Nowe Technologie - SSD

Artykuły - SSD (90)

 • SD Express 8.0 szybsze od dysku SSD

  SD Express 8.0 szybsze od dysku SSD

  Stowarzyszenie SD Association zaprezentowało nową wersję formatu SD Express, stworzoną specjalnie pod kątem profesjonalnych fotografów i osób kręcących filmy w 4K.
 • Dysk HDD a SSD - dlaczego warto zmienić dysk twardy

  Dysk HDD a SSD - dlaczego warto zmienić dysk twardy

  Choć dyski SSD stają się coraz bardziej popularne, a ich ceny od dłuższego czasu kształtują się już na rozsądnym poziomie, wielu z nas wciąż posiada przestarzałe konstrukcje HDD. Na podstawie własnych doświadczeń, postaramy się przybliżyć, jakie zalety niesie ze sobą wymiana leciwych nośników, na ich szybsze odpowiedniki.
 • Backup naszym ratunkiem podczas pracy zdalnej

  Backup naszym ratunkiem podczas pracy zdalnej

  W związku z szalejącą epidemią koronawirusa coraz więcej osób decyduje się na pracę z domu. Home Office łączy się jednak nie tylko z większą wygodą, ale przede wszystkim problemami związanymi z bezpieczeństwem danych i sposobem ich przechowywania.
 • ADATA SC685 – smukły zewnętrzny dysk SSD

  ADATA SC685 – smukły zewnętrzny dysk SSD

  Portfolio marki ADATA wzbogaciło się o nowy zewnętrzny dysk SSD – model SC685, który ma 9,5 mm grubości.
 • ADATA SE800 – zewnętrzny dysk SSD w odpornej obudowie

  ADATA SE800 – zewnętrzny dysk SSD w odpornej obudowie

  Firma ADATA zaprezentowała nowy zewnętrzny dysk SSD wyposażony w złącze USB typu C oraz obudowę odporną na wodę, pył i upadki.
 • ADATA SU650 - budżetowy dysk SSD ze złączem M.2 SATA

  ADATA SU650 - budżetowy dysk SSD ze złączem M.2 SATA

  Do oferty marki ADATA trafił dysk SSD ADATA SU650 w wariancie ze złączem M.2 SATA. Stanowi on interesującą alternatywę dla osób planujących modernizacją smukłego laptopa lub komputera mini PC.
 • Jak przyspieszyć pracę dysku SSD?

  Jak przyspieszyć pracę dysku SSD?

  O skoku wydajności pomiędzy dyskami HDD i SSD wie dziś już praktycznie każdy – nośniki półprzewodnikowe stały się standardowym wyposażeniem nowych komputerów i coraz częściej trafiają do starszych maszyn. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że dyski SSD dzielą się na szybsze i wolniejsze, a różnica w cenie między pierwszymi a drugimi praktycznie nie istnieje.
 • ADATA SU630 - budżetowy dysk SSD z pamięciami 3D QLC NAND

  ADATA SU630 - budżetowy dysk SSD z pamięciami 3D QLC NAND

  ADATA prezentuje swój najnowszy nośnik SSD z serii Ultimate – model SU630, który dzięki zastosowaniu najnowszych kości pamięci, stanowi alternatywę dla dysków HDD.
 • Patriot Evolver - szybki dysk SSD

  Patriot Evolver - szybki dysk SSD

  Firma Patriot zaprezentowała zewnętrzny dysk SSD Patriot Evolver (EVLVR). Urządzenie wyróżnia się wysoką prędkością do 1600 MB/s oraz zapisem na poziomie 1000 MB/s.
 • Dysk SSD powoli staje się standardem

  Dysk SSD powoli staje się standardem

  Ceny dysków SSD powoli spadają, a co za tym idzie - systematycznie zaczynają one wypierać dyski HDD. Jak zatem prezentuje się przyszłość dysków SSD?