wydarzenia - star

Artykuły - Star (34)

 • Wspólne toalety mają zachęcić do lepszej nauki

  Wspólne toalety mają zachęcić do lepszej nauki

  W mediach znów głośno o malezyjskim stanie Terengganu. Niedawno pojawiła się tam niecodzienna inicjatywa ratowania zagrożonych małżeństw. Teraz władze uznały, że bodźcem, stymulującym uczniów do lepszych osiągnięć w nauce mogą być ... toalety.
 • Darmowe wakacje receptą na kryzys małżeński

  Terengganu, stan we wschodniej Malezji, na Półwyspie Malajskim oferuje parom przeżywającym kryzys małżeński darmowy "miodowy miesiąc" wart 440 dol., by uratować ich związki przed rozpadem - pisze Reuters, powołując się na poniedziałkowe wydanie malezyjskiego dziennika The Star.
 • Kurs na przetrwanie

  Nie ma tygodnia bez kolejnego ataku pirackiego na statki u wybrzeży Somalii i Kenii. Dla kapitana Marka Niskiego i oficera technicznego Leszka Adlera z więzionego przez osiem tygodni tankowca "Sirius Star" każde nowe porwanie oznacza powrót dramatycznych wspomnień.
 • Rosjanie zatopili chiński statek

  Do chińskiego MSZ został wezwany ambasador Rosji w Pekinie w związku z incydentem na Morzu Japońskim, gdzie przed kilkoma dniami rosyjskie okręty zatopiły chiński frachtowiec z 16 osobami na pokładzie - poinformował rząd ChRL.
 • Rosyjskie okręty zatopiły chiński statek

  Rosyjskie okręty zatopiły przed kilkoma dniami na Morzu Japońskim nieopodal Władywostoku chiński frachtowiec z 16 osobami na pokładzie - pisze rosyjski dziennik "Kommiersant".
 • Polscy marynarze z Sirius Star wrócili do kraju

  Polscy marynarze z Sirius Star wrócili do kraju

  Dwaj polscy marynarze z saudyjskiego supertankowca "Sirius Star" wrócili do kraju - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
 • Koniec koszmaru Polaków porwanych przez piratów

  Koniec koszmaru Polaków porwanych przez piratów

  Załoga supertankowca Sirius Star, uwolnionego przed kilkoma dniami z rąk somalijskich piratów, przebywa od wczoraj w Dubaju. Wśród marynarzy jest dwóch Polaków. W ciągu kilku dni mogą wrócić do kraju - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
 • Polacy z "Sirius Star" wrócą wkrótce do kraju

  Polacy z "Sirius Star" wrócą wkrótce do kraju

  Dwaj Polacy z uwolnionego w piątek z rąk porywaczy saudyjskiego supertankowca "Sirius Star" za kilkanaście dni powinni wrócić do kraju - poinformował rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. W tej chwili statek jest w drodze do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
 • Tajna umowa z piratami z Sirius Star. Polacy wolni

  Tajna umowa z piratami z Sirius Star. Polacy wolni

  Piraci somalijscy zwolnili porwany w listopadzie supertankowiec saudyjski "Sirius Star" po zapłaceniu 3 mln dolarów okupu - poinformował współpracownik piratów. Na pokładzie jednostki było dwóch Polaków.
 • Piraci zwolnili supertankowiec z Polakami

  Piraci zwolnili supertankowiec z Polakami

  Piraci somalijscy zwolnili dziś porwany w listopadzie supertankowiec saudyjski "Sirius Star" po zapłaceniu 3 mln dolarów okupu - poinformował współpracownik piratów. Na pokładzie jednostki było dwóch Polaków.