Stambuł

Artykuły - Stambuł (261)

 • Zaczęła się przeprowadzka na megalotnisko w Stambule

  Zaczęła się przeprowadzka na megalotnisko w Stambule

  Przed świtem w piątek rozpoczęła się w Stambule wielka przeprowadzka przewoźników i personelu z dotychczasowego lotniska im. Ataturka na nowe megalotnisko IGA, stanowiące prestiżowy projekt prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana.
 • Erdogan otworzył nowe lotnisko w Stambule

  Erdogan otworzył nowe lotnisko w Stambule

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan otworzył nowe gigantyczne lotnisko w Stambule. W tym tygodniu zaplanowano jedynie pojedyncze loty; docelowo jednak - według tureckich władz - port lotniczy nad Bosforem ma być największy na świecie.
 • Państwo Islamskie przyznało się do zamachu w Stambule

  Państwo Islamskie przyznało się do zamachu w Stambule

  Państwo Islamskie (IS) opublikowało w poniedziałek komunikat, w którym przyznaje się do przeprowadzenia ataku terrorystycznego na klub nocny w Stambule, na zachodzie Turcji. W zamachu na uczestników sylwestrowej zabawy zginęło co najmniej 39 osób.
 • Eksplozje na lotnisku w Stambule. Są zabici i ranni

  Eksplozje na lotnisku w Stambule. Są zabici i ranni

  Władze tureckie poinformowały o 28 zabitych i około 60 osobach rannych na międzynarodowym lotnisku Ataturka w Stambule, gdzie we wtorek wieczorem doszło do dwóch eksplozji i strzelaniny. W związku z eksplozjami na lotnisku polskie służby konsularne pozostają w kontakcie z miejscową policją. "Weryfikujemy, czy wśród rannych mogą być polscy obywatele" - informuje polskie MSZ.
 • Zamach bombowy w centrum Stambułu

  Zamach bombowy w centrum Stambułu

  Jedenaście osób zginęło, a trzydzieści sześć zostało rannych w wyniku zamachu w centrum Stambułu - poinformował gubernator miasta Vasip Sahin. Wśród ofiar śmiertelnych jest siedmiu policjantów i czterech cywilów. Trzy ranne osoby są w stanie krytycznym. Ładunek wybuchowy eksplodował we wtorek rano w pobliżu przystanku autobusowego.
 • Turcja: Atak w centrum Stambułu. 10 osób nie żyje

  Turcja: Atak w centrum Stambułu. 10 osób nie żyje

  W samobójczym zamachu w historycznej części Stambułu we wtorek zginęło 10 osób, a 15 zostało rannych. Według wicepremiera Turcji Numana Kurtulmusa większość zabitych to cudzoziemcy. Władze zidentyfikowały sprawcę; był nim urodzony w 1988 roku Syryjczyk.
 • Stambuł. Miasto euroazjatyckich derbów

  Stambuł. Miasto euroazjatyckich derbów

  Derbowa rywalizacja w każdym mieście budzi ogromne emocje, ale w tureckim Stambule potyczki zespołów z tego samego miasta to niezwykłe derby, to pojedynki międzykontynentalne.
 • Zamieszki w stolicy Turcji: Śmierć policjanta

  Zamieszki w stolicy Turcji: Śmierć policjanta

  Policjant zginął w niedzielę w ostrych starciach ze skrajnie lewicowymi demonstrantami w Stambule - poinformowała agencja Anatolia.
 • Policja rozpędziła paradę gejów w Stambule

  Policja rozpędziła paradę gejów w Stambule

  Oddziały specjalne tureckiej policji rozpędziły w niedzielę doroczną paradę Gay Pride w centrum Stambułu. Przeciwko pokojowym demonstrantom policja użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego, a także kauczukowych kul.
 • Roger Federer w finale turnieju ATP w Stambule

  Roger Federer w finale turnieju ATP w Stambule

  Szwajcar Roger Federer po raz 128. w karierze oraz czwarty w tym roku zagra w finale turnieju tenisowego ATP.

Filmy - Stambuł (7)

 • Podróże marzeń - Turcja: Stambuł

  Stambuł to spadkobierca Cesarstwa Bizantyńskiego. Miasto, znane dawniej jako Konstantynopol, leży na dwóch kontynentach, podzielone cieśniną Bosfor. Azjatycką część zajmuje spokojna bogata dzielnica mieszkalna, a po europejskiej stronie tętni życie gospodarcze. Liczne zabytki miasta, takie jak Hagia Sofia, Błękitny Meczet czy Twierdza Siedmiu Wież, co roku przyciągają miliony turystów.
 • Polacy za granicą - Stambuł

  Winnice Gruzji, lodowce Islandii, plaże Cypru, zaułki Istambułu - czy w tych miejscach spotkamy naszych rodaków? Oczywiście! Agnieszka Kołodziejska i Tomek Florkiewicz odwiedzają Polaków, których losy rzuciły w różne zakątki świata. W nowym programie "Polacy za granicą" spotkacie ciekawych ludzi, poznacie ich pasje oraz odkryjecie niezwykłe miejsca, które czasem znajdują się bliżej, niż nam się wydaje.
 • Stambuł. Luksusowe pałace na sprzedaż

  Wille zwane "Yali" zbudowane przez ostatnie 300 lat po europejskiej i azjatyckiej stronie Cieśniny Bosforskiej należą do najdroższych i najbardziej ekskluzywnych. To duma Stambulu, lecz kryzys gospodarczo-walutowy zmusza dziś wielu właścicieli do sprzedaży tych luksusowych pałaców.
 • Trudna grupa dla naszych siatkarek na ME. Wideo

  W Stambule odbyło się losowanie grup ME w siatkówce kobiet. Z kim rywalizować będą Polki? W ceremonii losowania brała udział m.in Neslihan Demir, była gwiazda tureckiej siatkówki.