Start-up

Artykuły - Start-up (94)

 • InCredibles: Wsparcie dla start-upów osłabionych pandemią

  InCredibles: Wsparcie dla start-upów osłabionych pandemią

  Zakończyła się czwarta edycja InCredibles - programu mentoringowego Sebastiana Kulczyka. Jego finalistami było 10 start-upów, które przez pandemię znalazły się w trudnej sytuacji rynkowej. W ciągu 12 miesięcy skorzystały one z blisko 100 godzin indywidualnych i grupowych konsultacji oraz warsztatów z ponad 30 mentorami.
 • Plus nawiązuje współpracę ze start-upami wykorzystującymi technologię 5G

  Plus nawiązuje współpracę ze start-upami wykorzystującymi technologię 5G

  Grupa Polsat wybrała start-upy do dalszej współpracy w ramach akceleratora S5 - akceleratora Technologii 5G. Wybrane rozwiązania mają potencjał wsparcia m.in. Przemysłu 4.0.
 • Totalizator Sportowy połączy polskie startupy z amerykańskimi inwestorami

  Totalizator Sportowy połączy polskie startupy z amerykańskimi inwestorami

  Do 2023 r. fundusz ffVC Tech & Gaming zainwestuje do 100 mln zł w start-upy z branż gier, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa, dronów, robotyki, enterprise software, RegTech czy FinTech.
 • Wyzwanie dla start-upów. Do wygrania projekt w Banku Pekao

  Wyzwanie dla start-upów. Do wygrania projekt w Banku Pekao

  Bank Pekao ogłasza nabór dla start-upów i zachęca innowatorów do zaproponowania rozwiązań z obszaru zautomatyzowanej analizy opinii użytkowników aplikacji mobilnych. Zwycięzca przetestuje swój projekt w Pekao.
 • Rusza nabór do pierwszej w Polsce piaskownicy technologicznej

  Rusza nabór do pierwszej w Polsce piaskownicy technologicznej

  Start- upy zainteresowane rozwijaniem usług opartych na technologii blockchain, mogą zgłaszać się do udziału w pierwszej w Polsce piaskownicy technologicznej. Piaskownica blockchain (Sandbox Blockchain) pozwoli na zaprojektowanie usług w standardzie akceptowalnym dla odbiorców o różnym charakterze, także reprezentujących silnie regulowane sektory gospodarki, jak chociażby rynek finansowy.
 • Rynek start-upowy: Rusza jesienna odsłona podcastów Incredible Academy

  Rynek start-upowy: Rusza jesienna odsłona podcastów Incredible Academy

  W ramach jesiennej odsłony Incredible Academy organizatorzy wraz z mentorami programu InCredibles przygotowali cykl podcastów skierowanych do start-upów. Słuchacze otrzymają wskazówki, jak rodzić sobie z problemami biznesowymi w dobie pandemii. Premiera pierwszego z podcastów w poniedziałek.
 • Polska stanie się hubem technologicznym?

  Polska stanie się hubem technologicznym?

  - Po raz kolejny okazało się, że największym wyzwaniem dla współczesnego świata są mądre innowacje. Bez nich absolutnie nic nie posunie się do przodu. Dobrze, że istnieją inwestycje w infrastrukturę i w inne gałęzie gospodarki, ale to bez innowacji nie ma postępu - mówi Paulina Brym-Ciuba, członek zarządu Start-up Hub Poland. W rozmowie z Interią zapowiada również przyjazd do Polski w najbliższych dniach białoruskich start-upów, które otrzymają pomoc w ramach przygotowanego we współpracy z rządem programu wsparcia dla Białorusi - Poland.Business Harbour.
 • Koronakryzys: Problem czy szansa dla start-upów?

  Koronakryzys: Problem czy szansa dla start-upów?

  Pandemia koronawirusa spowodowała zawirowania na rynku start-upów, którym towarzyszyły powszechne obawy o przyszłość młodych biznesów. Dla niektórych kryzys okazał się jednak szansą na przyspieszenie rozwoju. Przykładem są start-upy z branży biotechnologicznej.
 • EKG: Nagrodzono najciekawsze start-upy na rynku

  EKG: Nagrodzono najciekawsze start-upy na rynku

  Innowacyjne rozwiązanie dla budownictwa drogowego, instalacja do zgazowania organicznych odpadów niebezpiecznych czy technologia przeciwdziałania cyberatakom - to niektóre z projektów docenionych przez jury Konkursu Start-up Challenge 2020. Nagrody dla najciekawszych startu-pów na rynku przyznano podczas XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
 • Sztuczna inteligencja trafia pod strzechy

  Sztuczna inteligencja trafia pod strzechy

  Sztuczna inteligencja już nas otacza, ale jej jeszcze nie zauważamy. Kto widział "Mad Maxa" pamięta, że walka toczyła się tam o cysternę z ropą. Gdyby ktoś dziś kręcił podobną dystopię, walka szłaby o dane. Choć w filmie trudno byłoby to pokazać, bo danych też nie zauważamy. A skoro inteligencji i danych nie zauważamy, to czy są one potrzebne polskim firmom?

Filmy - Start-up (5)

 • Prosta spółka akcyjna wcale nie taka prosta

  W 2023 roku potencjał polskich start-upów sięgnie 2,2 mld zł wartości dodanej dla gospodarki, ponad 50 tys. miejsc pracy i 757 mln zł przychodów dla gospodarstw domowych – pokazują dane Deloitte przytaczane przez MPiT. Żeby ułatwić start-upom działalność i pozyskiwanie kapitału, resort stworzył prostą spółkę akcyjną, która zafunkcjonuje od marca 2020 roku. Nowa i elastyczna forma prowadzenia działalności ma być następcą obecnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
 • ABSL Start-Up Challenge

  ABSL Start-Up Challenge to wyjątkowy konkurs, organizowany przez ABSL - Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce, w którym skupionych jest ponad 200 firm - łącznie z takimi światowymi gigantami jak Procter&Gamble, Google czy UBS. Kto w tym roku był największym odkryciem? Jakie pomysły zachwyciły jurorów? Zobaczcie naszą relację z ABSL Start-Up Challenge 2018!
 • Daniło i Kostrzewa: Wygraliśmy, bo robimy technologię, która jest całkowicie przełomowa

  Zwycięzcami SingularityU Poland Global Impact Challenge 2018 zostali Kamil Adamczyk z Intelclinic oraz Wojciech Daniło i Marcin Kostrzewa z Luny.
 • Prezes PARP: Spory budżet na dofinansowanie start-upów

  W najbliższych latach polskie start-upy technologiczne mogą liczyć na duże wsparcie zarówno organizacyjne, jak i finansowe. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest największym publicznym inwestorem na tym rynku – zainwestowała już 2,8 mld zł. Dla początkujących przedsiębiorców z branży teleinformatycznej PARP i inne instytucje wdrażające nową perspektywę finansową przeznaczą kolejne kwoty, których wysokość jest w tej chwili negocjowana w Brukseli. – Pieniędzy dla start-upów będzie sporo – podkreśla Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. – One będą w różnych programach, na różnych poziomach: regionalnym, ponadregionalnym, np. w ramach programu Polska Wschodnia czy na poziomie centralnym w ramach programu Inteligentny Rozwój. W tym programie będzie sporo pieniędzy przede wszystkim dla start-upów z branż nowoczesnych technologii, rozpoczynających swoją aktywność od działalności badawczo-rozwojowej, której wyniki chcą wdrażać.