sprzedaż detaliczna

Artykuły - Sprzedaż detaliczna (6)

 • Sprzedaż detaliczna w sierpniu wzrosła o 9,0 proc. rok do roku

  Sprzedaż detaliczna w sierpniu wzrosła o 9,0 proc. rok do roku

  Sprzedaż detaliczna w sierpniu 2018 r. wzrosła o 9,0 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 0,9 proc. - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny.
 • Dynamika sprzedaży detalicznej w czerwcu 2018 r.

  Dynamika sprzedaży detalicznej w czerwcu 2018 r.

  Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w czerwcu br. była wyższa niż przed rokiem o 8,2% (wobec wzrostu o 5,8% w czerwcu ub. roku). W porównaniu z majem br. miał miejsce wzrost sprzedaży detalicznej o 3,5%. W czerwcu br. tempo wzrostu sprzedaży detalicznej r/r było wyższe niż w dwóch poprzednich miesiącach br. Dane te są lepsze niż prognozy analityków.
 • GUS opublikował dane o sprzedaży detalicznej

  GUS opublikował dane o sprzedaży detalicznej

  Sprzedaż detaliczna w marcu 2018 r. wzrosła o 9,2 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 17,8 proc. - podał GUS. Konsensus przygotowany przez PAP Biznes wskazywał na wzrost rok do roku o 7,6 proc. i wzrost o 16,3 proc. miesiąc do miesiąca.Sprzedaż detaliczna realnie wzrosła w marcu o 8,8 proc. rdr, po wzroście o 7,7 proc. w lutym.
 • Dobre czasy dla branży sprzedaży bezpośredniej

  Dobre czasy dla branży sprzedaży bezpośredniej

  Już milion osób współpracuje z branżą sprzedaży bezpośredniej. Polacy kupują w ten sposób coraz więcej suplementów diety i sprzętu AGD.
 • Sprzedaż detaliczna w lutym rok do roku wzrosła o 7,9 procent

  Sprzedaż detaliczna w lutym rok do roku wzrosła o 7,9 procent

  Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w lutym br. wzrosła o 7,7 proc. rdr, a w porównaniu ze styczniem tego roku zaobserwowano spadek sprzedaży detalicznej o 2,8 proc. - poinformował w czwartkowym komunikacie Główny Urząd Statystyczny.
 • Produkcja przemysłowa wzrosła o 9,1 proc. rok do roku

  Produkcja przemysłowa wzrosła o 9,1 proc. rok do roku

  Produkcja przemysłowa w listopadzie wzrosła o 9,1 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 1,2 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.
 • Paweł Cybulski: W MF powstanie baza danych o sprzedaży detalicznej

  W przyszłym roku w Ministerstwie Finansów powstanie baza danych o sprzedaży detalicznej, uruchomiony zostanie też rejestr dłużników publicznoprawnych - powiedział PAP wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Paweł Cybulski.
 • Produkcja przemysłowa wzrosła w maju o 9,1 proc. rok do roku

  Produkcja przemysłowa wzrosła w maju o 9,1 proc. rok do roku

  Produkcja przemysłowa w maju wzrosła o 9,1 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 5,5 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.
 • Co się dzieje z rządowym programem 500 plus?

  Co się dzieje z rządowym programem 500 plus?

  Rządowy program 500 plus ma duży wpływ na polską gospodarkę - wzrost konsumpcji podbija dynamikę PKB. Sprzedaż detaliczna w kwietniu w cenach bieżących wzrosła o 8,1 proc. w ujęciu rocznym, jednak w ujęciu miesięcznym spadła o 1,2 proc. Spodziewano się lepszych wyników. Czy wpływ tego programu rządowego już wygasa?
 • MRiRW: rolniczy handel detaliczny musi być notyfikowany

  MRiRW: rolniczy handel detaliczny musi być notyfikowany

  Sprzedaż bezpośrednia jest korzystną formą zbytu, która pozwala uniknąć pośredników. Korzyści ze sprzedaży bezpośredniej odnoszą nie tylko sprzedający rolnicy ale również nabywcy-konsumenci. Rolnicy sprzedają swoje produkty po cenach rynkowych zamiast oddawać surowce do skupu po niskich cenach, zaopatrywania się jest atrakcyjna nabywa świeżą żywność wiadomego pochodzenia również w dobrej cenie.

Filmy - Sprzedaż detaliczna (1)