Standard & Poor's

Synonimy:
Standard and Poor's,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Standard & Poor's (145)

 • Agencja S&P potwierdziła rating Polski na poziomie "A-" z perspektywą stabilną

  Agencja S&P potwierdziła rating Polski na poziomie "A-" z perspektywą stabilną

  Agencja S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "A-", a perspektywa ratingu pozostała stabilna - poinformowała agencja w komunikacie. Po 3,4-proc. recesji w 2020 r. S&P oczekuje mocnego odbicia wzrostu gospodarczego w Polsce w 2021 r.
 • Niepełny amerykański rekord

  Indeks S&P 500 wspiął się na dzienne historyczne szczyty. Dobre nastroje na rynkach doprowadziły do tego, że indeks w końcu zameldował się na niezbadanych wcześniej terytoriach. Nie można jednak mówić o pełnej wygranej ze strony inwestorów na Wall Street.
 • Agencja S&P utrzymała rating Polski na poziomie "A-" z perspektywą stabilną

  Agencja S&P utrzymała rating Polski na poziomie "A-" z perspektywą stabilną

  Agencja S&P Global Ratings nie podjęła w piątek 11 października działań względem ratingu Polski, co oznacza utrzymanie długoterminowego ratingu Polski w walucie obcej na poziomie "A-" z perspektywą stabilną - wynika z komunikatów agencji. Mimo luzowania fiskalnego polityka fiskalna pozostaje zdaniem agencji silnym aspektem oceny kredytowej.
 • Szanse na zmianę perspektywy ratingu Polski przez Moody's poniżej 5 proc.

  Szanse na zmianę perspektywy ratingu Polski przez Moody's poniżej 5 proc.

  Moody's najprawdopodobniej utrzyma rating Polski i jego perspektywę bez zmian podczas przeglądu zaplanowanego na 11 października - wynika z konsensusu opracowanego przez PAP Biznes. Ekonomiści szacują, że prawdopodobieństwo obniżenia perspektywy wynosi 4,9 proc., a jej wzrostu 2,3 proc.
 • S&P ocenia krajowy sektor bankowy

  S&P ocenia krajowy sektor bankowy

  Analitycy S&P Global Ratings zaprezentował oceny ryzyka krajowego sektora bankowego (BICRA). S&P przeprowadza aktualizację dla całej gospodarki, jak i szczególnie newralgicznych sektorów - bankowego i ubezpieczeniowego. Global klasyfikuje nasz sektor bankowy w grupie '4', co stanowi poprawę w stosunku do wcześniejszej oceny znajdującej się na poziomie '5'. Zrewidowana została także tzw. kotwica, która jest podstawą analizy ratingowej banków, z poziomu 'bbb-' do 'bbb'. Obecnie oceniają oni, że polski sektor bankowy znajduje się na podobnym poziomie co sektory bankowe w Hiszpanii, Słowenii, Estonii oraz Irlandii.
 • Agencja Standard & Poor's utrzymała rating Polski

  Agencja Standard & Poor's utrzymała rating Polski

  Agencja Standard & Poor's utrzymała w piątek ocenę ratingową Polski dla długoterminowych zobowiązań w walucie zagranicznej na poziomie "A-" z perspektywą stabilną.
 • Planowany rating Polski nie zaskoczy

  Planowany rating Polski nie zaskoczy

  Dziś wieczorem agencja S&P przedstawi aktualizacje oceny ratingowej Polski. Po ubiegłotygodniowych komentarzach analityków spodziewamy się braku zmian oraz stosunkowo łagodnej reakcji na planowane przez rząd powiększenie deficytu w kolejnych latach. S&P najprawdopodobniej utrzyma podczas piątkowej rewizji rating Polski i jego perspektywę bez zmian - wynika z konsensusu opracowanego przez PAP Biznes.
 • Agencja S&P potwierdziła ranking Włoch i obniżyła prognozę

  Agencja S&P potwierdziła ranking Włoch i obniżyła prognozę

  Agencja Standard&Poor's potwierdziła w piątek ranking Włoch na poziomie BBB i zarazem obniżyła prognozę ze stabilnej na negatywną. Według agencji ratingowej polityka rządu w Rzymie obciąży wyniki gospodarcze i finansowe i może zagrozić stopniowemu ożywieniu.
 • Agencja S&P podwyższyła rating Polski do "A-" z"BBB+", perspektywa stabilna

  Agencja S&P podwyższyła rating Polski do "A-" z"BBB+", perspektywa stabilna

  Agencja S&P Global Ratings podwyższyła długoterminowy rating Polski w walucie obcej do "A-" z "BBB+" - podano w komunikacie. Perspektywa ratingu jest stabilna.
 • S&P obniżył długoterminowy rating Turcji w walucie obcej do "B+", perspektywa stabilna

  Agencja S&P obniżyła rating długoterminowego zadłużenia Turcji w walucie obcej do "B+", a w walucie lokalnej do "BB-". Perspektywa obu ratingów jest stabilna.

Filmy - Standard & Poor's (3)

 • Rating Rosji a sprawa polska

  Polskie aktywa nie skorzystają na obniżce ratingu wiarygodności kredytowej Rosji do poziomu śmieciowego przez agencje Moody's i Standard & Poor's, nawet jeśli dołączy do nich ostatnia z wielkiej trójki – agencja Fitch, ponieważ kapitał portfelowy traktuje podobnie Rosję oraz inne rynki Europy Środkowej i Wschodniej. Można oczekiwać raczej, że gdyby inwestorzy kontynuowali wycofywanie się z Moskwy, odbiłoby się to także negatywnie na ich zaangażowaniu w Polsce. Komentuje Jacek Rzeźniczek z Secus Asset Management SA.
 • EuroparlTV: To oni doprowadzili do krachu?

  Trzy wielkie agencje ratingowe - Standard & Poor's, Moody's i Fitch - oskarżane są o doprowadzenie do krachu na rynku nieruchomości w USA i zaostrzanie kryzysu w Europie. Czy Unii Europejskiej uda się złamać ich monopol na decydowanie o ekonomicznych losach państw?
 • Agencje ratingowe znów trzęsą rynkami

  Agencje ratingowe znów namieszały na rynkach. Tym razem S&P obniżyła ocenę wiarygodności w 9 z 17 państw eurolandu. Uzasadnienie: politycy w niewystarczający sposób walczą z kryzysem.