Fakty - Stanisław Karczewski

Synonimy:
Karczewski Stanisław,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Stanisław Karczewski (22)

 • Marszałek Senatu: Nie jestem zwolennikiem referendum konstytucyjnego

  Marszałek Senatu: Nie jestem zwolennikiem referendum konstytucyjnego

  "Nieraz mówiłem o tym prezydentowi, nie jestem zwolennikiem referendum konstytucyjnego" - oświadczył w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
 • ​Stanisław Karczewski: Na razie płotu wokół Sejmu nie będzie

  ​Stanisław Karczewski: Na razie płotu wokół Sejmu nie będzie

  "Na razie, z informacji, które mam, płotu wokół Sejmu nie będzie" - powiedział w piątek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. "Zobaczymy, jak będzie w przyszłości, bo trzeba wziąć pod uwagę, że prawie wszystkie parlamenty na świecie są ogrodzone" - dodał.
 • ​Marszałek Senatu spotkał się z prezydentem Turcji

  ​Marszałek Senatu spotkał się z prezydentem Turcji

  Podczas spotkania marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego i prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana obaj politycy uznali poziom stosunków polsko-tureckich za bardzo dobry i wyrazili nadzieję, że nadal będą się one rozwijały - podała w komunikacie Kancelaria Senatu.
 • ​Stanisław Karczewski: Apeluję do rezydentów, by zrezygnowali z głodówki

  ​Stanisław Karczewski: Apeluję do rezydentów, by zrezygnowali z głodówki

  "Apeluję do rezydentów, by zrezygnowali z tej skrajnej formy protestu, jaką jest głodówka. Tylko dialog może doprowadzić do porozumienia" - powiedział w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
 • "Newsweek" o kulisach spotkania w Belwederze. Karczewski dementuje

  "Newsweek" o kulisach spotkania w Belwederze. Karczewski dementuje

  Marszałek Senatu Stanisław Karczewski skomentował doniesienia "Newsweeka", według których marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas poniedziałkowego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą żądał od niego zmiany decyzji ws. weta do ustaw o SN i KRS. Karczewski określił tę informację jako "fake news".
 • Karczewski: Jestem przekonany, że prezydent podpisze ustawę budżetową

  Karczewski: Jestem przekonany, że prezydent podpisze ustawę budżetową

  Jestem głęboko przekonany, że prezydent podpisze ustawę budżetową, i że zrobi to bardzo szybko - powiedział w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
 • Marszałek Karczewski zapowiedział akcję uświadamiającą nt. aborcji

  Marszałek Karczewski zapowiedział akcję uświadamiającą nt. aborcji

  Społeczeństwo musi wiedzieć, co to jest aborcja i na czym polega - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, zapowiadając "akcję uświadamiającą" na ten temat. Pytany, co dalej z zapowiadanym projektem senatorów dot. aborcji, odparł: "będziemy się zastanawiali".
 • Grupa Wyszehradzka rozszerzy formułę?

  Grupa Wyszehradzka rozszerzy formułę?

  Rozszerzenie współpracy międzyparlamentarnej państw Grupy Wyszehradzkiej o inne kraje oraz spotkania w formule prezydiów były m.in. tematem wtorkowej rozmowy marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego z premierem Węgier Viktorem Orbanem.
 • "Polska i Węgry będą się wspierać wzajemnie"

  "Polska i Węgry będą się wspierać wzajemnie"

  Wzmocnienie współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej, przygotowania do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE i wspólne stanowisko na spotkanie szefów parlamentów w Strasburgu były m.in. tematami rozmów marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego na Węgrzech.
 • Ludobójstwo Ukraińców przez Polaków? "Źle się stanie"

  Ludobójstwo Ukraińców przez Polaków? "Źle się stanie"

  - Źle się stanie, jeśli ukraiński parlament przyjmie uchwałę o ludobójstwie Ukraińców dokonanym przez Polaków - ocenił marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Projekt w tej sprawie złożył niezależny deputowany Ołeksij Musij.

