startup

Artykuły - Startup (97)

Zdjęcia - Startup (9)

Filmy - Startup (3)

  • Portfel inwestycyjny – najważniejsze zasady budowy

    Jak zbudować portfel inwestycyjny? Opierać się na funduszach czy inwestować w akcje i nowe, obiecujące start’upy? A może pójść jeszcze inną drogą i zainteresować się lokatami i obligacjami państwowymi? To pytania, które zadaje sobie wielu początkujących inwestorów. Odpowiedź nie jest oczywiście prosta i zależy od bardzo wielu czynników, takich jak chociażby prognozowana stopa zwrotu, potencjalne ryzyko czy dylemat pomiędzy chęcią stałego dochodu na przyszłość, a jednorazowym, wysokim zyskiem przy odsprzedaży aktywów.
  • Izraelska lekcja dla polskich innowacji

    Polski rynek jest chłonny innowacji. Jak widzę, jakie są możliwości w bankowości internetowej czy mobilnej w Anglii. W porównaniu do tego, co mamy w Polsce, to jesteśmy 20 lat do przodu. Mamy ciekawsze rozwiązania, nie tylko po stronie podaży. Fintechy tworzą nowe technologie, a społeczeństwo chętnie ich używa – mówił Interii podczas podróży „Pociągiem innowacji” relacji Warszawa-Kraków Tadeusz Kościński, wiceminister przedsiębiorczości i technologii.
  • Polskie startupy mogą rozwiązać problemy energetyczne świata

    Świat stoi przed wielkim wyzwaniem energetycznym: jak oszczędzać energię, magazynować ją i wykorzystywać wtedy, kiedy jest potrzebna. Ten problem mogą rozwiązać polskie startupy – uważa wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.