srebro

Artykuły - Srebro (235)

 • Nie słabnie popyt na złoto i srebro

  Nie słabnie popyt na złoto i srebro

  Ceny złota i srebra idą w górę, przy czym srebro drożeje w szybszym tempie. Analitycy wieszczą dalsze zwyżki cen, mając na uwadze politykę banków centralnych, która w wyniku której stopy procentowe oscylują wokół zera, osłabienie dolara czy widmo głębszego kryzysu i obawy przez drugą falą zachorowań na COVID-19.
 • Szaleją nie tylko ceny złota. Czy mogą gwałtownie spaść?

  Szaleją nie tylko ceny złota. Czy mogą gwałtownie spaść?

  Cena złota pobiła historyczne rekordy. Srebro jest najdroższe od ponad 15 lat. Właśnie ten kruszec powinien nadal drożeć. To efekt drukowania pieniędzy przez banki centralne.
 • ​Hossa na metalach szlachetnych. Czy utrzyma się?

  ​Hossa na metalach szlachetnych. Czy utrzyma się?

  Na rynku surowców uwagę przykuwała kontynuacja wzrostu ceny złota (+6 proc. od początku tygodnia), która w trakcie sesji po raz pierwszy od 2011 r. przekroczyła 1900 dol. za uncję, blisko rekordu z września 2011 r. 1921,17 dol. Z kolei ceny srebra na rynku spot wzrosły w tym tygodniu już o ok. 18 proc., najwięcej od 1980 r.
 • Srebro wychodzi ze złotego cienia

  W drugiej połowie bieżącego tygodnia inwestorzy na rynkach surowcowych nadal zwracają uwagę przede wszystkim na sytuację na rynkach metali szlachetnych.
 • Hossa na metalach szlachetnych. Czy kilkuletnie maksima się utrzymają?

  Hossa na metalach szlachetnych. Czy kilkuletnie maksima się utrzymają?

  Kontrakty terminowe na metale szlachetne sukcesywnie rosną. Cena złota jest najwyższa od prawie 9 lat, a uncja srebra pierwszy raz od 4 lat przebiła poziom 20 USD. Przez cztery miesiące biały kruszec zdrożał blisko 77 proc. Ciekawie kształtują się też notowania rzadkich metali szlachetnych, takich jak platyna czy rod. Co to oznacza dla inwestorów? Czy zwyżki będą się utrzymywać?
 • Złoto i srebro kontynuują zwyżki

  Złoto i srebro kontynuują zwyżki

  Mimo krótkiego zawahania strony popytowej w ostatnich tygodniach, notowania złota kontynuują zwyżkę. Ceny kruszcu zanotowały delikatną korektę po przekroczeniu bariery 1800 USD za uncję, jednak w ostatnich dniach powróciły na ścieżkę wzrostów. Wraz z notowaniami złota, dynamiczne wzrosty notuje także srebro.
 • Byki na rynku złota ryzykują opóźnioną gratyfikację

  Byki na rynku złota ryzykują opóźnioną gratyfikację

  W III kwartale wpływ pandemii COVID-19 na światową gospodarkę stanie się jeszcze bardziej widoczny. Podczas gdy II kwartał upłynął pod znakiem gaszenia pożarów i zapobiegania całkowitemu załamaniu globalnej gospodarki, obecnie zaczyna się prawdziwa praca u podstaw.
 • Diamenty - inwestycja na ciężkie czasy

  Diamenty - inwestycja na ciężkie czasy

  Aż 3,5 miliarda dolarów - tyle są warte zapasy diamentów u pięciu czołowych producentów tego surowca na świecie. To efekt ograniczenia sprzedaży w związku z pandemią koronawirusa.
 • Najszybciej drożeje srebro, a historyczne rekordy cen złota mogą zostać pobite

