Muzyka - sprzęt

Artykuły - Sprzęt (20)

 • Jim Marshall nie żyje

  Jim Marshall nie żyje

  W wieku 88 lat zmarł Jim Marshall, bez którego nie byłoby gitarowych wzmacniaczy w obecnym kształcie.
 • Wściekły raper niszczy sprzęt. Zobacz!

  Wściekły raper niszczy sprzęt. Zobacz!

  Raper Kid Cudi nie czuje się winnym zdemolowania sprzętu podczas koncertu w ramach The Heatwave Music Festival w Melbourne.
 • "Na scenie hiphopowej miałem już swoje pięć minut"

  "Na scenie hiphopowej miałem już swoje pięć minut"

  Obecny na scenie od ponad dekady DJ, dziennikarz, organizator, wykładowca oraz spec od zagadnień technicznych. Co poza tym? Człowiek znudzony konwencjonalną i przewidywalną muzyką, którego cechuje nie tylko wyjątkowe poczucie humoru, ale i daleko idąca pokora i samokrytyka, której mógłby nauczać wielu kolegów po fachu. Sprawdźcie wywiad z DJ-em Trakmajstrem - przedstawicielem ginącego już niestety gatunku DJ-ów, którzy konsekwentnie od lat grają imprezy i tworzą mixtape'y tylko i wyłącznie w oparciu o winyle. Z Trakmajstrem rozmawiał Filip Rauczyński ("Magazyn Hip Hop").
 • "Bydgoszcz, Teksas"

  "Bydgoszcz, Teksas"

  Pochodząca z miasta nad Brdą formacja George Dorn Screams drugi album "O'Malley's Bar" zarejestrowała z nie byle kim, bo Johnem Congletonem z grupy The Paper Chase (producent w CV ma współpracę z takimi tuzami muzyki niezależnej, jak Modest Mouse, Logh, Smog, The Appleseed Cast, czy mainstreamowymi Bono z U2, Celine Dion, The Roots czy R. Kelly) i nie byle gdzie, bo w Dallas w gorącym Teksasie. Jednak niech te okoliczności nie przesłonią najważniejszego faktu, że "O'Malley's Bar" George Dorn Screams już można uznawać za jeden z najciekawszych albumów 2009 roku na polskiej scenie alternatywnej. Z basistą Wojtkiem Trempałą i gitarzystą Kubą Ziołkiem rozmawiał Artur Wróblewski.
 • Sam płacił za zniszczenia

  Sam płacił za zniszczenia

  W sumie aż 20 tysięcy funtów kosztowały Matta Bellamy'ego gitary i sprzęt nagłośnieniowy, który muzyk demolował podczas koncertów.
 • "Timbaland leci i sala pełna"

  "Timbaland leci i sala pełna"

  DJ Tkaczu jest bez wątpienia najlepiej zapowiadającym się DJ-em i turntablistą młodego pokolenia. Mimo młodego wieku stale gra, współpracuje i rywalizuje z czołowymi artystami w Polsce. Na scenie obecny jest od zaledwie 3 lat, a ma już na koncie takie osiągnięcia jak: podwójne wicemistrzostwo Polski DJ-ów ITF (International DJ Federation) / IDA (International DJ Association) 2008 oraz I miejsce podczas corocznej bitwy Bruk DJ Battle. Poza bitwami Tkaczu również zdążył zdobyć uznanie w wielu klubach. Często zapraszany jest na różnego rodzaju warsztaty, festiwale, jamy i scratch-meetingi. Aktualnie kończy pracę nad materiałem na swój pierwszy mixtape. Sprawdźcie, co miał do powiedzenia w poniższym wywiadzie!
 • Ukradli im instrumenty

  Ukradli im instrumenty

  Weteran rocka Iggy Pop i jego zespół The Stooges stracili sprzęt po koncercie w Montrealu. Złodzieje ukradli im ciężarówkę z instrumentami.
 • "Nie nadążają za moim rytmem"

  "Nie nadążają za moim rytmem"

  Gdybym trzeba było przedstawić Donatana w czerwonej marynarce komuś ze Stanów Zjednoczonych, bez wahania użyłbym określenia "one man army". Bo to człowiek, który ogarnia milion rzeczy na raz. Nie dość, że jest producentem, który w rap grze zdobywa coraz większe uznanie u poważnych zawodników, to jeszcze "bawi się" w wydawanie płyt i szeroko pojętą promocję artystów. A to i tak jedynie krople w morzu. Poznajcie Pana Pokazz - pierwszego (tak naprawdę) stricte krakowskiego producenta, który odnosi poważne sukcesy poza granicami Grodu Kraka. Z Donatanem rozmawiał Filip Rauczyński ("Magazyn Hip Hop").
 • "Hip hop nie wziął się z powietrza"

  "Hip hop nie wziął się z powietrza"

  Przedstawiać polskim słuchaczom DJ-a Krime'a to trochę tak, jakby w Stanach pytać, kto to jest Grand Wizard Teodore albo Jam Master Jay. Były sukcesy na zawodach Vestax Extravaganza oraz ITF, były też dobrze przyjęte mixtape'y, jak "Return Of The Stamina Beatz", "Strictly Hip Hop Classics" czy chociażby ostatni z nich "Krime Story". Co działo się z Krimem po tym czasie? Dlaczego tak nagle o nim ucichło w hiphopowym środowisku? Każdy Krakus zna odpowiedzi na te pytania. A wy? Jeśli nie, dowiedzcie się, co słychać u pioniera polskiego turntablismu! Z Krimem rozmawiał Filip Rauczyński ("Magazyn Hip Hop").
 • Tool i 200 kg lodu

  Tool i 200 kg lodu

  W niedzielę, 12 sierpnia, w katowickim "Spodku" odbędzie się Metal Hammer Festival z grupą Tool w roli głównej gwiazdy. Ponad 80 osób z ekipy przyjedzie na Śląsk pięcioma autobusami, a sprzęt przywiozą trzy tiry.