stanley

Artykuły - Stanley (114)

 • "Rozmowy" ze Stanleyem Kubrickiem

  "Rozmowy" ze Stanleyem Kubrickiem

  Książka "Stanley Kubrick. Rozmowy" Gene'a D. Phillipsa trafiła do polskich księgarń. Reżyser opowiada o sztuce filmowej, a także o literaturze, polityce, religii a nawet grze w szachy.
 • Tłumy na otwarciu wystawy "Stanley Kubrick" w Krakowie

  Tłumy na otwarciu wystawy "Stanley Kubrick" w Krakowie

  Wśród licznie zgromadzonej publiczności otwarto w niedzielę, 4 maja, wystawę prezentującą życie i twórczość reżysera Stanleya Kubricka, twórcy m.in. filmów "Mechaniczna pomarańcza" i "2001: Odyseja Kosmiczna", w Muzeum Narodowym w Krakowie.
 • Stanley Kubrick- Biografia

  Stanley Kubrick (ur. w Nowym Jorku w 1928 roku, zm. w Harpenden, Wielka Brytania w 1999 roku) - amerykański reżyser, scenarzysta, producent i operator, jeden z największych twórców światowego kina.
 • "Stanley Kubrick" w Krakowie: Otwarcie wystawy!

  "Stanley Kubrick" w Krakowie: Otwarcie wystawy!

  Oryginalna makieta statku kosmicznego, weneckie maski, kostium małpy, słynny monolit, panel komputera HAL 9000 czy pokój 237 to tylko nieliczne przykłady tego, co zobaczymy w Muzeum Narodowym w Krakowie. Już 4 maja 2014 nastąpi uroczyste otwarcie wystawy "Stanley Kubrick" z udziałem członków rodziny reżysera.
 • Morgan Stanley podniósł prognozy PKB dla Polski, Węgier i Czech

  Morgan Stanley podniósł prognozy PKB dla Polski, Węgier i Czech

  Bank inwestycyjny Morgan Stanley podniósł prognozy wzrostu gospodarczego w 2014 r. dla Polski o 0,3 pkt proc., do 3,5 proc. PKB i o 0,6 pkt proc., do 4,2 proc. PKB w 2015 r. Prognoza dla Węgier za 2014 r. jest wyższa o 0,2 pkt proc., a dla Czech o 0,4 pkt proc.
 • Morgan Stanley: Kryzys na Krymie zwiększa w Rosji ryzyko recesji

  Morgan Stanley: Kryzys na Krymie zwiększa w Rosji ryzyko recesji

  Krymski kryzys zwiększa w Rosji ryzyko łagodnej recesji w najbliższych dwóch kwartałach, ale w dłuższej perspektywie jego skutki przezwyciężyłoby zwiększenie wydatków rządowych - ocenia bank Morgan Stanley (MS).
 • Na Wall Street spokojny koniec tygodnia

  Na Wall Street spokojny koniec tygodnia

  Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi zmianami indeksów po publikacji najnowszych danych makroekonomicznych. Wcześniej nastroje na rynku poprawiły dobre wyniki kwartalne Morgan Stanley i General Electric.
 • Stanley Kubrick w Krakowie

  Stanley Kubrick w Krakowie

  Pierwsza w świecie wystawa, która w kompleksowy sposób prezentuje życie i twórczość jednego z najwybitniejszych amerykańskich reżyserów - Stanleya Kubricka, twórcy filmów "Mechaniczna pomarańcza", "Lśnienie" i "2001: Odyseja kosmiczna", zawita do Krakowa. Wystawa prezentowana będzie od maja do września w Muzeum Narodowym w Krakowie.
 • Bank Morgan Stanley wycenia polskie obligacje

  Bank Morgan Stanley wycenia polskie obligacje

  Morgan Stanley (MS) podniósł wycenę polskich obligacji do "ponad rynek" (overweight). W uzasadnieniu wskazał na czynniki związane z cyklem gospodarczym i na zjawiska na polskim rynku obligacji skarbowych.
 • Morgan Stanley: Założenia polskiego budżetu na 2014 r. - realistyczne

  Założenia projektu budżetu na 2014 r., wstępnie zaakceptowanego przez rząd Donalda Tuska, "są z grubsza realistyczne" - ocenia bank Morgan Stanley w cotygodniowym komentarzu. Bank spodziewa się też, że rząd pozostanie u władzy do końca kadencji.