stacje benzynowe

Artykuły - Stacje benzynowe (79)

 • Orlen stawia na innowacje na stacjach

  Orlen stawia na innowacje na stacjach

  Orlen uruchomił w Wiszni, przy trasie ekspresowej S5, format umożliwiający tankowanie samochodu i zakup produktów gastronomicznych bez konieczności wysiadania z auta. Planowane jest otwarcie dwóch kolejnych tego typu stacji w Warszawie i Wrocławiu.
 • Drożej na stacjach

  Drożej na stacjach

  W pierwszych dniach sierpnia sytuacja cenowa na stacjach z pewnością budzi rozczarowanie części kierowców, ponieważ wszystkie paliwa, z wyjątkiem autogazu, podrożały.
 • Polacy na stacjach benzynowych są bardziej zainteresowani alkoholem niż cenami paliw

  Polacy na stacjach benzynowych są bardziej zainteresowani alkoholem niż cenami paliw

  Przybyło kierowców, którzy chcieliby dostawać informacje o promocjach na stacjach benzynowych. Już prawie połowa badanych wyraża taką chęć. Najczęściej oczekują oni rabatów na alkohol. Rośnie również zainteresowanie ofertą gastronomiczną. Z kolei maleje znaczenie sprzętu oraz części eksploatacyjnych do samochodów.
 • Drogi początek czerwca w polskich rafineriach i na stacjach

  Drogi początek czerwca w polskich rafineriach i na stacjach

  Wystarczył tydzień, aby na polskim rynku paliw ceny w sprzedaży hurtowej wzrosły o 50-75 zł. Liderem podwyżek okazały się benzyny. Na stacjach kierowcy już na stałe powitali ceny z czwórką "z przodu", jeśli chodzi o paliwa podstawowe.
 • Paliwa: Taniej już było

  Paliwa: Taniej już było

  Wyraźne podwyżki na hurtowym rynku paliw, jakie miały miejsce w zeszłym tygodniu oraz ich zwiększona konsumpcja związana ze stopniowym odmrażaniem gospodarki spowodowały, że ceny na stacjach poszły w górę.
 • Paliwa: Taniej nie będzie?

  Paliwa: Taniej nie będzie?

  Spadkowy trend na detalicznym rynku paliw został utrzymany i w mijającym tygodniu na stacjach znowu dominowały obniżki, dzięki którym średnia cena diesla pierwszy raz od 2016 r. spadła poniżej 4 złotych. Drożejąca na świecie ropa naftowa może jednak zatrzymać przecenę na krajowym rynku paliw.
 • Epidemia. Paliwa nie będą drożeć

  Epidemia. Paliwa nie będą drożeć

  ​Świąteczny tydzień nie przyniesie zapewne poprawy sprzedaży paliw na stacjach, ale ceny będą ulegać dalszemu obniżaniu się. Perspektywa odbicia w górę jest raczej mało prawdopodobna.
 • Pandemia. Ceny paliw nadal będą spadać

  Pandemia. Ceny paliw nadal będą spadać

  Sprzedaż paliw w Polsce nie jest zagrożona. Krajowe rafinerie funkcjonują bez zakłóceń, a logistyka i dystrybucja paliw działa efektywnie - zapewniła w czwartkowym oświadczeniu Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego. Prognozuje ona, że paliwa nadal będą tanieć.
 • Stacje benzynowe mają problemy przez brak popytu na paliwa

  Stacje benzynowe mają problemy przez brak popytu na paliwa

  Ograniczenie wyjazdów służbowych i prywatnych, pozostanie w domach i praca zdalna będą przekładały się na niższe zapotrzebowanie na paliwa. Biuro maklerskie Reflex ocenia, że dzisiaj problemem dla wszystkich staje się nie poziom cen, ale poziom sprzedaży paliw. Oznacza to przede wszystkim problemy właścicieli stacji - napisał portal wiadomoscihandlowe.pl.
 • Ropa tanieje, kierowcy płacą mniej

  Ropa tanieje, kierowcy płacą mniej

  Rozprzestrzeniający się po całym świecie wirus z Wuhan oraz niespodziewany brak porozumienia między członkami OPEC+ wstrząsnęły światowymi giełdami, powodując z dnia na dzień obniżki cen ropy o skali niewidzianej od kilku lat.

Filmy - Stacje benzynowe (7)

 • Lotos wciąż inwestuje w stacje z tańszym paliwem

  Projekt Lotos Optima dobrze się wkomponował w rynek i daje nam przy niższych cenach dość istotny wolumen sprzedaży. To jest dość efektywny dla nas kanał dystrybucji – zapewnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Paweł Olechnowicz, prezes Lotosu.
 • Paliwo dodatkiem do hot-dogów

  To będzie kolejny trudny rok dla stacji benzynowych - mimo spadających cen paliw, które oznaczają, że stacje nie będą musiały przynajmniej ciąć swoich marż, by utrzymać klientów. Tym bardziej, że (zdaniem ekspertów branży) marże i tak są zbyt niskie. Na sprzedaży samego paliwa przedsiębiorcy nie zarabiają wiele, więc coraz częściej staje się ono dodatkiem do sprzedaży hot-dogów czy kawy. W najtrudniejszej sytuacji będą więc stacje samoobsługowe.
 • Anna Mucha: Jestem gorsza niż inspekcja sanitarna

  Anna Mucha odniosła się do swoich wcześniejszych wpisów na blogu o warunkach sanitarnych na jednej ze stacji benzynowej. Aktorka zarzuciła wtedy, że na stacji nie ma przewijaków dla dzieci. Mucha mówiła także o innych utrudnieniach, na jakie mogą natknąć się matki.
 • Zniknie około 300 stacji benzynowych

  Kończy się okres przejściowy dla stacji benzynowych. Od nowego roku wszystkie powinny być wyposażone w dodatkowe elementy podnoszące poziom bezpieczeństwa. – Prace związane są z wymianą lub modernizacją zbiorników oraz doposażeniem w instrumenty prowadzące monitoring – wyjaśnia Halina Pupacz, prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych. Szacuje się, że z rynku może zniknąć 300 małych stacji, których właścicieli nie stać na wprowadzenie zmian. Dostosowanie stacji kosztuje średnio 300 tys. zł (źródło: Newseria).