sprzęt AGD

Synonimy:
AGD, Artykuły Gospodarstwa Domowego
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Sprzęt AGD (184)

 • KAS kontroluje aukcje. Tania elektronika znika z portali

  KAS kontroluje aukcje. Tania elektronika znika z portali

  Sprzedawcy nowych laptopów i telefonów komórkowych w okazyjnych cenach uciekają z sieci. To efekt działań Krajowej Administracji Skarbowej. Dlaczego urzędników KAS zainteresowały internetowe oferty sprzedaży urządzeń elektronicznych? Bo wiele z nich narusza prawo podatkowe.
 • IFA 2018: Haier i pralko-suszarka Duo Dry

  IFA 2018: Haier i pralko-suszarka Duo Dry

  ​Firma Haier na targach IFA zaprezentowała serię Duo Dry - pierwszą na świecie serię dwubębnowych pralko- suszarek, które pozwalają rodzinom na oszczędność czasu, dzięki eliminacji konieczności czekania między cyklami. Pralko-suszarki dają możliwość użytkowania pralki i suszarki jednocześnie
 • Praca dla kilkuset osób. Rusza rekrutacja do najnowocześniejszej fabryki AGD pod Łodzią

  Praca dla kilkuset osób. Rusza rekrutacja do najnowocześniejszej fabryki AGD pod Łodzią

  Docelowo ponad tysiąc osób może znaleźć zatrudnienie w nowej fabryce niemieckiego koncernu MIELE. Na początku w zakładzie, który kosztem co najmniej 44 mln euro powstaje w Ksawerowie pod Łodzią, pracować będzie ok. 400 osób. Fabryka ruszy w 2019 roku, a rok później na rynku pojawi się produkowany tylko tutaj nowy model pralki.
 • W Polsce rocznie sprzedaje się ok. 18 mln sztuk dużego i małego AGD

  Rocznie w Polsce sprzedaje się ok. 6 mln sztuk dużego i blisko 12 mln małego AGD. Dominują pralki, lodówki oraz kuchenki, ale stopniowo rośnie też popyt na płyty indukcyjne, suszarki do ubrań czy zmywarki, które wedle statystyk są ważnym elementem wyposażenia w co trzecim polskim domu. Jesteśmy otwarci na nowinki techniczne, a cena urządzenia nie przestała być kluczowym czynnikiem przesądzającym decyzje zakupowe. Dużo ważniejsza stało się dla nas kryterium klasy energetycznej sprzętu - tej najbardziej oszczędnej w tym zakresie.
 • Masz popsuty sprzęt? Sprawdź, czy możesz wymienić go na nowy

  Masz popsuty sprzęt? Sprawdź, czy możesz wymienić go na nowy

  Uszkodzony sprzęt elektroniczny (AGD, RTV, IT) można wymienić na nowy w ramach gwarancji producenta lub ubezpieczenia sprzętu, tzw. przedłużonej gwarancji. Jednak aby tak się stało, musi zostać spełnionych kilka warunków.
 • 111 mln euro kary dla producentów urządzeń elektronicznych i AGD

  111 mln euro kary dla producentów urządzeń elektronicznych i AGD

  Komisja Europejska zdecydowała we wtorek o nałożeniu w sumie 111 mln euro kary na czterech producentów elektroniki i sprzętu AGD za wymuszanie na sprzedawcach online wyższych cen. Chodzi o Asusa, Denona & Marantza, Philipsa i Pioneera.
 • Promocje na sprzęty RTV/AGD – czy warto na nie polować?

  Promocje na sprzęty RTV/AGD – czy warto na nie polować?

  Wielu z nas chętnie śledzi trendy i promocje, bo można kupić nowy telewizor z pakietem aplikacji w cenie, ekspres do kawy z bezpłatnym zapasem kawy albo wymienić stary smartfon na nowy za niewielką dopłatą. Sprawdź, czy warto szukać promocji, a także, ile można zaoszczędzić.
 • Co zabija nasze zmywarki?

  Co zabija nasze zmywarki?

