środek

Artykuły - środek (120)

 • Generalny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu Fervex

  Generalny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu Fervex

  Produkty lecznicze Fervex i Fervex Junior zostały wycofane z obrotu - zdecydował Generalny Inspektor Farmaceutyczny. Jak poinformowano na stronie internetowej GIF, wcześniej - jeszcze w kwietniu - Inspektor wycofał z obrotu Fervex o smaku malinowym.
 • Inwestycje w obcych środkach trwałych w świetle przepisów podatkowych i w ewidencji księgowej

  1. Co uznaje się za inwestycje w obcych środkach trwałych? Inwestycje w obcych środkach trwałych wymieniane są w ustawach o podatku dochodowym jako środki trwale podlegające amortyzacji, niezależnie od przewidywanego okresu ich używania (art. 16a ust. 2 pkt 1 ustawy o PDOP i art. 22a ust. 2 pkt 1 ustawy o PDOF). Inwestycja w obcym środku trwałym to - jak sama nazwa wskazuje - nakład
 • Zarzuty korupcji wobec prezesa Polonii Bytom

  Zarzuty korupcji w sporcie postawiła wrocławska prokuratura prezesowi klubu piłkarskiego Polonia Bytom Damianowi B. Mężczyzna po złożeniu wyjaśnień został zwolniony. CBA oraz policja zatrzymały też trzy inne osoby pod zarzutem wręczania i przyjmowania łapówek.
 • SOS po stosunku? Nie dla każdego...

  SOS po stosunku? Nie dla każdego...

  W Polsce tabletka "po stosunku", mimo że nie jest zarejestrowana jako środek wczesnoporonny, przez wielu lekarzy jest za taki uznawana. Jakie prawa ma osoba próbująca uzyskać na niego receptę, a jakie obowiązki względem niej ma lekarz?
 • Rozliczenie w kosztach zakupu tanich składników majątku trwałego

  Składnik majątku firmowego, który podlega obowiązkowemu zaliczeniu do kategorii środków trwałych, musi spełniać cztery kryteria. Po pierwsze, powinien stanowić własność lub współwłasność podatnika. Po drugie, powinien być kompletny i zdatny do użytku w dniu przyjęcia do używania. Po trzecie, zakładany okres jego użytkowania powinien być dłuższy niż rok. I wreszcie po czwarte, jego wartość początkowa powinna być równa lub wyższa od 3.500 zł.
 • Janusz Gol: Stać nas na środek tabeli

  W ostatnich dwóch sezonach piłkarze PGE GKS-u Bełchatów walczyli o europejskie puchary. Teraz, gdy zespół stracił kilku wartościowych zawodników, plany są bardziej skromne. - Myślę, że powinniśmy zająć miejsce w środku stawki, może trochę wyżej - mówi w rozmowie z portalem INTERIA.PL Janusz Gol, pomocnik GKS-u.
 • Otrzymanie postanowienia Sądu Okręgowego w Częstochowie

  Raport bieżący nr 37/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne W nawiązaniu do przekazywanych raportów Nr 35/2009, 3/2010 i 15/2010, Zarząd Zakładów "Lentex" Spółka Akcyjna z siedzibą w Lublińcu (Emitent), informuje że otrzymał postanowienie Sądu Okręgowego w Częstochowie, V Wydział Gospodarczy z dnia 22 lipca 2010 r. w sprawie oznaczonej sygnaturą akt V GC5/10, którym stwierdził prawomocność postanowienia Sądu Apelacyjnego w Katowicach z dnia
 • Coffee shopy tylko dla mieszkańców Holandii? - zielone światło UE

  Coffee shopy tylko dla mieszkańców Holandii? - zielone światło UE

  Rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE uznał w czwartek, że nie ma przeszkód, by w ramach walki z turystyką narkotykową holenderskie władze zabroniły przyjezdnym kupować marihuanę w coffe shopach. Na takie rozwiązanie zdecydowały się władze Maastricht.
 • Nie będzie śledztwa ws. dopingu Kornelii Marek

  Z powodu braku znamion przestępstwa warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie wykrycia dopingu u Kornelii Marek - zdyskwalifikowanej biegaczki narciarskiej, uczestniczki igrzysk olimpijskich w Vancouver.

Filmy - środek (1)