Stanisław Karczewski

Synonimy:
Karczewski Stanisław,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Stanisław Karczewski (50)

 • Marszałek Senatu: Nie jestem zwolennikiem referendum konstytucyjnego

  Marszałek Senatu: Nie jestem zwolennikiem referendum konstytucyjnego

  "Nieraz mówiłem o tym prezydentowi, nie jestem zwolennikiem referendum konstytucyjnego" - oświadczył w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
 • ​Stanisław Karczewski: Na razie płotu wokół Sejmu nie będzie

  ​Stanisław Karczewski: Na razie płotu wokół Sejmu nie będzie

  "Na razie, z informacji, które mam, płotu wokół Sejmu nie będzie" - powiedział w piątek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. "Zobaczymy, jak będzie w przyszłości, bo trzeba wziąć pod uwagę, że prawie wszystkie parlamenty na świecie są ogrodzone" - dodał.
 • ​Marszałek Senatu spotkał się z prezydentem Turcji

  ​Marszałek Senatu spotkał się z prezydentem Turcji

  Podczas spotkania marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego i prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana obaj politycy uznali poziom stosunków polsko-tureckich za bardzo dobry i wyrazili nadzieję, że nadal będą się one rozwijały - podała w komunikacie Kancelaria Senatu.
 • ​Stanisław Karczewski: Apeluję do rezydentów, by zrezygnowali z głodówki

  ​Stanisław Karczewski: Apeluję do rezydentów, by zrezygnowali z głodówki

  "Apeluję do rezydentów, by zrezygnowali z tej skrajnej formy protestu, jaką jest głodówka. Tylko dialog może doprowadzić do porozumienia" - powiedział w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
 • Setka Stulecia. Z Witosem i Włodarczyk biegiem po... zdrowe płuca

  Setka Stulecia. Z Witosem i Włodarczyk biegiem po... zdrowe płuca

  Kolejna "piątka" Setki Stulecia z Wincentym Witosem w tle, w środę przy Centrum Olimpijskim w Warszawie, będzie także "Biegiem po Zdrowe Płuca". Weźmie w nim udział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, a sygnał do startu da o godz. 19.18 Anita Włodarczyk.
 • "Newsweek" o kulisach spotkania w Belwederze. Karczewski dementuje

  "Newsweek" o kulisach spotkania w Belwederze. Karczewski dementuje

  Marszałek Senatu Stanisław Karczewski skomentował doniesienia "Newsweeka", według których marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas poniedziałkowego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą żądał od niego zmiany decyzji ws. weta do ustaw o SN i KRS. Karczewski określił tę informację jako "fake news".
 • Karczewski: Jestem przekonany, że prezydent podpisze ustawę budżetową

  Karczewski: Jestem przekonany, że prezydent podpisze ustawę budżetową

  Jestem głęboko przekonany, że prezydent podpisze ustawę budżetową, i że zrobi to bardzo szybko - powiedział w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
 • Marszałek Karczewski zapowiedział akcję uświadamiającą nt. aborcji

  Marszałek Karczewski zapowiedział akcję uświadamiającą nt. aborcji

  Społeczeństwo musi wiedzieć, co to jest aborcja i na czym polega - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, zapowiadając "akcję uświadamiającą" na ten temat. Pytany, co dalej z zapowiadanym projektem senatorów dot. aborcji, odparł: "będziemy się zastanawiali".
 • ​Podbiegają dziennikarze, zadają pytania... czas z tym skończyć!

  ​Podbiegają dziennikarze, zadają pytania... czas z tym skończyć!

  Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wyjaśniał w Radiu Zet, dlaczego dziennikarze będą mieli ograniczony dostęp do polityków w parlamencie.
 • Grupa Wyszehradzka rozszerzy formułę?

  Grupa Wyszehradzka rozszerzy formułę?

  Rozszerzenie współpracy międzyparlamentarnej państw Grupy Wyszehradzkiej o inne kraje oraz spotkania w formule prezydiów były m.in. tematem wtorkowej rozmowy marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego z premierem Węgier Viktorem Orbanem.

Filmy - Stanisław Karczewski (17)

 • Marszałek o nagraniu z obrad KRS: Nic pani nie wie, jak głosowano

  - Dzięki temu, że w ustawie jest obowiązek przeprowadzania transmisji z obrad Krajowej Rady Sądownictwa, była taka możliwość, aby zobaczyć, jak się głosuje - podkreślił Stanisław Karczewski z PiS. Tak marszałek Senatu skomentował nagranie z tajnego głosowania w nowej, wybranej przez polityków, KRS. Zrodziło ono pytania, czy jedna z sędziów, Dagmara Pawełczyk-Woicka, uzgadniała swój głos z ministrem Zbigniewem Ziobrą. (TVN24/x-news)
 • Stanisław Karczewski: Zaszczepię pana ministra Patryka Jakiego

  121 tys. osób podpisało się pod obywatelskim projektem ustawy „STOP NOP” o zniesieniu obowiązku szczepień. „Ja jestem zwolennikiem szczepień. Chciałbym, żeby nie było takiego obowiązku, ale żebyśmy byli społeczeństwem wyedukowanym i żeby było 100 proc. wyszczepień” - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM Stanisław Karczewski, marszałek Senatu.
 • Stanisław Karczewski: Zaszczepię pana ministra Patryka Jakiego

  121 tys. osób podpisało się pod obywatelskim projektem ustawy „STOP NOP” o zniesieniu obowiązku szczepień. „Ja jestem zwolennikiem szczepień. Chciałbym, żeby nie było takiego obowiązku, ale żebyśmy byli społeczeństwem wyedukowanym i żeby było 100 proc. wyszczepień” - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM Stanisław Karczewski, marszałek Senatu.
 • Stanisław Karczewski: Wypowiedzi prof. Królikowskiego? Wolałbym, żeby był bardziej powściągliwy

  "Dziwiłem się pewnym wypowiedziom prof. Królikowskiego. To będzie sprawa, która będzie wyjaśniana. Postępowanie nie jest związane z doradzaniem pana profesora panu prezydentowi. Każdy z nas jest równy wobec prawa. Mówienie o tym że zostanie aresztowany? Wolałbym, żeby był bardziej powściągliwy"- tak gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM marszałek Senatu Stanisław Karczewski komentuje wczorajsze oświadczenie Michała Królikowskiego. Na antenie RMF FM profesor, współpracownik prezydenta - stwierdził m.in. że "myślę, że jest prawdopodobne, że prokurator generalny idzie na wojnę z prezydentem". "W poniedziałek pan prezydent zapowiedział przedstawienie dwóch ustaw. Czekamy na te ustawy. Najważniejsze są szczegóły. Nawet jeżeli wiem więcej, to nie powiem. Wczorajsza rozmowa prezydent-prezes PiS? Dobrze, że do niej doszło" - podkreśla marszałek Karczewski. "Rozmawiali dwaj prawnicy, mają większe pole do rozmowy. Jarosław Kaczyński nie przyszedł z ultimatum, to były propozycje. Cieszy mnie zadowolona mina Jarosława Kaczyńskiego, który wychodził z Belwederu" - dodał marszałek Senatu.