spożycie

Artykuły - Spożycie (50)

 • Świętomięs na spadające spożycie mięsa w Polsce

  Świętomięs na spadające spożycie mięsa w Polsce

  Polacy jedzą coraz mniej mięsa, a sytuację branży mięsnej pogarsza rosyjskie embargo i ASF. Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy oraz Związek Rzemiosła Polskiego zabiegają o pobudzenie krajowego spożycia organizując IV Świętomięs Polski w Lublinie.
 • Zniknie napis "najlepiej spożyć do"

  Zniknie napis "najlepiej spożyć do"

  Unia Europejska planuje znieść daty przydatności do spożycia z części produktów spożywczych. Chodzi o napis "best before", czyli "najlepiej spożyć do", umieszczany m.in. na kawie, ryżu, makaronach i żółtym serze.
 • Polacy nie chcą jeść wołowiny. W ostatniej dekadzie jej ceny wzrosły, jakość - nie

  Polacy nie chcą jeść wołowiny. W ostatniej dekadzie jej ceny wzrosły, jakość - nie

  Producenci mięsa chcą zahamować spadek spożycia wołowiny, zwiększając jego jakość. Ma ją zagwarantować nowy system certyfikacji. Po przystąpieniu do Unii Europejskiej zwiększony eksport wywindował ceny, ale za tym nie poszła wyższa jakość, więc Polacy z wołowiny zrezygnowali.
 • Jaki jest najpopularniejszy napój świata?

  Jaki jest najpopularniejszy napój świata?

  Najpopularniejszy napój orzeźwiający na świecie to piwo - wynika z ostatnich badań. Najwięcej piwa pije się w... Brazylii. Na drugim miejscu znaleźli się Amerykanie, a na trzecim Chińczycy. W Europie liderem są Niemcy.
 • Sól - używać, czy eliminować?

  Sól - używać, czy eliminować?

  To jedna z najpopularniejszych przypraw na świecie. Z jednej strony jej spożycie w dużych ilościach może powodować poważne komplikacje, z drugiej jednak, zawarte w niej pierwiastki, są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jak więc znaleźć złoty środek?
 • Spada spożycie soków w Polsce

  Spada spożycie soków w Polsce

  W Niemczech spada spożycie soków i napojów owocowych. W 2011 r. statystyczny Niemiec wypił ich 35 litrów, rok wcześniej - 36,3 litra. Mimo to Niemcy są największym konsumentem tych produktów w UE. Statystyczny Polak w ub.r. wypił 18 litrów soków i nektarów.
 • Producenci: Spożycie pieczywa w Polsce spada

  Producenci: Spożycie pieczywa w Polsce spada

  Spożycie pieczywa w Polsce drastycznie spada - ocenia Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych. Według organizacji, statystyczny Polak w 2011 roku zjadł ok. 54 kg pieczywa - to o 4 proc. mniej niż w 2010 r. i aż o 43 kg mniej niż 20 lat temu.
 • Ocieplenie klimatu zwiększy spożycie bananów

  Ocieplenie klimatu zwiększy spożycie bananów

  Zmiany klimatyczne mogą spowodować, że banany staną się podstawowym składnikiem wyżywienia milionów ludzi, na znaczeniu zyska też maniok i wspięga (odmiana fasoli), zmniejszy się natomiast popularność ziemniaków - wynika z raportu, który przedstawiła BBC.
 • Droższa wódka sposobem na mniejsze spożycie alkoholu w Rosji

  Droższa wódka sposobem na mniejsze spożycie alkoholu w Rosji

  Do 2020 roku średnia cena detaliczna półlitrowej butelki wódki w Rosji może wzrosnąć ponad trzykrotnie. Jest to celowe działanie rosyjskich władz, które w ten sposób chcą zmniejszyć spożycie alkoholu w kraju - podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime.
 • "Gazeta Polska codziennie": Cukier już nie krzepi

  Ze względu na wysokie ceny spożycie cukru w gospodarstwach domowych w Polsce spadło o prawie 10 proc. - wynika z badań Instytutu Ekonomiki i Gospodarki Żywnościowej, które przytacza "Gazeta Polska codziennie".

Filmy - Spożycie (2)

 • Polacy w europejskiej czołówce spożycia piwa

  Statystyczny Polak wypija 97 litrów piwa rocznie, a w kolejnych latach spodziewany jest dalszy wzrost konsumpcji. Jednak browary czekają ciężkie miesiące. To efekt coraz ostrożniejszych zakupów konsumentów. Na odbicie w sprzedaży piwa branża może liczyć najwcześniej w IV kwartale. Komentuje Piotr Jurjewicz, wiceprezes ds. marketingu Kompanii Piwowarskiej.
 • Wstydliwe skutki picia wódki

  W tym odcinku "Filmosów" zobaczycie, czym grozi niekontrolowane spożycie tak zwanych "procentów".