Filmy - Stanisław Karczewski (21)

 • Karczewski: Wyborcy Hołowni w jakiejś części oddadzą głos na Dudę

  Myślę, że również wyborcy Szymona Hołowni w jakiejś części oddadzą głos na Andrzeja Dudę - przekonywał były marszałek senatu Stanisław Karczewski. Odnosząc się do zwolenników Konfederacji, stwierdził: "W 2018 r. poszliśmy wspólnie w wielkim, 100-tysięcznym Marszu Niepodległości".
 • Wybory prezydenckie 10 maja? Karczewski: Bardzo chcielibyśmy żeby wybory w tym terminie się odbyły

  Robert Mazurek dopytywał swojego gościa, czy w związku z wycofaniem się z wyborów Małgorzaty Kidawy-Błońskiej Prawo i Sprawiedliwość zmieni termin wyborów. "Nikt nie forsuje. Jest to normalnie ustalony termin" podkreślał Stanisław Karczewski.
 • Karczewski: Sytuacja zmusza nas do ekstraordynaryjnych działań

  "To jest pragmatyczne i adekwatne do sytuacji rozwiązanie. Mamy sytuację trudną i trzeba reagować" – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Stanisław Karczewski, pytany przez Roberta Mazurka o to, co sądzi o poprawkach do Kodeksu wyborczego, wniesionych w nocnym głosowaniu Sejmu przez PiS. Jak przypomniał Robert Mazurek – w 2017 roku PiS przegłosował ustawę, w której z Kodeksu wyborczego została wykreślona możliwość głosowania korespondencyjnego, uważając, że może to zwiększać ilość nieprawidłowości. "Jednak teraz mamy sytuację zupełnie inną. Zmusza nas do ekstraordynaryjnych zachowań. Uważam to za dobre rozwiązanie" – komentował Karczewski.
 • Karczewski o ustawie dyscyplinującej sędziów: Najważniejszy jest cel – uporządkować system

  „Samo założenie i cel tej ustawy jest oczywiste i się z nim absolutnie zgadzam. Jeśli chodzi o szczegóły to widać, że jednak podczas prac w Sejmie dokonano kilku poprawek. Być może w Senacie trzeba będzie jakieś poprawki wprowadzić, ale najważniejszy jest cel - by uporządkować system” – mówił o projekcie nowelizacji ustaw sądowych gość Porannej rozmowy w RMF FM wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. “Nie możemy doprowadzić do chaosu, anarchii, nie możemy wysadzić w powietrze wymiaru sprawiedliwości” – zaznaczył. Robert Mazurek pytał także swojego gościa, czy ma poczucie, że PiS przegrał w kwestii reformy sądownictwa. Jeśli pan spyta czy mam poczucie porażki, to nie mam. Mam poczucie, że nie wszystko nam się udało, że wiele jeszcze mamy do zrobienia - mówił Karczewski. Wicemarszałek został zapytany także o obecną izbę wyższą parlamentu, przejętą przez opozycję. Zdaniem Karczewskiego "na razie nie widać", by Senat stawał się "izbą weta". Ja życzę panu marszałkowi (Grodzkiemu), żeby Senat realizował się w takiej formie, jaką przedstawił w formie swojego orędzia - powiedział. Przyznał, że ma wątpliwości co do jego działalności, "ale są momenty, kiedy spełnia" swoje obowiązki.
 • Nowy marszałek senatu zapowiada pokorną służbę narodowi. "Nic już nie będzie tak jak było"

