stare miasto

Artykuły - Stare miasto (19)

 • 10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o projekcie Albo Inaczej

  10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o projekcie Albo Inaczej

  Album "Albo Inaczej" spod szyldu wytwórni Alkopoligamia.com to inicjatywa bez precedensu w historii polskiego rapu. Jeśli jeszcze o niej nie słyszeliście lub chcecie poznać ją lepiej przed pierwszym odsłuchem, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu. Zebraliśmy dla was wszystkie najważniejsze informacje o tym przedsięwzięciu.
 • W grupie siła. 10 polskich składów rapowych, na których powrót czekają słuchacze

  W grupie siła. 10 polskich składów rapowych, na których powrót czekają słuchacze

  W czasach, gdy forsuje się indywidualności, coraz więcej raperów samodzielnie realizuje swoje wizje artystyczne, nie łącząc się w grupy z kolegami po fachu. Nie zapominajmy jednak, że w przeszłości mieliśmy sporo składów, które tworzyły historię i trzymały poziom, toteż odbiorcy z chęcią usłyszeliby od nich coś nowego. Poniżej prezentujemy dziesięć ekip, które swego czasu zawładnęły odtwarzaczami entuzjastów rapu.
 • Lofty- ratunkiem dla opuszczonych fabryk?

  Lofty- ratunkiem dla opuszczonych fabryk?

  Ludzie dzielą się na tych, którzy słysząc słowo ,,loft", automatycznie odwracają głowę z zainteresowaniem oraz tych, którzy odwracają się na pięcie i gnają w przeciwnym kierunku. Prawdą jest, że Polski rynek nieruchomości jakoś nigdy nie był szczególnie łaskawy dla tego typu mieszkań.
 • Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Hydrobudowy Polska

  Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Hydrobudowy Polska

  - Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto ogłosił upadłość likwidacyjną Hydrobudowy Polska - poinformował sędzia Jarema Sawiński, rzecznik prasowy sądu okręgowego w Poznaniu.
 • Raport z rynku nieruchomości - luty 2011 roku

  Raport z rynku nieruchomości - luty 2011 roku

  Początek 2011 roku zaowocował niewielkimi zmianami cen na wtórnym rynku sprzedaży mieszkań. Jak wynika ze styczniowej analizy serwisu Oferty.net w dziewięciu miastach ceny ofertowe nieznacznie spadły a w dziewięciu wzrosły.
 • Wynajmujemy w topowych dzielnicach, ale kupujemy dalej od centrum

  Wynajmujemy w topowych dzielnicach, ale kupujemy dalej od centrum

  Mieszkanie przeznaczone do wynajęcia powinno znajdować się w topowej dzielnicy, blisko centrum miasta. To zwiększa szanse na zalezienie klientów. Osoby poszukujące mieszkań do wynajęcia preferują bowiem centralne lokalizacje - wskazują dane Home Broker. Inaczej jest z kupującymi mieszkania. Ci chętniej wybierają dzielnice bardziej oddalone od centrum.
 • Swarzędz złożył w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości z likwidacją majątku

  Swarzędz Meble w likwidacji złożył w środę w Sądzie Rejonowym Poznań - Stare Miasto, XI Wydział Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Naprawczych, wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku.
 • Uprawomocnienie się postanowienia o oddaleniu wniosku o ogłoszenie upadłości

  Zarząd Spółki GPPI S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym powziął wiadomość o uprawomocnieniu się postanowienia Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto w Poznaniu, Wydział XI Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Naprawczych, z dnia 30 marca 2010 roku, o oddaleniu wniosku Szame Sp. z o.o. (spółki zależnej Zakładów Dziewiarskich "MEWA" S.A.) o ogłoszenie upadłości GPPI S.A. oraz o zabezpieczenie majątku GPPI S.A., o którym spółka informowała raportem 12/2010. Podstawa prawna: § 3 ust. 2
 • Podatniku, masz czas tylko do piątku!

  Podatniku, masz czas tylko do piątku!

  Tylko tydzień został na rozliczenie deklaracji podatkowej za 2009 r. Formularz trzeba złożyć do końca kwietnia.
 • Ulubione dzielnice Polaków

  Ulubione dzielnice Polaków

  Warszawiacy kochają Mokotów - od tej dzielnicy najczęściej zaczynają poszukiwania mieszkań i tu faktycznie je kupują. Poznaniacy deklarują, że chcą mieszkać przede wszystkim na Starym i Nowym Mieście, ale na etapie zakupu często wybierają inne lokalizacje. W Krakowie popyt jest najbardziej rozproszony i ciężko wskazać dzielnicę, która byłaby pierwszym wyborem.