starzenie się

Artykuły - Starzenie się (84)

Filmy - Starzenie się (6)

 • Dłonie szybciej się starzeją. Można temu zaradzić

  Nie tylko skóra naszej twarzy wymaga pielęgnacji. Nie możemy zapomnieć o skórze dłoni, która szybciej się starzeje. Trzeba ją odpowiednio pielęgnować kosmetykami do tego przeznaczonymi. Domowe sposoby takie jak, oliwa z oliwek czy kremy mogą zdziałać cuda. Skóra naszych dłoni szybciej i łatwiej ulega przesuszaniu i starzeniu. Dzieje się tak, ponieważ zawiera mniej gruczołów łojowych i tkanki tłuszczonej w porównaniu do innym części ciała – mówi kosmetyczka Anna Kowalska. Dodatkowo często narażona jest na szkodliwe działanie detergentów i czynników zewnętrznych takich jak zimno. Istnieje jednak kilka skutecznych zabiegów, które nie tylko pomogą zregenerować skórę, ale również ją zabezpieczyć. Jednym z nich jest zabieg parafinowy, który sprawia, że skóra dłoni staje się odżywiona, gładka i kompleksowo ochroniona. Kolejną propozycją jest zabieg White SPA wzbogacony kwasem hialuronowym, kwasem mlekowym oraz masłem shea, których zadaniem jest odbudowanie warstwy ochronnej naskórka i uelastycznienie jej.
 • Domowy sposób na kurze łapki

  Kurze łapki - delikatne zmarszczki, które pojawiają się wokół oczu, to jedne z najtrudniejsze do uniknięcia deformacje skóry. Wszystko wynika z tego, że skóra wokół oczu jest cienka i naprawdę delikatna, dlatego jest niezwykle podatna na starzenie się i kolejne niesprzyjające okoliczności. Jak zapobiegać tworzeniu się kurzym łapkom, które nie dodają nam uroku? Poznajcie nasz domowy sposób na kurze łapki!
 • Zestarzała się w 5 minut!

  Anthony Cerniello, artysta i producent filmowy, we współpracy z animatorami i fotografami stworzył krótki film, w którym w niezwykły sposób ukazano proces starzenia się kobiety. Przyznajcie, że jest w tym coś ujmującego.
 • Fantastyczny rok Katarzyny Glinki

  2012 rok był dla mnie fantastyczny. Zostałam mamą - to niepowtarzalne doświadczenie - mówi Kasia Glinka. - Ale sylwestra nie celebruję. Mam świadomość tego, że staję się coraz starsza - dodaje.