stacje benzynowe

Artykuły - Stacje benzynowe (85)

 • Kto wejdzie na polski rynek stacji benzynowych?

  Kto wejdzie na polski rynek stacji benzynowych?

  Lotos rozpoczyna przygotowania do wielkiej reorganizacji grupy. Tymczasem PKN Orlen planuje w czerwcu ogłosić partnera przy transakcji przejęcia Grupy Lotos.
 • Paliwowej drożyzny ciąg dalszy

  Paliwowej drożyzny ciąg dalszy

  Prognozowane wzrosty cen paliw na stacjach stały się faktem i na początku marca kierowcy znów więcej płacą za tankowanie.
 • Rynek paliw. Podwyżki stały się faktem

  Rynek paliw. Podwyżki stały się faktem

  Zapowiadane przez e-petrol.pl podwyżki cen paliw na stacjach stały się faktem i w tym tygodniu średnia, ogólnopolska cena benzyny Pb98 przekroczyła, nienotowany od marca 2020 roku, poziom 5 zł/l.
 • Rafinerie obierają kurs na wzrosty cen

  Rafinerie obierają kurs na wzrosty cen

  Cena ropy gatunku Brent w tym tygodniu ma szansę osiągnąć próg 50 dolarów za baryłkę, głównie za sprawą osiągnięcia porozumienia przez kraje zrzeszone w ramach OPEC+ co do poziomu produkcji surowca od stycznia 2021 r.
 • Znaczne spadki cen benzyny w rafineriach

  Znaczne spadki cen benzyny w rafineriach

  Druga fala pandemii wpływa na rynek paliw. Tanieje ropa naftowa, a cena gotowych paliw także się obniża - na razie tylko w rafineriach.
 • Tydzień bez zmiany na stacjach

  Tydzień bez zmiany na stacjach

  Ostatnie dni były czasem spokoju na stacjach, ale wkrótce taka sytuacja może ulec pewnej korekcie zwyżkowej. Zmiana jednak nie powinna być bardzo odczuwalna dla kierowców.
 • Orlen stawia na innowacje na stacjach

  Orlen stawia na innowacje na stacjach

  Orlen uruchomił w Wiszni, przy trasie ekspresowej S5, format umożliwiający tankowanie samochodu i zakup produktów gastronomicznych bez konieczności wysiadania z auta. Planowane jest otwarcie dwóch kolejnych tego typu stacji w Warszawie i Wrocławiu.
 • Drożej na stacjach

  Drożej na stacjach

  W pierwszych dniach sierpnia sytuacja cenowa na stacjach z pewnością budzi rozczarowanie części kierowców, ponieważ wszystkie paliwa, z wyjątkiem autogazu, podrożały.
 • Polacy na stacjach benzynowych są bardziej zainteresowani alkoholem niż cenami paliw

  Polacy na stacjach benzynowych są bardziej zainteresowani alkoholem niż cenami paliw

  Przybyło kierowców, którzy chcieliby dostawać informacje o promocjach na stacjach benzynowych. Już prawie połowa badanych wyraża taką chęć. Najczęściej oczekują oni rabatów na alkohol. Rośnie również zainteresowanie ofertą gastronomiczną. Z kolei maleje znaczenie sprzętu oraz części eksploatacyjnych do samochodów.
 • Drogi początek czerwca w polskich rafineriach i na stacjach

  Drogi początek czerwca w polskich rafineriach i na stacjach

  Wystarczył tydzień, aby na polskim rynku paliw ceny w sprzedaży hurtowej wzrosły o 50-75 zł. Liderem podwyżek okazały się benzyny. Na stacjach kierowcy już na stałe powitali ceny z czwórką "z przodu", jeśli chodzi o paliwa podstawowe.

Filmy - Stacje benzynowe (6)

 • Lotos wciąż inwestuje w stacje z tańszym paliwem

  Projekt Lotos Optima dobrze się wkomponował w rynek i daje nam przy niższych cenach dość istotny wolumen sprzedaży. To jest dość efektywny dla nas kanał dystrybucji – zapewnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Paweł Olechnowicz, prezes Lotosu.
 • Paliwo dodatkiem do hot-dogów

  To będzie kolejny trudny rok dla stacji benzynowych - mimo spadających cen paliw, które oznaczają, że stacje nie będą musiały przynajmniej ciąć swoich marż, by utrzymać klientów. Tym bardziej, że (zdaniem ekspertów branży) marże i tak są zbyt niskie. Na sprzedaży samego paliwa przedsiębiorcy nie zarabiają wiele, więc coraz częściej staje się ono dodatkiem do sprzedaży hot-dogów czy kawy. W najtrudniejszej sytuacji będą więc stacje samoobsługowe.
 • Zniknie około 300 stacji benzynowych

  Kończy się okres przejściowy dla stacji benzynowych. Od nowego roku wszystkie powinny być wyposażone w dodatkowe elementy podnoszące poziom bezpieczeństwa. – Prace związane są z wymianą lub modernizacją zbiorników oraz doposażeniem w instrumenty prowadzące monitoring – wyjaśnia Halina Pupacz, prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych. Szacuje się, że z rynku może zniknąć 300 małych stacji, których właścicieli nie stać na wprowadzenie zmian. Dostosowanie stacji kosztuje średnio 300 tys. zł (źródło: Newseria).
 • Znikną małe stacje benzynowe?

  Do dziś Ministerstwo Gospodarki pyta właścicieli i operatorów stacji paliw, czy zmodernizowali zbiorniki zgodnie z przepisami, które wejdą w życie w styczniu 2013 roku. Od wyników ankiety zależy, czy resort podejmie decyzję o przesunięciu terminu wejścia w życie nowego rozporządzenia. Wiadomo, że zmian wciąż nie wprowadziło jeszcze kilkaset stacji. Mówi Miłosz Karpiński, naczelnik wydziału ropy i gazu Ministerstwa Gospodarki.