Stanisław Kalemba

Synonimy:
Kalemba Stanisław,
Inne znaczenia:
Stanisław Kalemba ,

Artykuły - Stanisław Kalemba (62)

 • Twój Ruch: Kalemba to kozioł ofiarny, sytuacji winny jest cały rząd

  Twój Ruch: Kalemba to kozioł ofiarny, sytuacji winny jest cały rząd

  ​Winę za kryzysową sytuację na rynku trzody chlewnej, związaną z wykryciem u dzików afrykańskiego pomoru świń, ponosi cały rząd; Stanisław Kalemba jest tylko kozłem ofiarnym - tak rzecznik TR Andrzej Rozenek komentuje rezygnację Kalemby ze stanowiska ministra rolnictwa.
 • Kidawa-Błońska: Kalemba nie radzi sobie z sytuacją

  Kidawa-Błońska: Kalemba nie radzi sobie z sytuacją

  Wniosek ministra rolnictwa Stanisława Kalemby o dymisję nie dotarł do premiera Donalda Tuska, natomiast rzeczywiście pan minister Kalemba nie potrafi sobie poradzić z rozwiązaniem sytuacji kryzysowej na rynku trzody chlewnej - poinformowała rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.
 • Minister rolnictwa Stanisław Kalemba podał się do dymisji

  Minister rolnictwa Stanisław Kalemba podał się do dymisji

  Powodem złożenia mojej dymisji na ręce premiera jest brak podjęcia działań zwalczania skutków wystąpienia dwóch przypadków wystąpienia pomoru afrykańskiego u dzików przy granicy z Białorusią - oświadczył minister rolnictwa Stanisław Kalemba.
 • Piechociński czeka na konkrety lub dymisję Kalemby

  Piechociński czeka na konkrety lub dymisję Kalemby

  Ultimatum dla ministra rolnictwa. Jak dowiedział się IAR, prezes PSL Janusz Piechociński oczekuje od Stanisława Kalemby konkretnych propozycji w sprawie walki ze skutkami afrykańskiego pomoru świń, albo jego dymisji. Podobne ultimatum usłyszał Główny Lekarz Weterynarii.
 • Piechociński czeka na konkrety lub dymisję Kalemby

  Piechociński czeka na konkrety lub dymisję Kalemby

  Ultimatum dla ministra rolnictwa. Jak dowiedziała się IAR, prezes PSL Janusz Piechociński oczekuje od Stanisława Kalemby konkretnych propozycji w sprawie walki ze skutkami afrykańskiego pomoru świń, albo jego dymisji. Podobne ultimatum usłyszał Główny Lekarz Weterynarii.
 • Ważą się losy Stanisława Kalemby

  Ważą się losy Stanisława Kalemby

  Ważą się losy ministra rolnictwa Stanisława Kalemby - dowiedziała się nieoficjalnie IAR. Według części polityków PSL jutro minister ma złożyć rezygnacje z zajmowanej funkcji. ​Część partyjnych kolegów zarzuca mu brak odpowiedniej reakcji na wykryte w Polsce przypadki afrykańskiego pomoru świń (ASF) oraz związane z tym embargo Rosji na import wieprzowiny.
 • Kalemba: Jest decyzja ws. rekompensat dla rolników w związku z ASF

  Kalemba: Jest decyzja ws. rekompensat dla rolników w związku z ASF

  - Zapadła decyzja o uruchomieniu rekompensat dla rolników, hodowców tuczników w strefie buforowej, ustanowionej w związku z afrykańskim pomorem świń - poinformował minister rolnictwa Stanisław Kalemba.
 • Dziś poznamy dalsze kroki rządu w sprawie walki z afrykańskim pomorem świń

  Dziś poznamy dalsze kroki rządu w sprawie walki z afrykańskim pomorem świń

  Dziś prawdopodobnie poznamy dalsze kroki rządu w sprawie walki z afrykańskim pomorem świń. Szef resortu rolnictwa Stanisław Kalemba spotka się z dyrektorem Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach, Krzysztofem Niemczukiem.
 • Kalemba: W przyszłym tygodniu skup trzody ze strefy buforowej

  Kalemba: W przyszłym tygodniu skup trzody ze strefy buforowej

  Minister rolnictwa Stanisław Kalemba zapowiedział, że w przyszłym tygodniu ruszy skup trzody chlewnej od rolników prowadzących gospodarstwa w strefie buforowej, wyznaczonej w związku z chorobą ASF.
 • SLD apeluje do Tuska o dymisję Kalemby

  SLD apeluje do Tuska o dymisję Kalemby

  SLD zaapelował we wtorek do premiera Donalda Tuska o odwołanie ministra rolnictwa Stanisława Kalemby, któremu zarzuca brak odpowiedniej reakcji na wykryte w Polsce i Europie przypadki afrykańskiego pomoru świń (ASF) oraz związane z tym embargo Rosji na import wieprzowiny.

Filmy - Stanisław Kalemba (2)

 • Biogazownie szansą na nowe miejsca pracy

  Ministerstwo rolnictwa nie przeznaczy pieniędzy na budowę biogazowni, mimo sukcesu, jaki odniósł program dotacji sprzed dwóch lat. Szef resortu Stanisław Kalemba zdecydował, że to zadanie leży w gestii Ministerstwa Gospodarki. Natomiast pod jego okiem powstaje projekt edukacyjny dla uczniów szkół rolniczych, przygotowujący ich do pracy przy biogazowniach. Takich miejsc pracy związanych z energetyką odnawialną może powstać nawet 200 tysięcy - do 2035 roku.
 • Syn ministra rolnictwa nie zrezygnuje z pracy

  Donald Tusk zapowiedział rezygnację syna nowego ministra rolnictwa Stanisława Kalemby ze stanowiska w Agencji Rynku Rolnego. Daniel Kalemba zdecydowanie zaprzecza i jednocześnie zapewnia, że w znalezieniu stanowiska pracy nie pomógł mu ojciec (TVN24/x-news).