stal

Artykuły - Stal (53)

 • "Puls Biznesu": Nieruchomości napędzają ceny stali

  "Puls Biznesu": Nieruchomości napędzają ceny stali

  W kwartał pręty podrożały o ponad 10 proc.; stal kupują dystrybutorzy i deweloperzy - informuje środowy "Puls Biznesu". Jak dodano, huty czekają na ożywienie w budownictwie infrastrukturalnym.
 • Wynaleziono plastik twardszy od stali

  Wynaleziono plastik twardszy od stali

  Naukowcy z Uniwersytetu w Buffalo, wzorując się na perłach, opracowali lekki plastik, który jest znacznie twardszy od stali. Nowy materiał powstał z myślą o kamizelkach kuloodpornych i innych pancerzach.
 • Długa droga do "zielonej stali"

  Długa droga do "zielonej stali"

  Wszyscy mówią o dekarbonizacji gospodarki. Gdy rozmowa zaczyna schodzić na szczegóły, widać od razu, że jest to iście herkulesowe wyzwanie. Odnosi się to także do produkcji stali, podczas której powstaje dużo CO2.
 • Nie dla fuzji Tata Steel i ThyssenKrupp na rynku stali

  Nie dla fuzji Tata Steel i ThyssenKrupp na rynku stali

  Komisja Europejska zakazała we wtorek utworzenia joint venture przez gigantów sektora stalowego, firmy Tata Steel i ThyssenKrupp. Zdaniem Komisji fuzja firm zmniejszyłoby konkurencję na europejskim rynku i w efekcie zwiększyło ceny różnych rodzajów stali.
 • Polskę zalewa tania stal z kilku kierunków

  Polskę zalewa tania stal z kilku kierunków

  W pierwszym kwartale br. polska gospodarka zużyła 15 proc. więcej stali niż w tym samym okresie rok wcześniej; krajowa produkcja wzrosła o 6 proc. Niepokoi zwiększający się import wyrobów stalowych, który wzrósł w tym czasie aż o 12 proc. - wskazuje Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa. Stal napływa z kilku kierunków.
 • "Puls Biznesu": Nadciąga lawina stalowych wyrobów

  "Puls Biznesu": Nadciąga lawina stalowych wyrobów

  Import stali do Polski rośnie ekspresowo, a może być jeszcze gorzej. Amerykańskie cła zwiększają jej napływ do Polski i Europy - pisze wtorkowy "Puls Biznesu".
 • Emilewicz: Polska nie straci na amerykańskich cłach na aluminium i stal

  Emilewicz: Polska nie straci na amerykańskich cłach na aluminium i stal

  Polska nie straci na wprowadzeniu przez USA ceł na aluminium i stal z UE, Kanady i Meksyku, ale rynek europejski je odczuje - uważa minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
 • Budowlany wyścig zbrojeń

  Budowlany wyścig zbrojeń

  Ledwo budownictwu udało się wyjść z dołka, a już zakłady prefabrykacji zbrojeń dotarły do granic swych możliwości produkcyjnych. I to nie koniec zmartwień...
 • Ambasador Chin - na karne cła odpowiemy proporcjonalnie

  Ambasador Chin - na karne cła odpowiemy proporcjonalnie

  Chiny odpowiedzą proporcjonalnie na karne cła USA - zapowiedział we wtorek chiński ambasador w Waszyngtonie Cui Tiankai. Lista objętych nimi towarów ma zostać ogłoszona w tym tygodniu, a zdaniem ekspertów obie strony nie wytoczyły jeszcze najcięższych dział.
 • W ubiegłym roku polska gospodarka zużyła rekordową ilość stali

  W ubiegłym roku polska gospodarka zużyła rekordową ilość stali

  W ub. roku krajowe zużycie stali osiągnęło rekordowy poziom ponad 13,5 mln ton - wynika z danych Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej (HIPH) w Katowicach. Krajowa produkcja stali wzrosła prawie o 15 proc. W tym roku spodziewany jest dalszy wzrost zużycia, przy niewielkim spadku produkcji stali.