Sri Lanka

Artykuły - Sri Lanka (61)

Filmy - Sri Lanka (3)

  • Eko-hotel na Sri Lance. Nowa era w branży?

    Branża turystyczna Sri Lanki przeżywa boom, ale większość hoteli na wyspie ma przestarzałe, energochłonne wyposażenie techniczne, przez co są one obciążeniem dla środowiska. Jedna z sieci hotelowych ma ambitny cel: stać się najbardziej ekologiczną do 2020 roku.
  • Wyjątkowa pielgrzymka Franciszka

    Papież Franciszek rozpoczyna 13 stycznia pielgrzymkę po krajach Azji Południowo-Wschodniej. Szacuje się, że jego obecność przyciągnie miliony wiernych. Ojciec Święty odwiedzi Sri Lankę i Filipiny. Pod koniec ubiegłego roku Franciszek przybył z pielgrzymką do Korei Południowej. Łatwo zauważyć, że papież przywiązuje ogromną wagę do relatywnie młodego i wciąż rozwijającego się Kościoła w Azji. Entuzjazm tamtejszych wiernych mocno kontrastuje z duchowym zgnuśnieniem świata Zachodu. Widzą to również azjatyccy duchowni - i nie kryją radości z tego powodu. - Kiedyś to my byliśmy obiektem misyjnych wysiłków podejmowanych głównie przez kościół w Europie. Teraz role się odwróciły. Jesteśmy ubodzy materialnie, ale bogaci duchem - mówi o. Nono Alfonso z komitetu organizacyjnego papieskiej pielgrzymki po Filipinach.
  • Tragedia! 100 osób pogrzebanych żywcem

    Co najmniej 100 osób zostało pogrzebanych żywcem pod lawiną błotną na Sri Lance, w jednym z największych rejonów upraw herbacianych. Lawina miała prawie 3 km długości, a wywołały ją padające od dłuższego czasu monsunowe deszcze. Ostateczny bilans katastrofy nie jest jeszcze znany – pod warstwą błota o grubości około 9 metrów mogą znajdować się jeszcze ludzie. Szanse na przeżycie są jednak w ich przypadku minimalne. Na miejsce katastrofy zostało skierowane wojsko i ciężki sprzęt.