stadiony

Synonimy:
stadion,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Stadiony (2692)

Filmy - Stadiony (22)

 • SPORTrix: Wyjątkowe stadiony

  W zamyśle ich budowa miała służyć popularyzacji sportu i stworzenia jak najlepszych warunków do jego uprawiania. Niekiedy motywacje były trochę inne... Dziś przyjrzymy się wyjątkowym pod kilkoma względami stadionom zlokalizowanym na całym świecie. Zapraszamy! Program Sportrix prowadzi dla Was Turpat. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 19:00.
 • Edukacji 7. Świetny adres

  Stadion Miejski w Tychach powstał w miejscu starego boiska z 1970 roku. Za 129 mln złotych zbudowano nowoczesny obiekt, którym klub mógłby szczycić się nawet na poziomie rodzimej Ekstraklasy. Dzięki podgrzewanej murawie i odpowiedniemu oświetleniu piłkarska arena spełnia wszystkie wymogi UEFA i FIFA. W 2017 roku odbędą się tutaj spotkania w ramach mistrzostw Europy do lat 21. Stadion otwarto 19 lipca 2015 r. mecz Tychy - 1.FC Köln (0:1). Wybór nie był przypadkowy, bo to właśnie ten zespół zmierzył się z tyszanami w 1976 roku, gdy jako wicemistrzowie Polski uczestniczyli w Pucharze UEFA. Liczby Stadionu Miejskiego Tychy: 16 789 m kw. (powierzchnia zabudowy), 15 150 (pojemność), 10 000 m kw. (powierzchnia boiska), 5363 m kw. (powierchnia komercyjna), 2000 luksów (natężenie oświetlenia z 218 reflektorów), 312 (miejsc na parkingu), 17 metrów (wysokość elewacji frontowej).
 • W tym kraju kibicowanie oznacza śmierć!

  Od wielu tygodni obiekty sportowe w Iraku są celem ataków ekstremistów. Młodzi sportowcy padają ofiarą zamachów terrorystycznych. Rodzice dzieci, które uprawiają sport, żyją w ciągłym strachu, że ich pociechy nie wrócą z kolejnego treningu. - Dlaczego terroryści zabijają dzieci?! Przychodziły tu tylko pograć w piłkę... - pyta zrozpaczona matka zabitego młodego piłkarza.
 • Brazylia chce zadziwić świat swoimi stadionami

  Brazylijczycy, gospodarze Mundialu 2014, chwalą się, że zapoczątkowali erę ekologicznych piłkarskich mistrzostw świata. Rzeczywiście - takich rozwiązań na obiektach sportowych do tej pory nie oglądaliśmy. Stadion Narodowy w Brasilii to samowystarczalna energetycznie arena: zainstalowane na nim panele słoneczne będą produkować więcej energii niż wyniesie jej zużycie, a odzyskiwana deszczówka zaspokoi 80 procent zapotrzebowania obiektu na wodę. Obok stadionu powstał też olbrzymi parking rowerowy, by zachęcić kibiców do rezygnacji z poruszania się autem. Wszystko, co znajdzie się w obrębie stadionu - na przykład kubki, serwetki czy sztućce - ma być wykonane z materiałów biodegradowalnych. Także w innych brazylijskich miastach mundialowe stadiony mają być przyjazne środowisku - jak w Belo Horizonte, gdzie na dachu stadionu otwarto elektrownię słoneczną...