sprzedaż detaliczna

Artykuły - Sprzedaż detaliczna (6)

 • GUS opublikował dane o sprzedaży detalicznej

  GUS opublikował dane o sprzedaży detalicznej

  Sprzedaż detaliczna w marcu 2018 r. wzrosła o 9,2 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 17,8 proc. - podał GUS. Konsensus przygotowany przez PAP Biznes wskazywał na wzrost rok do roku o 7,6 proc. i wzrost o 16,3 proc. miesiąc do miesiąca.Sprzedaż detaliczna realnie wzrosła w marcu o 8,8 proc. rdr, po wzroście o 7,7 proc. w lutym.
 • Dobre czasy dla branży sprzedaży bezpośredniej

  Dobre czasy dla branży sprzedaży bezpośredniej

  Już milion osób współpracuje z branżą sprzedaży bezpośredniej. Polacy kupują w ten sposób coraz więcej suplementów diety i sprzętu AGD.
 • Sprzedaż detaliczna w lutym rok do roku wzrosła o 7,9 procent

  Sprzedaż detaliczna w lutym rok do roku wzrosła o 7,9 procent

  Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w lutym br. wzrosła o 7,7 proc. rdr, a w porównaniu ze styczniem tego roku zaobserwowano spadek sprzedaży detalicznej o 2,8 proc. - poinformował w czwartkowym komunikacie Główny Urząd Statystyczny.
 • Produkcja przemysłowa wzrosła o 9,1 proc. rok do roku

  Produkcja przemysłowa wzrosła o 9,1 proc. rok do roku

  Produkcja przemysłowa w listopadzie wzrosła o 9,1 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 1,2 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.
 • Paweł Cybulski: W MF powstanie baza danych o sprzedaży detalicznej

  W przyszłym roku w Ministerstwie Finansów powstanie baza danych o sprzedaży detalicznej, uruchomiony zostanie też rejestr dłużników publicznoprawnych - powiedział PAP wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Paweł Cybulski.
 • Produkcja przemysłowa wzrosła w maju o 9,1 proc. rok do roku

  Produkcja przemysłowa wzrosła w maju o 9,1 proc. rok do roku

  Produkcja przemysłowa w maju wzrosła o 9,1 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 5,5 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.
 • Co się dzieje z rządowym programem 500 plus?

  Co się dzieje z rządowym programem 500 plus?

  Rządowy program 500 plus ma duży wpływ na polską gospodarkę - wzrost konsumpcji podbija dynamikę PKB. Sprzedaż detaliczna w kwietniu w cenach bieżących wzrosła o 8,1 proc. w ujęciu rocznym, jednak w ujęciu miesięcznym spadła o 1,2 proc. Spodziewano się lepszych wyników. Czy wpływ tego programu rządowego już wygasa?
 • MRiRW: rolniczy handel detaliczny musi być notyfikowany

  MRiRW: rolniczy handel detaliczny musi być notyfikowany

  Sprzedaż bezpośrednia jest korzystną formą zbytu, która pozwala uniknąć pośredników. Korzyści ze sprzedaży bezpośredniej odnoszą nie tylko sprzedający rolnicy ale również nabywcy-konsumenci. Rolnicy sprzedają swoje produkty po cenach rynkowych zamiast oddawać surowce do skupu po niskich cenach, zaopatrywania się jest atrakcyjna nabywa świeżą żywność wiadomego pochodzenia również w dobrej cenie.
 • Podatek od sprzedaży detalicznej: Co się zmieniło?

  Podatek od sprzedaży detalicznej: Co się zmieniło?

  Ministerstwo Finansów przedstawiło zmieniony projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Mimo że wycofało się z najbardziej kontrowersyjnych pomysłów, to wciąż nie zrezygnowało z wprowadzenia szkodliwego i nieuzasadnionego podatku od sprzedaży. Szacowane wpływy z podatku już teraz mają być w skali roku o połowę niższe od zakładanych jeszcze rok temu, a w rzeczywistości mogą okazać się jeszcze mniejsze, co w obliczu kosztownych obietnic wyborczych rządzącej partii zwiększa ryzyko wzrostu deficytu finansów publicznych. W ostatecznym rozrachunku negatywne konsekwencje podatku poniosą konsumenci płacąc drożej lub kupując w sklepach innych niż wybraliby bez ingerencji polityków.
 • Lewiatan chciał włączyć do swojej sieci 250 nowych sklepów. Plan jest niemożliwy ze względu na podatek od sprzedaży detalicznej

  Lewiatan chciał włączyć do swojej sieci 250 nowych sklepów. Plan jest niemożliwy ze względu na podatek od sprzedaży detalicznej

  Do 18 lutego Rada Dialogu Społecznego ma wypowiedzieć się na temat rządowego projektu o podatku od sprzedaży detalicznej wraz z uwzględnieniem uwag handlowców, które padły na spotkaniu z ministrem Henrykiem Kowalczykiem i wicepremierem Jarosławem Gowinem. Przeciwnicy projektu ministra finansów, kupcy z sieci Lewiatan Holding przekonują, że bardziej zaszkodzi on polskim sklepom niż zagranicznym sieciom.

Filmy - Sprzedaż detaliczna (1)