sprzedaż samochodów

Artykuły - Sprzedaż samochodów (184)

 • PKO BP bardziej cyfrowy, rusza z platformą sprzedaży samochodów

  PKO BP bardziej cyfrowy, rusza z platformą sprzedaży samochodów

  Pandemia koronawirusa przyspieszyła zmiany w sposobie korzystania z banków. A te rozpędziły się z transformacją cyfrową i wchodzą w zupełnie nową rolę. PKO BP w połowie tego roku uruchomi platformę sprzedaży samochodów, a dziś udostępnił głosowego asystenta opartego na sztucznej inteligencji.
 • GUS: Produkcja samochodów kompletnie się załamała

  GUS: Produkcja samochodów kompletnie się załamała

  Produkcja samochodów osobowych w kwietniu spadła rdr o 99 proc. - GUS. Produkcja samochodów osobowych w kwietniu spadła rdr o 99 proc. do 0,4 tys. sztuk - podał GUS.
 • Koronawirus załamał rynek motoryzacyjny

  Koronawirus załamał rynek motoryzacyjny

  W marcu br. zarejestrowano w Polsce 33 985 nowych aut - to 40 proc. mniej niż rok temu - podał Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Wynik za I kwartał 2020 w porównaniu do I kwartału ub. roku spadł o 22,8 proc. Zdaniem analityków cała branża motoryzacyjna ucierpi na kononawirusie. Stowarzyszenie Europejskich Producentów Samochodów (ACEA) bije na alarm, koncerny stopniowo wygaszają produkcję i ograniczają dostawcy części. Obecnie załamała się sprzedaż nowych samochodów a dilerzy aut używanych obawiają się o popyt.
 • Motoryzacja: Handel przechodzi do sieci

  Motoryzacja: Handel przechodzi do sieci

  Motoryzacja - zakaz handlu w niedzielę nie spowodował zwiększonego ruchu w internecie. Zdaniem ekspertów, najwięcej aut używanych sprzedaje się obecnie w soboty.
 • 500 plus działa. Polacy kupują auta nowe, używane, wszystkie!

  500 plus działa. Polacy kupują auta nowe, używane, wszystkie!

  ​Od stycznia do końca sierpnia zarejestrowano blisko 310 tys. samochodów osobowych i dostawczych, o 17,8 proc. więcej niż rok wcześniej. W podobnym tempie rośnie import używanych aut, w czym pomaga między innymi program Rodzina 500 plus - podkreśla prezes Auto Partner. Dobra sprzedaż cieszy producentów, importerów i dystrybutorów części samochodowych.
 • Oto najchętniej kupowane auta tego roku

  Oto najchętniej kupowane auta tego roku

  Producenci samochodów podsumowali już wyniki sprzedaży za pierwsze półrocze 2016 roku. Które modele cieszą się obecnie największym powodzeniem wśród nabywców?
 • Oto najchętniej kupowane modele samochodów

  Oto najchętniej kupowane modele samochodów

  JATO Dynamics - firma analityczna wyspecjalizowana w badaniach rynku motoryzacyjnego - opublikowała raport dotyczący sprzedaży nowych aut na rynkach Starego Kontynentu w pierwszych siedmiu miesiącach bieżącego roku.
 • Sprzedażowych nowych aut w Polsce najlepsza od lat

  Sprzedażowych nowych aut w Polsce najlepsza od lat

  ​Sprzedaż na polskim rynku motoryzacyjnym bije rekordy. W pierwszym kwartale zarejestrowano w Polsce blisko 105 tysięcy nowych samochodów osobowych, czyli o 14,2 procent więcej niż rok wcześniej.
 • Polacy pokochali SUV-y. Nie uwierzysz, jakie najbardziej!

  Polacy pokochali SUV-y. Nie uwierzysz, jakie najbardziej!

  Za wzrost sprzedaży na największych światowych rynkach odpowiadają obecnie cieszące się rosnącą popularnością pojazdy segmentu SUV. Które z nich szczególnie przypadły do gustu polskim nabywcom?
 • Toyota liderem sprzedaży w Polsce

  Toyota liderem sprzedaży w Polsce

  W pierwszym kwartale 2016 roku Toyota okazała się najczęściej wybieraną marką przez klientów indywidualnych. Tak wynika z zestawienia liczby rejestracji nowych samochodów w Polsce, opracowanego przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

Filmy - Sprzedaż samochodów (1)

 • Motoryzacyjny raj na Dalekim Wschodzie

  Ulgi podatkowe dla obywateli kupujących swój pierwszy samochód, pod warunkiem, że jest to samochód fabrycznie nowy, zmontowany w rodzimej fabryce? Takie rzeczy tylko w Tajlandii - jak widać, nie bez przyczyny nazywanej "krajem uśmiechu". To część narodowej strategii, w myśl której Tajlandia ma utrzymać status nowej motoryzacyjnej potęgi na Dalekim Wschodzie. Z tamtejszych taśm produkcyjnych zjeżdża samochód za samochodem, a popyt na nie nadąża za tą gigantyczną podażą. Taki stan rzeczy znajduje już potwierdzenie w oficjalnych statystykach - w 2012 r. przemysł motoryzacyjny w Tajlandii rozwijał się najszybciej na świecie.