Spotlight

Artykuły - Spotlight (24)

 • Watykan o Oscarze dla filmu "Spotlight"

  Watykan o Oscarze dla filmu "Spotlight"

  Watykan z uznaniem przyjął wiadomość o Oscarze dla filmu “Spotlight" o pedofilii w Kościele w Bostonie. Rzecznik Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi pozytywnie ocenił też to, że kardynał George Pell złożył zeznania w sprawie skandalu w Australii.
 • "Big Short" i "Spotlight" z kolejnymi nagrodami

  "Big Short" i "Spotlight" z kolejnymi nagrodami

  13 lutego zostały rozdane nagrody Amerykańskiej Gildii Scenarzystów. Pośród laureatów znalazły się m.in. "Big Short", "Spotlight" i "Figurantka".
 • Nie tylko "Spotlight": O śledztwach dziennikarskich w kinie

  Nie tylko "Spotlight": O śledztwach dziennikarskich w kinie

  Na ekranach kin możemy już oglądać jednego z oscarowych faworytów - film "Spotlight". Opowieść o dziennikarzach "Boston Globe", którzy wpadają na trop skandalu pedofilskiego w Kościele, zebrała już doskonałe recenzje w Stanach Zjednoczonych. Jednak kino nie od dziś pokazuje reporterów jako "superbohaterów dnia codziennego". Oto kilka najlepszych śledztw dziennikarskich, które mieliśmy okazję zobaczyć na ekranie.
 • "Spotlight" [recenzja]: Bogu się nie odmawia

  "Spotlight" [recenzja]: Bogu się nie odmawia

  Spotlight to zespół dziennikarzy śledczych, którzy pisali dla gazety "The Boston Globe". Główną ideą tej grupy była anonimowość. Nikt oprócz głównych redaktorów nie mógł wiedzieć, nad czym pracują w danej chwili. W przypadku tekstów Spotlight liczyło się długie śledztwo. Najbardziej interesowały ich podejrzane afery i nieprzyjemne sprawki, o których wszyscy pragną zapomnieć. Na początku XXI wieku Spotlight, czyli Walter Robinson, Mike Rezendes, Sacha Pfeiffer i Matt Carol, trafili na pierwsze krótkie informacje dotyczące pedofilii w kościele katolickim w Bostonie.
 • Nagrody Gildii Aktorów dla "Spotlight" i Idrisa Elby

  Nagrody Gildii Aktorów dla "Spotlight" i Idrisa Elby

  30 stycznia przyznano nagrody Gildii Aktorów Filmowych. Są one jednym z najważniejszych wyróżnień w amerykańskiej branży filmowej i bardzo dobrym prognostykiem przed Oscarami.
 • "Spotlight" i "Mad Max: Na drodze gniewu" triumfatorami rozdania nagród Critics' Choice

  "Spotlight" i "Mad Max: Na drodze gniewu" triumfatorami rozdania nagród Critics' Choice

  17 stycznia w Kalifornii po raz 21. rozdano nagrody Critics' Choice. Najlepszym filmem okrzyknięto "Spotlight" Toma McCarthy'ego. Z kolei "Mad Max: Na drodze gniewu" George'a Millera nagrodzono aż w dziewięciu kategoriach, w tym dla najlepszego reżysera.
 • "Carol" i "Most szpiegów" przewodzą w nominacjach do nagród BAFTA

  "Carol" i "Most szpiegów" przewodzą w nominacjach do nagród BAFTA

  Brytyjska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do swoich corocznych nagród. Najwięcej - po 9 - otrzymały filmy "Carol" Todda Haynesa i "Most szpiegów" Stevena Spielberga. Oba filmy powalczą o nagrodę w kategorii najlepszy film.
 • "Spotlight" najlepszym filmem roku

  "Spotlight" najlepszym filmem roku

  Amerykańskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych wybrało obraz, który ich zdaniem jest najlepszą produkcją 2015 roku. Decyzją najwybitniejszych krytyków to wyróżnienie otrzymał "Spotlight".
 • Amerykański Instytut Filmowy wybrał najlepsze filmy 2015

  Amerykański Instytut Filmowy wybrał najlepsze filmy 2015

  Amerykański Instytut Filmowy (AFI) opublikował swe coroczne listy najlepszych filmów i seriali. Na każdej z nich znalazło się 10 pozycji.
 • Ogłoszono nominacje do nagród Gildii Aktorów Filmowych

  Ogłoszono nominacje do nagród Gildii Aktorów Filmowych

  Amerykańska Gildia Aktorów Filmowych (SAG) ogłosiła nominacje do swoich corocznych nagród. Ich wyróżnienia uważane są za jedne z najważniejszych prognostyków w wyścigu po Oscary. Nagrody zostaną wręczone po raz 22. Uroczysta ceremonia odbędzie się 30 stycznia.

Zdjęcia - Spotlight (2)

 • film.interia.pl
  Oscary 2016: Laureaci

Filmy - Spotlight (1)