srebro

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
srebro ,

Artykuły - Srebro (251)

 • Inwestowanie w metale. Czas złota i srebra

  Inwestowanie w metale. Czas złota i srebra

  Za uncję złota po raz pierwszy od stycznia płaci więcej niż 1900 dolarów. Notowania żółtego metalu od początku kwietnia zyskały 13 proc. W samym tylko maju złoto podrożało o blisko 8 proc. Podobnie jest ze srebrem, które od początku tego miesiąca poszło w górę o 9 proc.
 • Metale szlachetne. Srebro coraz cenniejsze

  Metale szlachetne. Srebro coraz cenniejsze

  Andrew Hecht, analityk portalu Seeking Alpha, jest przekonany, że w tym roku srebro będzie miało więcej do zaoferowania przy cenie bliskiej 30 dolarów za uncję niż miało w 1995 roku, gdy kosztowało 5 dolarów. Ole Hanson z Saxo Banku przypomina, że srebru sprzyja zielona rewolucja, bo jest ono używane m.in. do produkcji paneli słonecznych.
 • KGHM największą kopalnią srebra na świecie

  KGHM największą kopalnią srebra na świecie

  KGHM zajął pierwsze miejsce w zestawieniu "największych kopalń srebra na świecie" w rankingu World Silver Survey 2021. Z kolei w kategorii "największych producentów srebra" polski gigant znalazł się na drugiej pozycji.
 • KGHM największym producentem srebra na świecie

  KGHM największym producentem srebra na świecie

  Firma KGHM Polska Miedź według rankingu portalu Kitco.com została w ubiegłym roku największym producentem srebra na świecie. "Mamy złoto w srebrze i to bardzo dobra wiadomość" - skomentował we wtorek pozycję miedziowej spółki jej prezes Marcin Chludziński.
 • Srebro - atak spekulantów zakończył się katastrofą

  Srebro - atak spekulantów zakończył się katastrofą

  Srebro ma za sobą bardzo udany rok. Podrożało o ponad 53 proc. Po spekulacyjnym ataku jego cena znów jest atrakcyjna, podobnie jak innych metali szlachetnych.
 • Ropa zyskuje, srebro traci w związku z euforyczną prognozą wzrostu

  Ropa zyskuje, srebro traci w związku z euforyczną prognozą wzrostu

  Za nami kolejny dramatyczny tydzień na rynkach finansowych: ceny światowych akcji osiągnęły niemal rekordowe poziomy w związku z ponownym wzrostem zysków przedsiębiorstw i przychylności banków centralnych w związku z pandemią, a w Stanach Zjednoczonych - nacisków prezydenta Bidena na przyspieszenie przyjęcia pakietu bodźców fiskalnych. Indeks produktów rolnych, który monitoruje wyniki dziewięciu surowców, w tym soi, zbóż i tzw. miękkich produktów żywnościowych, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy poszedł w górę o 41 proc. do najwyższego poziomu od niemal czterech lat.
 • Pomału wygasa gorączka srebra

  Pomału wygasa gorączka srebra

  Główny ekonomista TMS Brokers Konrad Białas powiedział, że prawie 20-proc. zwyżka cen srebra w ostatnich dniach to efekt rynkowej gorączki, która pomału wygasa. Jego zdaniem, są podstawy do wzrostu cen surowca, ale nie tak skokowego, jak ostatnio.
 • Rewolucja drobnych inwestorów. Srebro w centrum uwagi.

  Rewolucja drobnych inwestorów. Srebro w centrum uwagi.

  Spekulanci podbijają ceny srebra, które jest najdroższe od 2013 roku. Na rynkach pojawiło się wielu graczy, którzy skusili się na zbiorowe inwestowanie w kruszec, licząc na wysokie zyski. Mówi się o "rewolucji płotek", czy "rewolucji leszczy", którzy podjęli nietypową grę z giełdowymi rekinami.
 • Gorący początek tygodnia. Srebro bije historyczny rekord

  Gorący początek tygodnia. Srebro bije historyczny rekord

  W zachodniej Europie nowy tydzień na giełdach rozpoczyna się w pozytywnych nastrojach - główne indeksy rosną, po zanotowaniu w ub. tygodniu najmocniejszych tygodniowych spadków od początku IV kw. 2020. Inwestorzy detaliczni "rzucili się" na srebro - kruszec na giełdach wyceniany jest najwyżej od 2013 r. - informują maklerzy. Złoto tymczasem zyskuje 0,9 proc. do 1861,93 dol. za uncję.
 • Srebro gwiazdą 2020 roku na rynkach metali szlachetnych

  Srebro gwiazdą 2020 roku na rynkach metali szlachetnych

  Początek 2021 roku jest na rynkach surowcowych czasem podsumowań zakończonego już 2020 roku. Naturalnie, najwięcej uwagi inwestorów przyciągają dane dotyczące stóp zwrotu z poszczególnych surowców. Ogólnie, większość z nich zakończyła poprzedni rok na plusie, a dla wielu z nich wzrosty były naprawdę duże.

Filmy - Srebro (6)

 • Srebro szybko drożeje, ale atak spekulantów zakończył się katastrofą

  Srebro ma za sobą bardzo udany rok. Podrożało o ponad 53 proc. Po spekulacyjnym ataku jego cena znów jest atrakcyjna, podobnie jak innych metali szlachetnych. W ciągu zaledwie jednego tygodnia srebro podrożało aż o 4 USD za uncję. Na przełomie stycznia i lutego cena tego metalu przekroczyła nawet poziom 30 USD za uncję. Później cena spadła do 27 USD. - Srebro zagościło na portalu Reddit i te same osoby, które interesowały się akcjami GameStop uznały, że to właśnie srebro powinno być kolejnym przedmiotem ich ataku – mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. – To była ponownie próba zaatakowania funduszy, które grały na spadek cen srebra.
 • Srebro daje dwukrotnie większe zyski niż złoto

  Cena srebra rosła dwukrotnie szybciej niż złota. Inne metale szlachetne nie dawały zysków ponieważ popyt na nie w dużo mniejszym stopniu ma charakter inwestycyjny.
 • Najszybciej drożeje srebro, a historyczne rekordy cen złota mogą zostać pobite

  Ceny srebra w ciągu miesiąca wzrosły o 18 proc. Wśród metali szlachetnych słabo radzi sobie platyna i pallad. Cena złota może przekroczyć historyczne rekordy ze względu na politykę pieniężną banków centralnych.
 • Metal, który dał zarobić więcej niż srebro i złoto

  Rok 2019 był bardzo dobry dla metali szlachetnych. Rekordowe korzyści zapewnił inwestorom pallad. Jego cena wzrosła o ponad 50 proc. Pallad wykorzystywany jest przede wszystkim przez przemysł motoryzacyjny do produkcji katalizatorów.