sprzedawca

Artykuły - Sprzedawca (139)

 • W 2017 roku Polacy zmieniali sprzedawcę prądu co pięć minut

  W 2017 roku Polacy zmieniali sprzedawcę prądu co pięć minut

  W 2017 roku dostawcę energii elektrycznej zmieniło prawie 100 tys. klientów w Polsce - wynika z szacunków portalu WysokieNapiecie.pl. To oznacza, że średnio co 5 minut ktoś w Polsce wybierał nowego dostawcę prądu, ale odbiorcy w małych Czechach robią to średnio co minutę, a Brytyjczycy co 4 sekundy. Sprawdzamy, skąd te różnice.
 • Sprzedawcy energii wprowadzali w błąd. Wypłacą pieniężne rekompensaty

  Sprzedawcy energii wprowadzali w błąd. Wypłacą pieniężne rekompensaty

  Przedstawiciele handlowi proponowali aneks do umowy i obniżenie rachunków za prąd. Okazało się, że konsumenci podpisali umowy z nowymi firmami i płacili większe rachunki. UOKiK wydał decyzje dotyczące trzech sprzedawców energii: Energetyczne Centrum, Novum i Energa-Obrót. Przedsiębiorcy zobowiązali się do rekompensaty pieniężnej dla konsumentów. Klienci otrzymają również umorzenie lub zwrot wszelkich opłat za rozwiązanie umowy.
 • Pracujesz w handlu? Uważaj na ten zapis kodeksu pracy

  Pracujesz w handlu? Uważaj na ten zapis kodeksu pracy

  W Polsce rośnie nasycenie galeriami handlowymi, wraz z nimi przybywa pracowników zatrudnionych w sklepach. Sprzedawcy (i nie tylko oni) powinni mieć się na baczności - odpowiedzialność pracownika za powierzone mienie jest większa, niż mogłoby się wydawać. Zobacz, jak chronić się przed ewentualnymi kłopotami.
 • Ile zarabiają sprzedawcy w sklepach?

  Ile zarabiają sprzedawcy w sklepach?

  Ogólne dane statystyczne na temat płac w handlu nie dają informacji o zarobkach najliczniejszej wśród handlowców grupy pracowników - czyli sprzedawców i kasjerów. Korzystając z badania wynagrodzeń według zawodów, zrealizowanego przez Główny Urząd Statystyczny, portal wynagrodzenia.pl przeanalizował te płace. Baza pochodzi z opublikowanego w 2014 roku badania przeprowadzonego w październiku 2012 roku i zawiera dane z firm zatrudniających powyżej 9 osób.
 • Rachunki za prąd: Masz wybór

  Rachunki za prąd: Masz wybór

  Już od siedmiu lat Polacy mają możliwość samodzielnego wyboru dostawcy energii elektrycznej. Daje to szansę na obniżenie rachunku za prąd, ale nadal z tej opcji korzysta relatywnie niewiele osób. Prawdopodobnie uważają, że sprawa nie jest warta zachodu. I są w błędzie.
 • Senacka komisja budżetu za ułatwieniami dla sprzedawców

  Senacka komisja budżetu za ułatwieniami dla sprzedawców

  Nowe przepisy, które właśnie opuściły polski Senat, zakładają, że nie będzie obowiązkowe metkowanie sprzedawanych towarów.
 • Zaległości w VAT sprzedawców np. paliw mogą obciążyć kupujących

  Zaległości w VAT sprzedawców np. paliw mogą obciążyć kupujących

  Od wtorku fiskus może nakazać kupującym np. paliwa zapłatę zaległego VAT sprzedawcy. Weszła bowiem w życie nowelizacja ustawy o VAT, która wprowadza odpowiednie przepisy - poinformowało we wtorek w komunikacie Ministerstwo Finansów.
 • Najgorsze prace dla młodych

  Najgorsze prace dla młodych

  Oto przewodnik, żebyś wiedział, czego się spodziewać. Kolejność przypadkowa, bo czymkolwiek się zajmiesz, będziesz żałować.
 • Coraz częściej zmieniamy dostawcę prądu

  Z roku na rok coraz częściej zmieniamy dostawcę prądu - wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki.
 • POHiD: Zatrudnienie w handlu będzie rosło, pensje również

  POHiD: Zatrudnienie w handlu będzie rosło, pensje również

  Mimo gospodarczego spowolnienia, szukający pracy w handlu detalicznym nadal mogą liczyć na zatrudnienie. W samej tylko Biedronce, która jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce, pracę znajdzie 5 tysięcy osób. Sieci szukają szczególnie pracowników średniego i niższego szczebla, i to zarówno w samych sklepach, jak i w centrach dystrybucyjnych.