stal

Artykuły - Stal (55)

 • Stal drożeje, popyt rośnie

  Stal drożeje, popyt rośnie

  Na rynku odczuwalny jest niedobór stali. Ceny systematycznie rosną, dając się we znaki producentom AGD czy samochodów. Taka sytuacja może utrzymać się do wakacji, a nawet dłużej ze względu na programy infrastrukturalne, które mają stymulować rozwój światowych gospodarek po koronawirusowym kryzysie. W tym roku globalny popyt na stal może wzrosnąć o prawie 6 proc. Odbudowywać się będą sektory konsumujące duże ilości stali, w tym budownictwo i motoryzacja.
 • Stworzono materiał mocniejszy od stali

  Stworzono materiał mocniejszy od stali

  ​Naukowcy z MIT opracowali innowacyjne nanowłókna inspirowane kevlarem. Są mocniejsze od stali.
 • "Puls Biznesu": Nieruchomości napędzają ceny stali

  "Puls Biznesu": Nieruchomości napędzają ceny stali

  W kwartał pręty podrożały o ponad 10 proc.; stal kupują dystrybutorzy i deweloperzy - informuje środowy "Puls Biznesu". Jak dodano, huty czekają na ożywienie w budownictwie infrastrukturalnym.
 • Wynaleziono plastik twardszy od stali

  Wynaleziono plastik twardszy od stali

  Naukowcy z Uniwersytetu w Buffalo, wzorując się na perłach, opracowali lekki plastik, który jest znacznie twardszy od stali. Nowy materiał powstał z myślą o kamizelkach kuloodpornych i innych pancerzach.
 • Długa droga do "zielonej stali"

  Długa droga do "zielonej stali"

  Wszyscy mówią o dekarbonizacji gospodarki. Gdy rozmowa zaczyna schodzić na szczegóły, widać od razu, że jest to iście herkulesowe wyzwanie. Odnosi się to także do produkcji stali, podczas której powstaje dużo CO2.
 • Nie dla fuzji Tata Steel i ThyssenKrupp na rynku stali

  Nie dla fuzji Tata Steel i ThyssenKrupp na rynku stali

  Komisja Europejska zakazała we wtorek utworzenia joint venture przez gigantów sektora stalowego, firmy Tata Steel i ThyssenKrupp. Zdaniem Komisji fuzja firm zmniejszyłoby konkurencję na europejskim rynku i w efekcie zwiększyło ceny różnych rodzajów stali.
 • Polskę zalewa tania stal z kilku kierunków

  Polskę zalewa tania stal z kilku kierunków

  W pierwszym kwartale br. polska gospodarka zużyła 15 proc. więcej stali niż w tym samym okresie rok wcześniej; krajowa produkcja wzrosła o 6 proc. Niepokoi zwiększający się import wyrobów stalowych, który wzrósł w tym czasie aż o 12 proc. - wskazuje Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa. Stal napływa z kilku kierunków.
 • "Puls Biznesu": Nadciąga lawina stalowych wyrobów

  "Puls Biznesu": Nadciąga lawina stalowych wyrobów

  Import stali do Polski rośnie ekspresowo, a może być jeszcze gorzej. Amerykańskie cła zwiększają jej napływ do Polski i Europy - pisze wtorkowy "Puls Biznesu".
 • Emilewicz: Polska nie straci na amerykańskich cłach na aluminium i stal

  Emilewicz: Polska nie straci na amerykańskich cłach na aluminium i stal

  Polska nie straci na wprowadzeniu przez USA ceł na aluminium i stal z UE, Kanady i Meksyku, ale rynek europejski je odczuje - uważa minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.