Stanisław Szwed

Synonimy:
Szwed Stanisław,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Stanisław Szwed (3)

 • Strona społeczna RDS chce nadzwyczajnego posiedzenia Rady ws. zniesienia składek na ZUS

  Strona społeczna RDS chce nadzwyczajnego posiedzenia Rady ws. zniesienia składek na ZUS

  - Strona Społeczna Rady Dialogu Społecznego chce zwołania nadzwyczajnego posiedzenia RDS ws. rządowego projektu o zniesieniu górnego limitu składek na ZUS. Zwołanie posiedzenia tylko dla tego jednego punktu nie byłoby zasadne - skomentował wiceminister rodziny Stanisław Szwed. - Polskie Stronnictwo Ludowe nie będzie popierać takich zbójeckich ustaw - oświadczył w środę w Sejmie Krystian Jarubas z PSL.
 • Zakaz handlu w co drugą niedzielę dopiero do nowego roku

  Zakaz handlu w co drugą niedzielę dopiero do nowego roku

  - Zakaz niedzielnego handlu nie zostanie wprowadzony w tym roku - ogłosiła minister pracy Elżbieta Rafalska. Najbardziej prawdopodobna data to pierwszy stycznia przyszłego roku - dodaje jej zastępca Stanisław Szwed. Zakazany miałby zostać handel w co drugą niedzielę. Te rozstrzygnięcia są zaledwie namiastką sukcesu dla pomysłodawców całkowitego zakazu handlu w niedziele.
 • Stanisław Szwed: Ok. 500 mln zł na wyższe zasiłki dla bezrobotnych

  Stanisław Szwed: Ok. 500 mln zł na wyższe zasiłki dla bezrobotnych

  Ok. 500 mln zł dodatkowych środków z Funduszu Pracy będzie wymagało podniesienie wysokości zasiłku dla bezrobotnych do kwoty tysiąca złotych, co jest planowane najdalej od przyszłego roku - szacuje wstępnie resort rodziny, pracy i polityki społecznej. Na pewno od przyszłego, 2018 roku, zasiłek dla bezrobotnych będzie podwyższony - mówimy o kwocie tysiąca złotych - powiedział wiceminister.
 • Sejmowa komisja pozytywnie o zmianach w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych

  Sejmowa komisja pozytywnie o zmianach w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych

  Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny pozytywnie zaopiniowała projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Zakłada on, że ZUS nie będzie mógł żądać zwrotu nienależnie pobranych świadczeń np. zasiłku chorobowego po upływie pięciu lat od takiego zdarzenia.
 • Stanisław Szwed: 12 zł za godzinę pracy od września

  Stanisław Szwed: 12 zł za godzinę pracy od września

  Stawka 12 złotych brutto za godzinę pracy na umowę-zlecenie ma obowiązywać od września tego roku. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. mówił w radiowej Jedynce, że rząd chce ukrócić proceder, w którym umowa cywilno-prawna często zastępowała umowę o pracę.
 • Wiceminister Szwed: Świadczenie 500 zł na dziecko nie będzie wliczane do dochodu

  Wiceminister Szwed: Świadczenie 500 zł na dziecko nie będzie wliczane do dochodu

  - Świadczenie wychowawcze, które miałoby być wypłacane od kwietnia w ramach programu "Rodzina 500 plus", nie będzie wliczane do dochodu - mówił na konferencji prasowej w poniedziałek w Opolu wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
 • PiS: Projekty dotyczące pracy skonsultujemy z Radą Dialogu Społecznego

  PiS: Projekty dotyczące pracy skonsultujemy z Radą Dialogu Społecznego

  - Gotowe już projekty PiS dotyczące pracy i zatrudnienia będą zaktualizowane, a zanim trafią do Sejmu, otrzyma je do zaopiniowania nowa Rada Dialogu Społecznego - mówią Elżbieta Rafalska, kandydatka na ministra pracy w rządzie Beaty Szydło i Stanisław Szwed, poseł PiS.
 • Taki wynik to sukces

  Taki wynik to sukces

  Mija rok od zorganizowania przez Solidarność ogólnopolskiego strajku włoskiego, który objął w Boże Ciało 7 czerwca sporą część supermarketów i niektóre sklepiki. W sondażach protest poparło 52 procent respondentów. Przeciwko było 42 proc. Dziś opinie się zmieniły.
 • Jan Lityński i Stanisław Szwed gośćmi Barbary Górskiej

  Czy pracy przybędzie w Polsce wówczas, gdy pracodawców przestaną krępować surowe prawa, czy też wówczas, gdy zwolnienie pracownika będzie jeszcze trudniejsze niż dziś? Debata na temat walki z bezrobociem rozpocznie się w Sejmie jutro, a już dzisiaj na temat możliwych rozwiązań jednego z najtrudniejszych problemów, przed jakim stanęła Polska, Barbara Górska rozmawia z posłem Janem Lityńskim z Unii Wolności i posłem AWS Stanisławem Szwedem