sprzęt wojskowy

Artykuły - Sprzęt wojskowy (10)

 • Amerykanie chcą sprzedać Polsce sprzęt wojskowy

  Amerykanie chcą sprzedać polskiej armii nowy sprzęt wojskowy. Na rozmowy do Warszawy przyjechali w tej sprawie ważni wojskowi i politycy - dyrektor amerykańskiej Agencji Współpracy Obronnej admirał Joseph Rixey i zastępca sekretarza stanu Gregory Kausner. Wszystko w związku z ogłoszonym niedawno programem modernizacji polskiej armii. Warszawa chce wydać na nowy sprzęt i programy 130 miliardów złotych.
 • W. Brytania sprzedaje sprzęt wojskowy Syrii i Iranowi

  Wielka Brytania sprzedaje sprzęt wojskowy właściwie do wszystkich państw figurujących na jej własnej liście autorytarnych reżimów, w tym do Syrii i Iranu - wynika z opublikowanego w środę raportu komisji ds. kontroli eksportu broni Izby Gmin.
 • Groźba bratniej pomocy

  Groźba bratniej pomocy

  Jeżeli Rosjanie w 1981 roku chcieliby stłamsić polskie społeczeństwo, musieliby użyć w interwencji około miliona żołnierzy.
 • Rosja: Gruzja nadal zbrojona przez państwa NATO

  Rosja: Gruzja nadal zbrojona przez państwa NATO

  Gruzja nadal otrzymuje broń i sprzęt wojskowy od państw NATO, Izraela i Ukrainy - oświadczył w czwartek szef wywiadu wojskowego Rosji (GRU) gen. Aleksandr Szlachturow, nie wykluczając nowej agresji ze strony Tbilisi na Osetię Południową i Abchazję.
 • Polak kapitanem zatrzymanego statku z bronią

  Sekretarz Ambasady RP w Tel Awiwie Jacek Olejnik potwierdził, że kapitan zatrzymanego w Izraelu statku Francop, przewożącego nielegalny ładunek broni, jest Polakiem. Dodał, że władze izraelskie uważają, że kapitan nie wiedział, że w kontenerach znajduje się sprzęt wojskowy.
 • Polski pojazd lepszy od Hummera?

  Polski pojazd lepszy od Hummera?

  Jeżdżący sprzęt wojskowy znad Wisły podbija poligony na całym świecie. Po Rosomaku i Dziku zaczynamy produkcję Tura - samochodu, który wytrzymałością przewyższa podobno nawet legendarnego i uznawanego za niezniszczalnego Hummera (Humvee). Wóz bojowy o wdzięcznej nazwie Tur już za kilka miesięcy ma dołączyć do innych "zw