starzenie się

Artykuły - Starzenie się (77)

Filmy - Starzenie się (10)

 • Tajemnica długowieczności 123-letniego Hindusa. Jak dieta wpływa na starzenie się organizmu?

  Na lotnisku Abu Zabi celnicy podczas kontroli paszportowej zatrzymali mężczyznę, z którego dokumentów wynikało, że ma sto dwadzieścia trzy lata. Okazało się, że dokumenty Hindusa są prawdziwe. Swami Sivananda opowiedział o swojej tajemnicy długowieczności. W studiu „Dzień Dobry TVN” dietetyczka Anna Radowicka wyjaśniła, jak dieta wpływa na starzenie się organizmu. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Produkty spożywcze, które spowalniają starzenie

  Jeszcze nikt nie wymyślił eliksiru młodości, ale są produkty, które spowalniają procesy starzenia się. Co powinniśmy jeść, jeżeli chcemy pozostać młodzi i piękni? Powiedziała o tym dietetyczka Anna Radowicka. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Co sprawia, że się starzejemy?

  Co jeść, aby zachować młodość? Co sprawia, że się starzejemy? Powiedziała o tym w "Dzień Dobry TVN" Aneta Łańcuchowska. Jakie działanie mają truskawki? Co zawierają migały? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Dłonie szybciej się starzeją. Można temu zaradzić

  Nie tylko skóra naszej twarzy wymaga pielęgnacji. Nie możemy zapomnieć o skórze dłoni, która szybciej się starzeje. Trzeba ją odpowiednio pielęgnować kosmetykami do tego przeznaczonymi. Domowe sposoby takie jak, oliwa z oliwek czy kremy mogą zdziałać cuda. Skóra naszych dłoni szybciej i łatwiej ulega przesuszaniu i starzeniu. Dzieje się tak, ponieważ zawiera mniej gruczołów łojowych i tkanki tłuszczonej w porównaniu do innym części ciała – mówi kosmetyczka Anna Kowalska. Dodatkowo często narażona jest na szkodliwe działanie detergentów i czynników zewnętrznych takich jak zimno. Istnieje jednak kilka skutecznych zabiegów, które nie tylko pomogą zregenerować skórę, ale również ją zabezpieczyć. Jednym z nich jest zabieg parafinowy, który sprawia, że skóra dłoni staje się odżywiona, gładka i kompleksowo ochroniona. Kolejną propozycją jest zabieg White SPA wzbogacony kwasem hialuronowym, kwasem mlekowym oraz masłem shea, których zadaniem jest odbudowanie warstwy ochronnej naskórka i uelastycznienie jej.