  Najszybciej drożeje srebro, a historyczne rekordy cen złota mogą zostać pobite

  Ceny srebra w ciągu miesiąca wzrosły o 18 proc. Wśród metali szlachetnych słabo radzi sobie platyna i pallad. Cena złota może przekroczyć historyczne rekordy ze względu na politykę pieniężną banków centralnych.
 • Złoto i srebro zyskują w miarę pogorszenia perspektyw gospodarczych

  Złoto i srebro zyskują w miarę pogorszenia perspektyw gospodarczych

  Kiedy niektóre części świata zaczynają otwierać gospodarki po izolacji spowodowanej Covid-19, rynki finansowe starają się wzbudzić optymizm inwestorów, wspierane zastrzykami pieniędzy i zerowymi stopami procentowymi. Podobnie jak w przypadku huraganów czy innych katastrof naturalnych, skutki długoterminowe w pierwszej kolejności można zaobserwować tuż po wystąpieniu danego zdarzenia. W ciągu ostatnich kilku tygodni zaczęliśmy dostrzegać olbrzymie szkody wyrządzone światowej gospodarce przez utrzymujący się od wielu tygodni brak aktywności.

Filmy - Srebro (4)

 • Najszybciej drożeje srebro, a historyczne rekordy cen złota mogą zostać pobite

  Ceny srebra w ciągu miesiąca wzrosły o 18 proc. Wśród metali szlachetnych słabo radzi sobie platyna i pallad. Cena złota może przekroczyć historyczne rekordy ze względu na politykę pieniężną banków centralnych.
 • Metal, który dał zarobić więcej niż srebro i złoto

  Rok 2019 był bardzo dobry dla metali szlachetnych. Rekordowe korzyści zapewnił inwestorom pallad. Jego cena wzrosła o ponad 50 proc. Pallad wykorzystywany jest przede wszystkim przez przemysł motoryzacyjny do produkcji katalizatorów.
 • Jak czyścić srebro? Prosty i szybki sposób

  Srebro to wyjątkowy metal, z którego przedmioty cieszą nasze oko. Popularna jest srebrna biżuteria, a także różnego rodzaju naczynia - głównie dekoracyjne. Srebro ma jednak tę wadę, że szybko się brudzi, staje się jakby pokryte brudem, przyprószone ciemnymi plamkami. Jak wyczyścić przedmioty ze srebra, by znów zachwycały nas pełnią swojego blasku? Są na to domowe sposoby - zobaczcie, jak w kilka chwil wyczyścić srebro!
 • Srebro drożeje, miedź z szansami na odbicie. To będzie sprzyjać KGHM-owi

  KGHM, największy producent srebra i ósmy na świecie producent miedzi, musi zrewidować swoje wydatki inwestycyjne. W ciągu dziewięciu miesięcy cena akcji spółki spadła ponad dwukrotnie, a pod względem wartości rynkowej KGHM spadł na 10. miejsce w indeksie WIG20. Wszystko z powodu niskich cen surowców, których jest producentem. Jest jednak nadzieja na odwrócenie trendu. – W przypadku KGHM-u mamy kilka zmiennych, przede wszystkim cenę miedzi, a także cenę srebra oraz molibdenu, który spółka zaczęła wydobywać w Chile – mówi Łukasz Rozbicki, analityk MM Prime TFI. – Wszystko jest bardzo mocno zależne od tego, jak będzie wyglądała cena miedzi i srebra. Wydaje się, że na rynku miedzi mogą być większe szanse na odbicie niż na rynku ropy naftowej, a to by się korzystnie przełożyło na wycenę KGHM-u. Po trzech kwartałach 2015 roku KGHM wyprodukował 517,5 tys. ton miedzi i 917,3 tys. ton srebra. To odpowiednio o 5 proc. więcej i 1,5 proc. mniej niż rok wcześniej. Ceny obu surowców w ubiegłym roku były jednak wyraźnie niższe niż w 2014. W ciągu pięciu lat oba metale straciły po połowie swojej wartości.