statek

Artykuły - Statek (426)

Filmy - Statek (15)

 • Ośmiornica na pokładzie. To, co zrobiła zapiera dech w piersiach

  Marynarze na jednym ze statków mieli nietypowego gościa. Po pokładzie pełzała sporych rozmiarów ośmiornica. Część załogi uważała, że zwierzę bez pomocy nie wydostanie się poza statek. Byli jednak i tacy, którzy wierzyli w niezwykłe zdolności tego morskiego stworzenia. Ośmiornica znalazła wąską szczelinę w kadłubie i choć mogłoby się to wydawać niemożliwe, zaczęła się przez nią przeciskąć. Zobaczcie, jaki był finał!
 • Ludzie podziwiający wodowanie statku uciekają przed falą

  Wodowaniu nowych statków towarzyszą spektakularne widoki, wiele osób przyszło więc zobaczyć to na własne oczy. Trochę niefortunnie częścią widowiska, w tym przypadku, została również ucieczka przed falą, wzburzoną przez ogromny statek.
 • Grand Princess w porcie w Oakland. Na pokładzie turyści z koronawirusem

  Do portu w Oakland zawinął wycieczkowiec Grand Princess. Wśród 3,5 tysiąca osób na pokładzie u 21 stwierdzono koronawirusa. W związku z tym pasażerowie przejdą kwarantannę w przygotowanych, rządowych placówkach, a załoga na samym statku. Cała procedura zejścia ze statku może trwać nawet dwa dni.
 • Statek widmo rozbił się u wybrzeży Irlandii

  Statek MV Alta od ponad roku pływający bez załogi po Atlantyku rozbił się u wybrzeży Irlandii. Statek widmo został finalnie zepchnięty na brzeg przez sztorm Dennis. Jego załoga została ewakuowana w sierpniu 2018 roku przez amerykańską Straż Wybrzeża.