stacja paliw

Artykuły - Stacja paliw (21)

 • Dobra wiadomość dla tankujących autogaz

  Dobra wiadomość dla tankujących autogaz

  W ostatnich dniach kwietnia sytuacja cenowa na stacjach pozostaje stabilna, a jedynym paliwem, którego cena ponownie spadła, jest LPG.
 • Orlen liczy na ożywienie na stacjach

  Orlen liczy na ożywienie na stacjach

  Wolumeny sprzedaży na stacjach paliw Orlenu wraz ze znoszeniem restrykcji się poprawiają. Spółka liczy, że latem, kiedy Polacy wyruszą na wakacje, koncern nadrobi spadki obserwowane w ostatnim czasie w związku z pandemią koronawirusa.
 • Pandemia - ceny paliw będą nadal spadać

  Pandemia - ceny paliw będą nadal spadać

  Ceny ropy są najniższe od 2002 roku. W ślad za nimi lecą na łeb na szyję ceny paliw na stacjach benzynowych. Z powodu pozostawania większości osób w domach frekwencja tankujących jest nawet o połowę niższa niż zazwyczaj. To oznacza duże problemy właścicieli stacji benzynowych.
 • ​USA: Na stacjach benzynowych ceny najniższe od czterech lat

  ​USA: Na stacjach benzynowych ceny najniższe od czterech lat

  Od 2016 roku na amerykańskich stacjach benzynowych nie było tak tanio. Uśredniona cena za galon benzyny (ok. 3,75 litrów) wynosi w poniedziałek 2,13 dolara (ok. 9 zł); eksperci przewidują, że jeszcze spadnie.
 • Badanie: W okolicy godziny 16:00 nie warto tankować

  Badanie: W okolicy godziny 16:00 nie warto tankować

  Firma technologiczna Proxi.cloud zbadała lojalność niespełna 200 tys. konsumentów, którzy w sumie odbyli ponad 340 tys. wizyt na różnych stacjach paliw. I wychodzi na to, że sieciowe placówki są prawie dwa razy częściej odwiedzane niż niezrzeszone punkty sprzedaży.
 • Orlen chce mieć więcej stacji paliw

  Orlen chce mieć więcej stacji paliw

  PKN Orlen chce dalej rozwijać sieć stacji paliw. Koncern ogłosił właśnie wejście do Słowacji, ale nie wyklucza też podboju innych rynków. Zapowiada, że będzie wyczekiwał ciekawych okazji. W ostatnim kwartale segment detaliczny wypracował rekordowy wynik.
 • PKN Orlen prezentuje najnowocześniejszą stację paliw w Polsce

  PKN Orlen prezentuje najnowocześniejszą stację paliw w Polsce

  Zatankować paliwo, kupić kawę i hot-doga bez wychodzenia z samochodu - taką usługę oferuje od dzisiaj stacja PKN Orlenu w Mysłowicach koło Wrocławia. Jest to najnowocześniejsza i najbardziej innowacyjna stacja benzynowa w Europie i pierwsza w Polsce z usługą "drive".
 • Sieć stacji paliw Circle K zapowiada dalszy rozwój w Polsce

  Sieć stacji paliw Circle K zapowiada dalszy rozwój w Polsce

  - Sieć paliwowych stacji działających dotychczas pod logo Statoil i które zmieniają właśnie logo na Circle K, zapowiada dalszy rozwój na polskim rynku - poinformował Mirosław Caputa, dyrektor ds. komunikacji i marketingu w Circle K Polska.
 • Fatalna pomyłka na stacji. Dystrybutor podawał złe paliwo!

  Fatalna pomyłka na stacji. Dystrybutor podawał złe paliwo!

  O sporym pechu mówić mogą kierowcy z Bielska-Białej, którzy wybrali się wczoraj zatankować swój samochód na jedną ze stacji paliw przy ulicy Żywieckiej.
 • Po co Polak jedzie na stację? Nie tylko po paliwo...

  Po co Polak jedzie na stację? Nie tylko po paliwo...

  Rosnąca liczba miejsc serwujących latte i espresso napędza biznes kawiarniany. Potęgą na tym rynku stają się... stacje paliw.

Filmy - Stacja paliw (3)

 • Co się będzie działo z cenami na stacjach paliw?

  Utrzymują się wysokie ceny ropy naftowej. Problem mają zwłaszcza kraje europejskie, które importowały tanią ropę z Iranu. Sytuacja jest skomplikowana, a powrót do cen sprzed roku mało realny.
 • Total planuje do 2017 roku otworzyć w Polsce 100 stacji paliw

  Total do 2017 roku planuje otworzyć w Polsce 100 stacji paliw. Inwestycje będą realizowane głównie w południowej i zachodniej Polsce. Celem spółki jest zdobycie silnej pozycji na krajowym rynku. – Naszym celem jest posiadanie do 2017 roku 100 stacji paliw w Polsce, chcemy być marką rozpoznawalną i najczęściej wybieraną przez klientów – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Magdalena Myszczyszyn, dyrektor stacji i hurtu paliw Total Polska.
 • Największa na świecie stacja paliw!

  Rząd Luksemburga przyznał firmie Shell nową, 10-letnią koncesję na zarządzanie stacją paliw, która jest największą stacją paliw na świecie. W ciągu najbliższych miesięcy stacja zostanie odnowiona i powiększona dla jeszcze większego komfortu klientów. Leonardo Menei, Dyrektor Shell w Luksemburgu, powiedział: - Cieszymy się, że rząd w Luksemburgu zaufał firmie Shell odnawiając kontrakt na zarządzanie największą stacją paliw na świecie. Nie tylko jesteśmy przygotowani do zapewnienia jeszcze lepszej obsługi pojazdów transportowych, służbowych oraz prywatnych, ale także chcemy sprawić by każda wizyta w Berchem była jak najlepszym doświadczeniem dla naszych klientów. Edelman Polska