  Warszawa. Kandydat opozycji Tomasz Grodzki został nowym marszałkiem senatu. W głosowaniu uzyskał 51 głosów poparcia. Nowy marszałek izby wyższej parlamentu wyraził nadzieję, że teraz senat ponownie przyjmie rolę miejsca refleksji nad tworzeniem dobrego prawa. Zapewnił też, że nie będzie bezmyślnego blokowania ustaw autorstwa PiS. - Pokorna służba, która ma służyć narodowi i rodakom. Ta kadencja była zdominowana przez jedną opcję polityczną. W tej chwili pojawiły się nowe podmioty na scenie politycznej. Jak również w senacie, rozkład sił jest trochę inny – stwierdził Tomasz Grodzki. Z kolei Stanisław Karczewski, który był marszałkiem senatu w poprzedniej kadencji, wystawia sobie jako marszałkowi wysoką notę mimo oskarżeń ze strony opozycji, jakoby uczynił senat maszynką do zatwierdzania ustaw forsowanych przez PiS-owską większość w sejmie. - Nie mam żadnych wyrzutów sumienia. Uważam, że z najwyższą godnością i starannością prowadziliśmy obrady senatu. W poprzednich kadencjach również odbywały się obrady nocą. Nie ma w tym nic niezwykłego i nadzwyczajnego – stwierdził Stanisław Karczewski. (TVN24/x-news)
 • Karczewski o reparacjach: "Są prowadzone prace, zobaczymy co w następnej kadencji"

  - Będziemy rozmawiać o reparacjach w przyszłości - podkreśla marszałek senatu Stanisław Karczewski. Polityk Prawa i Sprawiedliwości dodawał, że jest bardzo poruszony przemówieniem prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera. - Poczułem, że strona niemiecka wypowiada słowa, na które czekaliśmy - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM.
 • Karczewski o rekonstrukcji rządu: Nie znam nazwisk na giełdzie

  "Będziemy rozmawiać na komitecie politycznym - pewnie w tym tygodniu. Jestem przekonany, że premier Mateusz Morawiecki ma już swoje przemyślenia, pewnie już rozmawiał z prezesem Jarosławem Kaczyńskim" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM marszałek Senatu Stanisław Karczewski pytany o rekonstrukcję rządu po wyborach do europarlamentu. "Pracuję w Senacie. Nie znam nazwisk na giełdzie" - zapewnił. To jest bardzo miła niespodzianka w tej niespodziance naszego sukcesu - powiedział Karczewski pytany o zdobycie mandatu w eurowyborach przez minister rodziny Elżbietę Rafalską. Świetna minister została doceniona przez wyborców - podkreślił. Jednocześnie przyznał, że nie wie, kto zastąpi ją w rządzie. Nie idzie dobrze, ale będzie - przyznał Stanisław Karczewski w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM odnosząc się do postępów przy realizacji rządowego programu Mieszkanie plus. Nie można zrobić wszystkiego w jednej kadencji - tłumaczył marszałek Senatu. Są już pierwsze efekty. Będziemy współpracować z samorządami. Chcemy, żeby tych mieszkań było coraz więcej i ten program będzie realizowany - dodał. Jak zaznaczył, program "to nie jest wydawanie pieniędzy, to jest dobra inwestycja". Karczewski przekonywał też w rozmowie z Robertem Mazurkiem, że politycy PiS po wyborach nie spoczywają na laurach. Nie ma żadnego triumfalizmu. Cieszymy się, ale praca, praca, praca, pokora, pokora, pokora. I to 6 razy 'P' ja powtarzałem i będę powtarzał - stwierdził gość RMF FM.
 • Karczewski: Podobają mi się "Wiadomości"

  Marszałek senatu oceniał w Porannej Rozmowie w RMF FM pracę Jacka Kurskiego i telewizji publicznej. Stanisław Karczewski usprawiedliwiał przy tym ponad miliardową dotację od budżetu dla TVP.
 • Karczewski: "Chcemy, żeby te gadżety były interesujące"

  Stanisław Karczewski, marszałek senatu, w Porannej Rozmowie w RMF FM tłumaczy dlaczego w senacie pojawią się selfie-sticki i inne gadżety. "Mają to być gadżety dla dzieci i pamiątki dla zagranicznych delegacji" - mówi przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości.
 • Karczewski: Wiem, że SORy wyglądają fatalnie

  Stanisław Karczewski, marszałek senatu IX kadencji, ocenia sytuację Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Mówi też o rozwiązaniach systemowych wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość by zmniejszyć w nich kolejki.