Stanisław Janicki

Artykuły - Stanisław Janicki (7)

 • Stanisław Janicki: Sensacja? Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego

  Stanisław Janicki: Sensacja? Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego

  Poznali się przed trzema dekadami. Łączyła ich praca. Po wielu latach odnowili dawną znajomość, która zmieniła się w miłość. 25 sierpnia wzięli ślub. – To wielkie szczęście, że resztę życia spędzę u boku mojej Eli - mówi 84-letni dziennikarz.
 • Stanisław Janicki: Co się stało z Bodo?

  Stanisław Janicki: Co się stało z Bodo?

  Stanisław Janicki, felietonista "Tele Tygodnia", znany historyk kina, opowiada o życiu i śmierci Eugeniusza Bodo. Przyznaje też, że trafił na materiały archiwalne, które dramat aktora stawiają w nowym świetle.
 • Małgorzata Braunek: Zawsze uśmiechnięta

  Małgorzata Braunek: Zawsze uśmiechnięta

  Była jedną z najlepszych i najpiękniejszych polskich aktorek. U szczytu kariery postanowiła porzucić kino, gdyż ze sławą było jej nie po drodze. Po latach wróciła na ekrany, ale nie dane nam było cieszyć się jej talentem zbyt długo - Stanisław Janicki, gospodarz legendarnego cyklu "W starym kinie", wspomina Małgorzatę Braunek.
 • Stanisław Janicki: Wciąż mam energię

  Stanisław Janicki: Wciąż mam energię

  Jego program "W starym kinie" był telewizyjnym fenomenem. Od kilku lat w "Kalejdoskopie Polskiego Filmu" ujawnia kulisy powojennej kinematografii. Pisze autobiografię i planuje wyprawę z kamerą.
 • Stanisław Janicki z nowym programem na antenie Telewizji Kino Polska

  Stanisław Janicki z nowym programem na antenie Telewizji Kino Polska

  Stanisław Janicki, autor kultowych cykli "W starym kinie" i "W Iluzjonie", we wrześniu startuje z kolejnym już programem na antenie Telewizji Kino Polska.
 • Benefis Stanisława Janickiego

  Benefis Stanisława Janickiego

  Benefis Stanisława Janickiego, autora filmów dokumentalnych, dziennikarza i krytyka filmowego znanego miłośnikom kina m.in. z prowadzonego w latach 1967-1999 cyklu "W starym kinie" odbył się w niedzielę w Kinoteatrze Rialto w Katowicach.
 • Stanisław Janicki: Nie tylko stare kino

  Stanisław Janicki: Nie tylko stare kino

  Krytyk filmowy Stanisław Janicki, autor słynnego telewizyjnego cyklu "W starym kinie", otrzymał podczas gali wręczenia MocArtów specjalną nagrodę RMF Classic.