Stanisław Karczewski

Synonimy:
Karczewski Stanisław,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Stanisław Karczewski (48)

 • ​Stanisław Karczewski: Na razie płotu wokół Sejmu nie będzie

  ​Stanisław Karczewski: Na razie płotu wokół Sejmu nie będzie

  "Na razie, z informacji, które mam, płotu wokół Sejmu nie będzie" - powiedział w piątek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. "Zobaczymy, jak będzie w przyszłości, bo trzeba wziąć pod uwagę, że prawie wszystkie parlamenty na świecie są ogrodzone" - dodał.
 • ​Marszałek Senatu spotkał się z prezydentem Turcji

  ​Marszałek Senatu spotkał się z prezydentem Turcji

  Podczas spotkania marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego i prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana obaj politycy uznali poziom stosunków polsko-tureckich za bardzo dobry i wyrazili nadzieję, że nadal będą się one rozwijały - podała w komunikacie Kancelaria Senatu.
 • ​Stanisław Karczewski: Apeluję do rezydentów, by zrezygnowali z głodówki

  ​Stanisław Karczewski: Apeluję do rezydentów, by zrezygnowali z głodówki

  "Apeluję do rezydentów, by zrezygnowali z tej skrajnej formy protestu, jaką jest głodówka. Tylko dialog może doprowadzić do porozumienia" - powiedział w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
 • Setka Stulecia. Z Witosem i Włodarczyk biegiem po... zdrowe płuca

  Setka Stulecia. Z Witosem i Włodarczyk biegiem po... zdrowe płuca

  Kolejna "piątka" Setki Stulecia z Wincentym Witosem w tle, w środę przy Centrum Olimpijskim w Warszawie, będzie także "Biegiem po Zdrowe Płuca". Weźmie w nim udział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, a sygnał do startu da o godz. 19.18 Anita Włodarczyk.
 • "Newsweek" o kulisach spotkania w Belwederze. Karczewski dementuje

  "Newsweek" o kulisach spotkania w Belwederze. Karczewski dementuje

  Marszałek Senatu Stanisław Karczewski skomentował doniesienia "Newsweeka", według których marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas poniedziałkowego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą żądał od niego zmiany decyzji ws. weta do ustaw o SN i KRS. Karczewski określił tę informację jako "fake news".
 • Karczewski: Jestem przekonany, że prezydent podpisze ustawę budżetową

  Karczewski: Jestem przekonany, że prezydent podpisze ustawę budżetową

  Jestem głęboko przekonany, że prezydent podpisze ustawę budżetową, i że zrobi to bardzo szybko - powiedział w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
 • Marszałek Karczewski zapowiedział akcję uświadamiającą nt. aborcji

  Marszałek Karczewski zapowiedział akcję uświadamiającą nt. aborcji

  Społeczeństwo musi wiedzieć, co to jest aborcja i na czym polega - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, zapowiadając "akcję uświadamiającą" na ten temat. Pytany, co dalej z zapowiadanym projektem senatorów dot. aborcji, odparł: "będziemy się zastanawiali".
 • ​Podbiegają dziennikarze, zadają pytania... czas z tym skończyć!

  ​Podbiegają dziennikarze, zadają pytania... czas z tym skończyć!

  Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wyjaśniał w Radiu Zet, dlaczego dziennikarze będą mieli ograniczony dostęp do polityków w parlamencie.
 • Grupa Wyszehradzka rozszerzy formułę?

  Grupa Wyszehradzka rozszerzy formułę?

  Rozszerzenie współpracy międzyparlamentarnej państw Grupy Wyszehradzkiej o inne kraje oraz spotkania w formule prezydiów były m.in. tematem wtorkowej rozmowy marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego z premierem Węgier Viktorem Orbanem.
 • "Polska i Węgry będą się wspierać wzajemnie"

  "Polska i Węgry będą się wspierać wzajemnie"

  Wzmocnienie współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej, przygotowania do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE i wspólne stanowisko na spotkanie szefów parlamentów w Strasburgu były m.in. tematami rozmów marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego na Węgrzech.

Filmy - Stanisław Karczewski (14)

 • Stanisław Karczewski: Wypowiedzi prof. Królikowskiego? Wolałbym, żeby był bardziej powściągliwy

  "Dziwiłem się pewnym wypowiedziom prof. Królikowskiego. To będzie sprawa, która będzie wyjaśniana. Postępowanie nie jest związane z doradzaniem pana profesora panu prezydentowi. Każdy z nas jest równy wobec prawa. Mówienie o tym że zostanie aresztowany? Wolałbym, żeby był bardziej powściągliwy"- tak gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM marszałek Senatu Stanisław Karczewski komentuje wczorajsze oświadczenie Michała Królikowskiego. Na antenie RMF FM profesor, współpracownik prezydenta - stwierdził m.in. że "myślę, że jest prawdopodobne, że prokurator generalny idzie na wojnę z prezydentem". "W poniedziałek pan prezydent zapowiedział przedstawienie dwóch ustaw. Czekamy na te ustawy. Najważniejsze są szczegóły. Nawet jeżeli wiem więcej, to nie powiem. Wczorajsza rozmowa prezydent-prezes PiS? Dobrze, że do niej doszło" - podkreśla marszałek Karczewski. "Rozmawiali dwaj prawnicy, mają większe pole do rozmowy. Jarosław Kaczyński nie przyszedł z ultimatum, to były propozycje. Cieszy mnie zadowolona mina Jarosława Kaczyńskiego, który wychodził z Belwederu" - dodał marszałek Senatu.
 • Karczewski: Wojny na górze źle się kończą i my o tym wiemy

  „Polacy wiedzą o tym, że wojny na górze źle się kończą. I my w polityce też o tym wiemy. Żadnej wojny nie ma i nie chcemy wojny. A to, że mamy różnice zdań, jest zupełnie naturalne, normalne i po prostu trzeba z tego wyjść” – mówił w internetowej części rozmowy w RMF FM Stanisław Karczewski, odnosząc się do pytań o spory w koalicji rządowej, na przykład w sprawie sądów. Marszałek Senatu zapewniał, że nieporozumienia zostaną zażegnane. Krzysztof Ziemiec pytał swojego gościa o sprawę rodziców z Białogardu, którzy zabrali swoje dziecko ze szpitala w tej miejscowości. „Nie rozumiem ich” – ocenił polityk. „Oczywiście usiadłbym z tymi rodzicami, przekonywał ich i starałbym się, żeby zmienili zdanie, żeby jednak podali dziecko szczepieniu” – zadeklarował. Potencjalnemu kandydatowi na prezydenta Warszawy zadaliśmy pytanie o sprawy stolicy. „Jestem gorącym zwolennikiem odbudowy Pałacu Saskiego – mówił. Zwracał uwagę na brak odpowiednich hal widowiskowych i sportowych. „Robiliśmy świetną konwencję pana prezydenta Andrzeja Dudy w 2015 roku, ale przyjechali ludzie i nie mogli wejść, hala jest za mała. Byłem teraz na meczu Polska-Serbia w siatkówkę na Stadionie Dziesięciolecia (Narodowym – red.). No pięknie, ładnie, miło, ale to nie jest ta atmosfera i to nie jest dobre miejsce do rozgrywania takich spotkań” – ocenił Karczewski.
 • Karczewski w Porannej rozmowie RMF (28.03.17)

  Karczewski w Porannej rozmowie RMF (28.03.17).
 • Karczewski w Porannej rozmowie RMF (28.03.17)

  Karczewski w Porannej rozmowie RMF (28.03.17).