Nowe Technologie - środki

Artykuły - środki (8)

 • UE ustaliła warunki odcinania od sieci

  UE ustaliła warunki odcinania od sieci

  Internauci nie będą mogli zostać odcięci od sieci bez "sprawiedliwej i bezstronnej procedury" - głosi komunikat na stronie szwedzkiej prezydencji UE. Europarlament i Rada Ministrów UE osiągnęły porozumienie m.in. w sprawie słynnej poprawki 138 do pakietu telekomunikacyjnego. Są to jednak zapisy, które dają zbyt dużą swobodę interpretacji - uważają niektórzy komentatorzy.
 • Monitorujesz pracownika? Powiedz mu o tym!

  Monitorujesz pracownika? Powiedz mu o tym!

  Monitorowanie internetowej aktywności, podgląd ekranów pracowników w czasie rzeczywistym - takie środki stosują firmy, aby wiedzieć co robią ich pracownicy. Środki te mają zapewniać bezpieczeństwo i wysoką wydajność pracownika. Jeśli jednak pracownicy nie wiedzą o tym, że są monitorowani, pracodawca może łamać prawo.
 • Państwo po stronie eksportu IT?

  Państwo po stronie eksportu IT?

  Niewiele polskich firm z branży IT odnosi spektakularne sukcesy na rynkach zagranicznych. Do wyjątków należą takie spółki jak Comarch, Young Digital Poland czy Ericpol. Czy można to zmienić?
 • Ile polski rząd wyda na informatyzację?

  Ile polski rząd wyda na informatyzację?

  Gdy mówimy o informatyzacji, padają przybliżone sumy, które zostaną wydane na rozwój tego czy innego projektu. Warto przyjrzeć się podsumowaniu, które powie nam, ile w sumie wydamy na informatyzację, oraz które projekty pochłoną największe środki.
 • "Złom" z ofsetu?

  "Złom" z ofsetu?

  22 czerwca 2004 minister obrony narodowej Jerzy Szmajdziński ostatecznie podpisał gotowy od początku maja kontrakt międzyrządowy (Letter of Offer and Acceptance; LOA) w sprawie programu wsparcia dostawy dla Sił Powietrznych RP (od 1 lipca 2004 taką nazwę noszą dawne Wojska Lotnicze i Obrony Powietrznej) 4 używanych do 2001 przez brytyjskie wojska lotnicze (RAF) samolotów Lockheed Martin C-130K Hercules C.1 i jednego samolotu C-130K-30 Hercules C.3. Podpisanie LOA kończy formalny proces uzgadniania kontraktu zainicjowany w 2003 wystosowaniem 25 maja formalnego listu z prośbą polskiego rządu o przedstawienie oferty dostawy (Letter of Request; LOR). Amerykańska oferta była ważna do 1 lipca 2004.
 • Mity polskiej telekomunikacji

  Prezes Polskiej Izby Informatyki i Technologii, dr. W. Iszkowski wypowiedział się na temat mitów polskiej telekomunikacji. Stwierdził m.in. że: "O rozwoju telekomunikacji w Polsce można mówić z różnych punktów widzenia": * dla biznesu z branż korzystających z usług telekomunikacyjnych ważne jest obniżenie kosztów operacyjnych działalności, ale też oczekują, że w szerokiej gamie usługi te będą świadczone niezawodnie i na odpowiednim profesjonalnym poziomie;
 • CDN eOPT!MA bezpłatnie

  Firmy prowadzące działalność handlowo-usługową, wystawiające dokumenty sprzedaży, oczekujące elektronicznej wymiany danych z bankiem, informacji o rozrachunkach z kontrahentami, informacji o ruchu środków pieniężnych w przedsiębiorstwie, dokonujące analiz wpływów i wydatków, prognoz mogą zamówić w CDN S.A. bezpłatną, pełną wersję CDN OPT!MA Faktury, Kasa/Bank (bez ograniczeń czasowych) oraz wersje startowe, 60 - dniowe pozostałych modułów systemu (Księga Handlowa, Księga Podatkowa, Środki Trwałe, Kadry i Płace, Analizy - pełna funkcjonalność).