stan wyjątkowy

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Stan wyjątkowy (tytuł filmu, reż. Vinko Brešan) ,

Artykuły - Stan wyjątkowy (75)

 • Po ataku islamistów w Mali przedłużono stan wyjątkowy

  Po ataku islamistów w Mali przedłużono stan wyjątkowy

  Po wtorkowym ataku dżihadystów na bazę wojsk rządowych w Nampala, w środkowej części Mali, w których śmierć poniosło 17 osób, rząd podjął w środę decyzję o przedłużeniu stanu wyjątkowego o 10 dni. W Mali została też ogłoszona trzydniowa żałoba narodowa.
 • Francuski rząd zatwierdził projekt wpisania stanu wyjątkowego do konstytucji

  Francuski rząd zatwierdził projekt wpisania stanu wyjątkowego do konstytucji

  W środę francuski rząd zatwierdził projekt wpisania do konstytucji stanu wyjątkowego w razie zagrożenia terrorystycznego. Jednak zdaniem krytyków zapis taki narusza wolności obywatelskie. Stan wyjątkowy we Francji został wprowadzony w następstwie serii zamachów z 13 listopada, w których zginęło 130 osób. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie.
 • Stan wyjątkowy w Nowej Południowej Walii

  Stan wyjątkowy w Nowej Południowej Walii

  Szalejące w Australii pożary buszu, które zniszczyły lub uszkodziły już ponad 300 domów i rozciągnęły się na froncie o długości 300 km, zmusiły w niedzielę władze Nowej Południowej Walii do ogłoszenia stanu wyjątkowego. Żywioł może zagrozić Sydney.
 • Rosja: Powódź na Dalekim Wschodzie; stan wyjątkowy w 5 regionach

  Rosja: Powódź na Dalekim Wschodzie; stan wyjątkowy w 5 regionach

  Silna powódź nawiedziła Daleki Wschód Federacji Rosyjskiej. Specjalna komisja rządowa wprowadziła już stan wyjątkowy w pięciu regionach: obwodzie amurskim, Jakucji, Kraju Chabarowskim, Kraju Nadmorskim i Żydowskim Obwodzie Autonomicznym.
 • Egipt: Koniec stanu wyjątkowego, który obowiązywał ponad 30 lat

  Stan wyjątkowy, który obowiązywał w Egipcie od roku 1981 i miał wygasnąć 31 maja br., kończy się w czwartek - powiadomiły egipskie władze wojskowe, które rządzą krajem od chwili odsunięcia od władzy prezydenta Hosniego Mubaraka w lutym 2011 roku.
 • Peru: Rząd ogłosił stan wyjątkowy

  Rząd Peru ogłosił stan wyjątkowy po gwałtownych protestach w prowincji Espinar na południu kraju.
 • Peru: Wojna o kopalnię złota. Stan wyjątkowy

  Peru: Wojna o kopalnię złota. Stan wyjątkowy

  Prezydent Peru Ollanta Humala ogłosił w niedzielę stan wyjątkowy, który ma obowiązywać przez 60 dni w północnym regionie Cajamarca, gdzie od kilkunastu dni trwają gwałtowne protesty przeciwko budowie kopalni złota i miedzi. Projekt wart jest 4,8 mld USD.
 • Słowacja: Stan wyjątkowy, "zagrożenie życia obywateli"

  O północy zaczął obowiązywać na Słowacji stan wyjątkowy, który wprowadził wczoraj w 15 placówkach służby zdrowia słowacki rząd z powodu "zagrożenia życia obywateli".
 • Sri Lanka: Po 28 latach zniesiono stan wyjątkowy

  Prezydent Sri Lanki Mahinda Rajapaksa ogłosił zniesienie stanu wyjątkowego, obowiązującego z nielicznymi przerwami prawie od 28 lat. Wskazał, że od zakończenia wojny z separatystami z Tamilskich Tygrysów w kraju nie doszło do zamachów terrorystycznych.
 • Bahrajn: Zniesienie stanu wyjątkowego od 1 czerwca

  Król Bahrajnu, szejk Hamad ibn Isa al-Chalifa, zarządził zniesienie 1 czerwca stanu wyjątkowego w kraju - podały miejscowe media. Stan wyjątkowy wprowadzono w połowie marca dla stłumienia protestów w królestwie rządzonym przez sunnicką mniejszość.

Filmy - Stan wyjątkowy (1)

 • W tym kraju huczne wesela są zakazane!

  Stan wyjątkowy, jaki wprowadzono w Mali, w smutny sposób odbił się na różnych aspektach życia mieszkańców tego afrykańskiego kraju. Ze względu na wymogi bezpieczeństwa, wesela nie mogą być huczne. Zabroniona jest muzyka, tańce i zabawa - a imprezy mogą być organizowane tylko za pozwoleniem lokalnych władz.