stanowisk

Artykuły - Stanowisk (6)

 • Straż Graniczna zapowiada zwiększenie obsady stanowisk do odprawy pasażerów

  Straż Graniczna zapowiada zwiększenie obsady stanowisk do odprawy pasażerów

  Stanowiska Straży Granicznej do odprawy pasażerów na lotniskach mają być wzmocnione, sprawniej mają także odbywać się procedury związane z przekraczaniem granicy RP - wynika z sobotniego komunikatu Straży Granicznej.
 • Byli prezesi ARR skazani ws. zatrudniania pracowników

  Na kary więzienia w zawieszeniu, grzywny i zakazy zajmowania stanowisk kierowniczych w instytucjach państwowych skazał we wtorek Sąd Rejonowy w Białymstoku dwóch b. prezesów ARR, oskarżonych o przekroczenie uprawnień przy zatrudnianiu pracowników.
 • Do 15 stycznia stanowisko resortu zdrowia ws. dyrektywy tytoniowej UE

  Do 15 stycznia stanowisko resortu zdrowia ws. dyrektywy tytoniowej UE

  Resort zdrowia do 15 stycznia ma przygotować stanowisko dotyczące projektu dyrektywy tytoniowej UE. Dotąd nie otrzymał opinii w tej sprawie od resortów gospodarki i finansów. Resort zdrowia informuje, że są one niezbędne, by projekt trafił pod obrady rządu.
 • Najgorzej opłacane stanowiska w 2011 roku

  Najgorzej opłacane stanowiska w 2011 roku

  Najgorzej opłacanymi grupami zawodowymi w 2011 roku były sprzątaczki, których wynagrodzenie kształtowało się na poziomie 1400 zł brutto. Ich zarobki były zaledwie o 14 zł wyższe od ustawowej płacy minimalnej, tj. 1386 zł.
 • Od nowego roku samorządy szykują niezłą pracę

  Od nowego roku samorządy szykują niezłą pracę

  Dziewięć nowych stanowisk będą musiały utworzyć w przyszłym roku samorządy, by realizować nowe zadania, jakie nakłada na nie ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej - przewiduje projekt rozporządzenia rządu.
 • Jak kształtują się płace na stanowiskach produkcyjnych?

  Jak kształtują się płace na stanowiskach produkcyjnych?

  W porównaniu z rokiem 2009 przeciętne wynagrodzenie w firmach produkcyjnych wzrosło w 2010 roku o ok. 6 proc. - wynika z XIII raportu płacowego dla stanowisk produkcyjnych, opublikowanego przez Sedlak & Sedlak. Największy wzrost wynagrodzeń miał miejsce na szczeblu specjalistów (8 proc.). Minimalny spadek płac (-2,6 proc.) nastąpił wśród dyrektorów.