starocie

Artykuły - Starocie (10)

 • W 2019 r. wartość sprzedaży dzieł sztuki i antyków wzrosła o 29,1 mln zł

  W 2019 r. wartość sprzedaży dzieł sztuki i antyków wzrosła o 29,1 mln zł

  Jak podał Główny Urząd Statystyczny, w ubiegłym roku wartość sprzedaży dzieł sztuki i antyków wyniosła 162,5 mln zł i wzrosła o 29,1 mln zł. Przeważająca część podmiotów (67,8 proc.) zajmujących się sprzedażą dzieł sztuki i antyków działała w stolicach województw.
 • Męskie hobby, które wciąga i uzależnia

  Męskie hobby, które wciąga i uzależnia

  Kolekcjonowanie samochodów to pasja nietania i niełatwa. Z zabytkowymi autami jest jak z kobietami, trzeba o nie dbać i dopieszczać, by pozostały z właścicielem na długie lata. Odpowiednio zadbane być może czeka wielka, filmowa kariera...
 • Wiekowe srebra dobrym sposobem na lokowanie kapitału?

  Wiekowe srebra dobrym sposobem na lokowanie kapitału?

  Antyki - srebra posiadają ogromny potencjał inwestycyjny, dlatego ich kolekcjonowanie cieszy się rosnącą popularnością także w Polsce. Jak nie dać się oszukać i co kupić? Korzystać z bardzo bezpiecznych licytacji domów aukcyjnych, czy prawdziwych "perełek" poszukiwać na pchlim targu?
 • Uwaga: Drakońskie kary za starocie

  Uwaga: Drakońskie kary za starocie

  Parlament Egiptu znowelizował ustawę o starożytnościach, zaostrzając sankcje za handel nimi i wprowadził prawo własności intelektualnej, które pozwala domagać się odszkodowania za nieautoryzowane reprodukcje starożytnych dzieł. Nowe prawo weszło w życie pod koniec marca.
 • Nowe starocie

  W Polsce przyjęło się, że końcówka i początek roku to najlepszy czas na zakup nowego samochodu.
 • Starocie od Heathen

  Starocie od Heathen

  Reaktywowana amerykańska thrashmetalowa grupa Heathen ma już gotową płytę, której nadała tytuł "Recovered". Znajdą się na niej kompozycje z repertuaru innych wykonawców oraz utwory z demo "Opiate Of The Masses".
 • Drugie życie klasycznych gier

  "Klasyczne" gry znane z komputerów takich jak ZX Spectrum, Commodore 64, Atari czy Amiga najwyraźniej przeżywają swoją drugą młodość. Jednakże nie oznacza to renesansu wymienionych maszynek. Gry te zdobywaja bowiem niesamowitą popularnośc w sieci. Gracze - znudzeni coraz to bardziej wyszukanymi strzelaninami z doskonałą grafika i muzyką, ale prymitywnym scenariuszem - coraz chętniej wracają bowiem do topornych "klasyków" - twierdząc, że "w tych grach jest coś". Świadczy o tym niesamowita wręcz ostatnio popularnosc takich serwisów jak np. Classic Gaming (http://www.classicgaming.com) przypominających te starocie.
 • Vanilla Fudge: Starocie i nowości

  Vanilla Fudge: Starocie i nowości

  Amerykańska grupa Vanilla Fudge, legenda światowego rocka, której debiutancki album z 1967 roku zaliczany jest już do klasyki, wydała w Stanach Zjednoczonych kolejny album, zatytułowany "The Return". Trafiły na niego nagrane na nowo klasyczne już przeróbki dokonane przez zespół oraz kilka zupełnie nowych coverów.
 • Hades zbiera starocie

  Hades zbiera starocie

  Amerykańska grupa Hades zapowiada płytę kompilacyjną "1982-2002", podsumowującą dwie dekady działalności grupy. Na wydanej własnym sumptem zespołu, ściśle limitowanej płycie, znajdą się nie tylko utwory nagrane przez twórców "If At First You Don't Succeed", ale również kompozycje grup Cassius King i All Time Now, w których skład wchodzili muzycy Hades.

Filmy - Starocie (1)

 • Ewa Mierzejewska i starocie we wnętrzach

  Ewa Mierzejewska opowiedziała o tym, jak we własnym zakresie zmienić wygląd mebli. Dekoratorka pokazała, jak techniką przecierania, oklejania, szpachlowania czy malowania można nadać nowe życie starym lub nielubianym przedmiotom i osiągnąć niezwykły efekt. (Dzień Dobry TVN/x-news)