starcia w Kijowie

Artykuły - Starcia w Kijowie (15)

 • NATO i Pentagon wzywają Kijów, by nie użył wojska wobec demonstrantów

  NATO i Pentagon wzywają Kijów, by nie użył wojska wobec demonstrantów

  Naczelny dowódca wojsk NATO w Europie, amerykański generał Philip Breedlove wezwał dziś władze Ukrainy, by nie uciekały się do użycia armii przeciwko narodowi. Przed użyciem wojska ostrzegł też Kijów amerykański Pentagon.
 • Ukraina: Janukowycz wraca do rozmów o uregulowaniu konfliktu

  Ukraina: Janukowycz wraca do rozmów o uregulowaniu konfliktu

  ​Administracja prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza poinformowała dziś wieczorem, że polecił on swym podwładnym niezwłoczne zorganizowanie powrotu do rozmów o uregulowaniu konfliktu politycznego z opozycją.
 • Ukraina: Demonstranci zajęli gmach Ministerstwa Sprawiedliwości

  Ukraina: Demonstranci zajęli gmach Ministerstwa Sprawiedliwości

  Dziesiątki demonstrantów przejęły w niedzielę wieczorem kontrolę nad siedzibą Ministerstwa Sprawiedliwości w centrum Kijowa, nie natrafiając na opór sił bezpieczeństwa. Jeśli protestujący nie zwolnią gmachu, szefowa resortu będzie wnioskowała o stan wyjątkowy. O wyjście z budynku apeluje też ukraińska opozycja.
 • Ukraina: Amunicja na dachu Ukraińskiego Domu

  Ukraina: Amunicja na dachu Ukraińskiego Domu

  Na dachu przejętego przez demonstrantów Ukraińskiego Domu w Kijowie znaleziono pociski do broni automatycznej. Protestujący twierdzą, że przebywający tam funkcjonariusze strzelali do manifestujących.
 • Ukraina: Milicjanci opuścili Ukraiński Dom

  Ukraina: Milicjanci opuścili Ukraiński Dom

  Milicjanci opuścili w niedzielę nad ranem Ukraiński Dom w centrum Kijowa, w którym byli otoczeni przez demonstrantów. Oddziały milicji na ulicy Hruszewskiego pozorowały przez kilka godzin rozpoczęcie szturmu na barykady wzniesione przez przeciwników rządu.
 • Ukraina: W Kijowie w nocy powstały nowe barykady

  Ukraina: W Kijowie w nocy powstały nowe barykady

  W Kijowie w nocy z czwartku na piątek zbudowano nowe barykady na ulicach prowadzących do dzielnicy rządowej pomimo czwartkowych rozmów opozycji z prezydentem Wiktorem Janukowyczem. Zaowocowały one przedłużeniem do piątku rano rozejmu.
 • Politycy PiS jadą do Kijowa

  Politycy PiS jadą do Kijowa

  Politycy PiS m.in. Adam Hofman i Ryszard Czarnecki jadą w piątek do Kijowa - poinformowały źródła PAP w tej partii. Na sobotę zaplanowali rozmowy z liderami ukraińskich partii opozycyjnych.
 • Jest jeszcze nadzieja dla Ukrainy? Ważna deklaracja

  Jest jeszcze nadzieja dla Ukrainy? Ważna deklaracja

  Ukraina powinna cały czas mieć możliwość podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE - zadeklarowała w czwartek Sejmie ambasador Grecji Tasia Athanasiou, która objęła prezydencję w Unii. Ukraińskie władze powinny pokazać wolę jej podpisania - dodała.
 • Rozejm na Ukrainie

  Rozejm na Ukrainie

  ​Rozejm w starciach między przeciwnikami rządu a milicją do godz. 19 czasu polskiego w czwartek ogłosił jeden z przywódców ukraińskiej opozycji Witalij Kliczko po rozmowach z dowództwem sił MSW Ukrainy, broniących dojazdu do dzielnicy rządowej w Kijowie.
 • Moskiewski Komsomolec: Ukrainie grozi wojna domowa?

  Moskiewski Komsomolec: Ukrainie grozi wojna domowa?

  "Rozstrzelania czy wojna domowa?" - pod takim tytułem dziennikarze "Moskiewskiego Komsomolca" opisują ostatnie wydarzenia na Ukrainie. Rosyjska gazeta przypomina, że "zdusić opozycję można łatwo, ale wojny domowej, jeśli taka się zacznie, nic już nie zatrzyma".