SSD

Artykuły - SSD (97)

 • ADATA pracuje nad standardem DDR5

  ADATA pracuje nad standardem DDR5

  Tajwańska firma ADATA, znana m.in. z produkcji pamięci RAM oraz dysków SSD, pracuje wraz z partnerami nad nową generacją pamięci.
 • Western Digital prezentuje odświeżone dyski SanDisk Extreme SSD

  Western Digital prezentuje odświeżone dyski SanDisk Extreme SSD

  Firma Western Digital oficjalnie wprowadziła do oferty dwa nowe przenośne dyski SSD SanDisk, oferujące prawie dwukrotnie wyższą prędkość przesyłu danych niż ich poprzednia generacja.
 • Samsung zaprezentował swój najszybszy dysk

  Samsung zaprezentował swój najszybszy dysk

  Samsung Electronics zaprezentował swój pierwszy konsumencki dysk NVMe SSD oparty o standard PCIe 4.0 - model 980 PRO. Architektura dysku oparta o szybszą magistralę sprawia, że nowy SSD oferuje odczyt i zapis sekwencyjny dochodzący odpowiednio do 7000 MB/s i 5000 MB/s.
 • SD Express 8.0 szybsze od dysku SSD

  SD Express 8.0 szybsze od dysku SSD

  Stowarzyszenie SD Association zaprezentowało nową wersję formatu SD Express, stworzoną specjalnie pod kątem profesjonalnych fotografów i osób kręcących filmy w 4K.
 • Dysk HDD a SSD - dlaczego warto zmienić dysk twardy

  Dysk HDD a SSD - dlaczego warto zmienić dysk twardy

  Choć dyski SSD stają się coraz bardziej popularne, a ich ceny od dłuższego czasu kształtują się już na rozsądnym poziomie, wielu z nas wciąż posiada przestarzałe konstrukcje HDD. Na podstawie własnych doświadczeń, postaramy się przybliżyć, jakie zalety niesie ze sobą wymiana leciwych nośników, na ich szybsze odpowiedniki.
 • Backup naszym ratunkiem podczas pracy zdalnej

  Backup naszym ratunkiem podczas pracy zdalnej

  W związku z szalejącą epidemią koronawirusa coraz więcej osób decyduje się na pracę z domu. Home Office łączy się jednak nie tylko z większą wygodą, ale przede wszystkim problemami związanymi z bezpieczeństwem danych i sposobem ich przechowywania.
 • ADATA SC685 – smukły zewnętrzny dysk SSD

  ADATA SC685 – smukły zewnętrzny dysk SSD

  Portfolio marki ADATA wzbogaciło się o nowy zewnętrzny dysk SSD – model SC685, który ma 9,5 mm grubości.
 • ADATA SE800 – zewnętrzny dysk SSD w odpornej obudowie

  ADATA SE800 – zewnętrzny dysk SSD w odpornej obudowie

  Firma ADATA zaprezentowała nowy zewnętrzny dysk SSD wyposażony w złącze USB typu C oraz obudowę odporną na wodę, pył i upadki.
 • ADATA SU650 - budżetowy dysk SSD ze złączem M.2 SATA

  ADATA SU650 - budżetowy dysk SSD ze złączem M.2 SATA

  Do oferty marki ADATA trafił dysk SSD ADATA SU650 w wariancie ze złączem M.2 SATA. Stanowi on interesującą alternatywę dla osób planujących modernizacją smukłego laptopa lub komputera mini PC.
 • Jak przyspieszyć pracę dysku SSD?

  Jak przyspieszyć pracę dysku SSD?

  O skoku wydajności pomiędzy dyskami HDD i SSD wie dziś już praktycznie każdy – nośniki półprzewodnikowe stały się standardowym wyposażeniem nowych komputerów i coraz częściej trafiają do starszych maszyn. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że dyski SSD dzielą się na szybsze i wolniejsze, a różnica w cenie między pierwszymi a drugimi praktycznie nie istnieje.