stacja benzynowa

Artykuły - Stacja benzynowa (24)

 • W Stalowej Woli paliwo o 40 gr tańsze

  W Stalowej Woli paliwo o 40 gr tańsze

  Mieszkańcy Stalowej Woli narzekali, że paliwo na stacjach w tym mieście jest za drogie, że brakuje konkurencji. Władze miasta zareagowały, budując własną stację benzynową.
 • Połączenie PKN Orlen i Lotosu może oznaczać wyższe marże

  Połączenie PKN Orlen i Lotosu może oznaczać wyższe marże

  Najwięksi gracze na polskim rynku paliw łączą siły. Przejęcie kontroli nad Lotosem przez PKN Orlen oznacza, że powstanie paliwowy gigant o giełdowej wartości przekraczającej 50 mld złotych. Fuzja może oznaczać szansę na wzmocnienie pozycji kolejnego gracza, bo prawdopodobnie na rynku pojawi się ok. 200 stacji benzynowych na sprzedaż. Dla klientów połączenie Lotosu i Orlenu nie musi oznaczać podwyżek cen benzyny - podkreśla Łukasz Bugaj, analityk Domu Maklerskiego BOŚ.
 • Stacje benzynowe mogą zostać zaatakowane przez cyberprzestępców

  Stacje benzynowe mogą zostać zaatakowane przez cyberprzestępców

  Stacje benzynowe na całym świecie, często przez lata, były podatne na zdalne przejęcie przez cyberprzestępców - wynika z informacji opublikowanych przez Kaspersky Lab.
 • W Polsce zniknęło 106 stacji benzynowych Neste przejętych przez Shella

  W Polsce zniknęło 106 stacji benzynowych Neste przejętych przez Shella

  W Polsce było 106 stacji sieci Neste. To już tylko wspomnienie. Zostały przejęte przez rynkowego giganta.
 • Krótki przewodnik po tankowaniu

  Krótki przewodnik po tankowaniu

  Zastanówmy się przez chwilę nad czynnikami, które decydują o tym, gdzie tankujemy paliwo do swoich aut. Większość kierowców wychodzi ze słusznego założenia, że ma to znaczenie i kieruje się szeregiem powodów, dla których wybiera tę czy inną stację paliw.
 • Ceny paliw w Polsce najniższe od trzech lat

  Tej jesieni zaskakuje nie tylko wspaniała pogoda, ale także ceny paliw, które są najniższe od trzech lat.
 • "Puls Biznesu": Mafia sprzedaje paliwo na własnych stacjach?

  Mafia paliwowa skupuje nierentowne stacje benyznowe i sprzedaje na nich "chrzczone" paliwo, pisze "Puls Biznesu".
 • Na stacjach benzynowych będą podwyżki cen

  Na stacjach benzynowych będą podwyżki cen

  W przyszłym tygodniu na stacjach benzynowych paliwa powinny zdrożeć - przewidują analitycy. Wskazują na podwyżki cen hurtowych, których przyczyn upatrują w napięciu związanym z Ukrainą i spekulacjami na światowych rynkach ropy.
 • Wszystko, co trzeba wiedzieć o cenach

  Wszystko, co trzeba wiedzieć o cenach

  Aktualnie prawie każdy sprzedawany produkt musi być oznaczony ceną (metkowany) oraz musi znajdować się przy nim wywieszka zawierająca m.in. nazwę produktu, jego cenę, czasem nazwę producenta. Metkowanie każdego artykułu może być uciążliwe dla przedsiębiorcy i jego pracowników, dlatego też planuje się odejście od obowiązku naklejania cen na poszczególne towary. Jakie obecnie zasady obowiązują przedsiębiorców przy określaniu i informowaniu o cenach sprzedawanych towarów oraz usług i czego mogą spodziewać się po wejściu w życie nowej ustawy?
 • Złodziej - idiota roku - na stacji benzynowej...

  Złodziej - idiota roku - na stacji benzynowej...

  Zawód policjanta to wymagająca i niebezpieczna praca, w której na co dzień stawiać trzeba czoła dziesiątkom przykrych zdarzeń. Na szczęście, czasami trafiają się też sprawy, przy których trudno zachować powagę...

Filmy - Stacja benzynowa (13)

 • Kobieta zapomniała wyciągnąć pistoletu do tankowania z wlewu. Samochód zaczął się staczać, niszcząc przy tym dystrybutor

  O krok od tragedii na stacji benzynowej. Kobieta zapomniała wyciągnąć pistoletu do tankowania z wlewu. Samochód zaczął się staczać, niszcząc przy tym dystrybutor. Wąż wraz z pistoletem został wyrwany, przelatując tuż obok głowy zdezorientowanej kobiety.
 • Jelenie „splądrowały” wnętrze stacji benzynowej

  Trzy jelonki wbiegły do sklepu na stacji benzynowej w Grand Falls w Kanadzie. Nagrania ze zdarzenia zarejestrowały kamery monitoringu oraz świadkowie. Na filmach widać jak zwierzęta wbiegają do środka przez drzwi frontowe, następnie biegają po sklepowych alejkach i wreszcie próbują się wydostać na zewnątrz. Ostatecznie udało im się wybiec dzięki pomocy mężczyzny, który otworzył im drzwi. (STORYFUL/x-news)
 • Jelenie „splądrowały” wnętrze stacji benzynowej

  Trzy jelonki wbiegły do sklepu na stacji benzynowej w Grand Falls w Kanadzie. Nagrania ze zdarzenia zarejestrowały kamery monitoringu oraz świadkowie. Na filmach widać jak zwierzęta wbiegają do środka przez drzwi frontowe, następnie biegają po sklepowych alejkach i wreszcie próbują się wydostać na zewnątrz. Ostatecznie udało im się wybiec dzięki pomocy mężczyzny, który otworzył im drzwi. (STORYFUL/x-news)
 • Kobieta na stacji benzynowej. Co mogło pójść nie tak?

  Kobieta podjechała na stację benzynową, by zatankować samochód. Co mogło tutaj pójść nie tak? Zobaczcie sami.