  Zmywarki pracują już w co trzecim polskim domu. W całym kraju jest ich około 4,5 mln. Zmywarki to także jedne z najczęściej psujących się sprzętów AGD. Co zazwyczaj ulega uszkodzeniu i co zrobić, żeby ze sprzętu korzystać jak najdłużej?
 • Koniec z tanimi telefonami na portalach aukcyjnych. Sprzedawcy zapłacą VAT

  Koniec z tanimi telefonami na portalach aukcyjnych. Sprzedawcy zapłacą VAT

  Fiskus idzie na wojnę z firmami, które nie odprowadzają VAT do budżetu i dzięki temu oferują tańszą elektronikę. Pokonać ich chce nowymi przepisami.
 • Firmy handlujące w internecie elektroniką stracą zwolnienie z VAT

  Firmy handlujące w internecie elektroniką stracą zwolnienie z VAT

  Firmy handlujące w internecie elektroniką czy sprzętem RTV i AGD stracą zwolnienie z VAT - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o VAT przygotowany przez resort finansów. Zdaniem MF zmiany mają pomóc uszczelnić system podatkowy i uprościć regulacje.

Zdjęcia - Sprzęt AGD (16)

 • nt.interia.pl
  Jak powstaje pralka do prania
 • nt.interia.pl
  Jak powstaje pralka do prania
 • nt.interia.pl
  Jak powstaje pralka do prania
 • nt.interia.pl
  Jak powstaje pralka do prania
 • nt.interia.pl
  Jak powstaje pralka do prania
 • nt.interia.pl
  Jak powstaje pralka do prania

Filmy - Sprzęt AGD (7)

 • W Polsce rocznie sprzedaje się ok. 18 mln sztuk dużego i małego AGD

  Rocznie w Polsce sprzedaje się ok. 6 mln sztuk dużego i blisko 12 mln małego AGD. Dominują pralki, lodówki oraz kuchenki, ale stopniowo rośnie też popyt na płyty indukcyjne, suszarki do ubrań czy zmywarki, które wedle statystyk są ważnym elementem wyposażenia w co trzecim polskim domu. Jesteśmy otwarci na nowinki techniczne, a cena urządzenia nie przestała być kluczowym czynnikiem przesądzającym decyzje zakupowe. Dużo ważniejsza stało się dla nas kryterium klasy energetycznej sprzętu – tej najbardziej oszczędnej w tym zakresie.
 • Masz popsuty sprzęt. Sprawdź, czy możesz wymienić go na nowy

  Uszkodzony sprzęt elektroniczny (AGD, RTV, IT) można wymienić na nowy w ramach gwarancji producenta lub ubezpieczenia sprzętu, tzw. przedłużonej gwarancji. Jednak aby tak się stało, musi zostać spełnionych kilka warunków.
 • Częściej wymieniamy sprzęty niż meble

  Wydatki polskich konsumentów na elektronikę użytkową zbliżają się do tych, które ponoszą mieszkańcy Europy Zachodniej. W 2015 r. pod tym względem brakowało nam około trzech lat, w 2016 roku dwóch lat, a w tym roku ten dystans skurczył się do roku. Jak wynika z raportu „Polska rewolucja w segmencie smart” opracowanego przez ZIPSEE „Cyfrowa Polska” i Ministerstwo Rozwoju, przeciętny Polak wymienia telewizor średnio co 7 lat, a lodówkę co 8 lat. To oznacza, że rocznie polskie gospodarstwo domowe przeznacza na zakup telewizora 270 zł i 200 zł na lodówkę.
 • Sprzęt AGD i RTV sam będzie sygnalizować o usterce

  Internet rzeczy może zrewolucjonizować obsługę klienta. Dzięki podłączeniu do sieci sprzętów domowych, jak lodówka czy zmywarka, sygnał o awarii czy zakłóceniach w działaniu dotrze do producenta szybciej niż w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możliwa będzie błyskawiczna naprawa, nawet bez angażowania klienta. Komentuje Łukasz Jadaś z Instytutu Monitorowania Mediów.