sprzedaż

Artykuły - Sprzedaż (418)

 • Pracownicy potrzebni w branży sprzedaży bezpośredniej

  Pracownicy potrzebni w branży sprzedaży bezpośredniej

  Branża sprzedaży bezpośredniej od początku pandemii notuje rekordowe wzrosty obrotów. Szybko rośnie też zapotrzebowanie na sprzedawców.
 • Rekordowa sprzedaż bezpośrednia

  Rekordowa sprzedaż bezpośrednia

  Handel. Podczas pandemii koronawirusa ​sprzedaż bezpośrednia (SB) zanotowała rekordowe wyniki. Od początku marca do końca maja branża sprzedaje średnio o 30 proc. więcej niż rok temu.
 • E-commerce w praktyce

  E-commerce w praktyce

  Eksperci szacują, że jeszcze w tym roku e-commerce w Polce może osiągnąć wartość od 100 do 120 mld zł. Zakłada się, że do roku 2025 tempo wzrostu będzie co najmniej 20 procentowe[I].
 • Jak szybko i skutecznie pozbyć się niechcianych mebli?

  Jak szybko i skutecznie pozbyć się niechcianych mebli?

  To właśnie ten czas, kiedy zabieramy się za dokładne sprzątanie naszych domów i mieszkań. Letnie porządki są konieczne, ponieważ chcemy przygotować się na nadchodzący sezon letni. Przeglądamy nie tylko przedmioty codziennego użytku, ale zaglądamy także na strych i do piwnicy – a tam mogą zaskoczyć nas sterty niepotrzebnych bibelotów i stare meble, o których zapewne dawno już zapomnieliśmy. Jak szybko i skutecznie pozbyć się nadmiaru takich rzeczy i przywrócić ogólny porządek?
 • Globalna sprzedaż smartfonów spadła o 20 procent

  Globalna sprzedaż smartfonów spadła o 20 procent

  Raport Gartnera zdradza, że w pierwszym kwartale 2019 roku globalna sprzedaż smartfonów spadła o ponad 20 procent.
 • Korekta w księgach przychodów i kosztów z tytułu rabatów

  Korekta w księgach przychodów i kosztów z tytułu rabatów

  Z umowy pomiędzy dostawcą i odbiorcą może wynikać, że gdy nabywca płaci gotówką lub przed terminem zapłaty albo osiągnął ustalony poziom zakupów, to uzyskuje u sprzedawcy rabat. Jest to określona procentowo lub kwotowo zniżka od ustalonej ceny zakupionego towaru czy materiału. Może zostać udzielona w tym samym roku obrotowym, w którym nastąpiła sprzedaż (zakup), jak i po zakończeniu tego roku. Nowe stanowisko Komitetu Standardów Rachunkowości w sprawie rozrachunków z kontrahentami wyróżnia rabaty transakcyjne, potransakcyjne i tzw. prerabaty.
 • Rośnie popularność sprzedaży bezpośredniej

  Rośnie popularność sprzedaży bezpośredniej

  Sprzedaży bezpośrednia w Polsce rośnie w siłę. Jej obroty przekraczają 3 mld zł i z każdym rokiem rosną o kilka procent. Z branżą współpracuje już ok. 1 mln osób, przy czym dla 20 proc. jest to podstawowe źródło dochodów.
 • Podatkowe rozliczenie sprzedaży za złotówkę

  Podatkowe rozliczenie sprzedaży za złotówkę

  W branży handlowej jednym ze sposobów zdobywania klientów, a co za tym idzie poprawy wyników sprzedaży, jest sprzedaż dodatkowa określonych towarów za symboliczną złotówkę. Organizowanie tego typu akcji promocyjnych na stałe wpisało się w praktykę gospodarczą. Dokonując na gruncie podatku dochodowego rozliczeń związanych z takimi transakcjami, przedsiębiorcy często mają wątpliwości co do ewentualnej oceny przez organy podatkowe racjonalności podejmowanych przez nich działań.
 • Tegoroczna Wielkanoc z mniejszą rozpiętością cen. Sieci zmieniły strategie

  Tegoroczna Wielkanoc z mniejszą rozpiętością cen. Sieci zmieniły strategie

  Badacze porównali ze sobą ceny 20 popularnych produktów, promowanych w gazetkach sieci handlowych przed ubiegłoroczną i nadchodzącą Wielkanocą. Stwierdzili, że 11 z nich zdrożało, a 9 potaniało.
 • PKP Intercity wstrzymuje sprzedaż biletów na niektóre połączenia

  PKP Intercity wstrzymuje sprzedaż biletów na niektóre połączenia

  PKP Intercity wstrzymały sprzedaż biletów na niektóre połączenia z terminem odjazdu po 18 kwietnia i po 1 maja.

Filmy - Sprzedaż (15)

 • Sprzedaż nasienia w internecie. Jakie mogą być tego konsekwencje prawne?

  W sieci pojawia się coraz więcej ogłoszeń dotyczących sprzedaży nasienia. Co napędza ten rynek i dlaczego kobiety decydują się na tego typu transakcje, korzystając z usług przypadkowych i nieprzebadanych dawców? Anna Krawczak ze Stowarzyszenia "Nasz Bocian" opowiedziała o tym zjawisku. Czym najczęściej kierują się internetowi dawcy nasienia? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Robisz zakupy? Uważaj na manipulacje stosowane przez sprzedawców

  Zdarza ci się wracać z zakupów z czymś zupełnie niepotrzebnym? Kupujesz czasami produkty, na których się zawodzisz? A jak często nabywasz te rzeczy pod wpływem sprzedawcy? Niestety w niektórych firmach pracują ludzie, którzy robią wszystko – nie wyłączając oszustw – byle tylko wcisnąć konsumentom swoje towary. Uważaj!
 • Polskie firmy nie nadążają za nowymi światowymi trendami w sprzedaży

  Stosowana dotychczas metodologia i procesy oraz sposób zarządzania siecią handlową mogą zabijać sprzedaż – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Magdalena Petryniak, dyrektor programów strategicznych ICAN Institute, wydawcy "Harvard Business Review Polska". – Na szczęście wiemy, jakie modele stosują najlepsze firmy sprzedażowe na świecie, które konsekwentnie realizują cele sprzedażowe, więc możemy je wykorzystywać – dodaje.
 • Owoce morza cenne jak złoto! Sposób na biznes?

  Hodowcy ostryg z rejonu Zatoki Chesapeake nie narzekają na brak zamówień. „Ostrygi świetnie się sprzedają! Ten rynek rośnie, bo ludzie coraz częściej sięgają po zdrowe, lokalne produkty” – mówią. Rzeczywiście, owoce morza mają coraz więcej fanów i triumfalnie wkraczają nie tylko do restauracji, ale i na domowe stoły. Nic dziwnego, że ich hodowcy nie mają zbyt wiele czasu wolnego...