sposoby na oszczędzanie

Artykuły - Sposoby na oszczędzanie (1)

Filmy - Sposoby na oszczędzanie (4)

 • Kiedy warto kupić złoto?

  Giełda, lokata, konto oszczędnościowe, a może złoto? Wybór sposobu na pomnożenie swoich oszczędności nie jest prosty. Analitycy radzą dzielić środki i wskazują, że np. dodanie złota inwestycyjnego do swojego portfela powoduje jego stabilizację. Kiedy jest najlepszy czas na zakup złota? - Kiedy warto kupić złoto? Odpowiedź na to pytanie jest tożsama z odpowiedzią na pytanie: „kiedy warto oszczędzać”. Co do zasady - zawsze warto oszczędzać. Każdy z nas powinien myśleć o swojej finansowej przyszłości. Liczenie na pomoc państwa w przypadku emerytury nie jest najlepszym rozwiązaniem. Tutaj złoto fizyczne, kupowane regularnie, nawet w niewielkie ilości np. w postaci monet, sztabek, jest bardzo dobrym narzędziem do oszczędzania – mówi newsrm.tv dr Wojciech Kaźmierczak, prezes Goldenmark SA.
 • Polacy szukają nowych sposobów pomnażania oszczędności

  Zwykłe lokaty i konta oszczędzające już nam nie wystarczają. W poszukiwaniu wyższych zysków Polacy coraz chętniej korzystają z obligacji, akcji, rynku depozytów strukturyzowanych, czy nieruchomości. - Jeśli chodzi o oprocentowanie depozytów, to klienci nieindywidualni nie są rozpieszczani przez sektor bankowy. Jest to związane z tym, że tempo wzrostu oszczędności jest większe niż tempo wzrostu kredytów – mówi newsrm.tv Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.Wskaźnik kredytów do depozytów jest poniżej stu, czyli depozytów jest więcej i przez to są słabiej oprocentowane niż w przyszłości. Efekt? Tradycyjne formy oszczędzania są coraz mniej atrakcyjne i Polacy zaczynają szukać innych rozwiązań.
 • Co przeszkadza Polakom w oszczędzaniu?

  Zabezpieczenie finansowe to podstawa – uważa aż 75 proc. Polaków. Jednak ponad połowa z nas nie gromadzi oszczędności ze względu na brak motywacji i problemy z konsekwentnym odkładaniem pieniędzy. Są też tacy, którzy po prostu nie chcą oszczędzać. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Bank Millennium, 48 proc. badanych klientów mówi wprost, że nie oszczędza, bo nie ma z czego. Jednak większość ma wystarczające dochody, żeby odkładać na przyszłość, ale tego nie robi. – Ta połowa ankietowanych to są osoby, nad którymi trzeba pracować, zachęcać do oszczędzania – uważa Marek Ubysz, kierujący Wydziałem Produktów Oszczędnościowych Banku Millennium.
 • Polacy wciąż niewiele wiedzą o oszczędzaniu energii

  Polacy mają niską świadomość tego, ile mogą skorzystać zarówno w obszarze finansowym, jak i też środowiskowym podnosząc standard energetyczny domów, w którym już mieszkają. Również przy poszukiwaniu nowego mieszkania, warto zwracać uwagę na to, czy ma ono rozwiązania, które w dłuższej perspektywie czasu wygenerują oszczędności w rachunkach za prąd i ogrzewanie – mówi Paulina Gadomska-Dzięcioł, dyrektor zarządzająca z Effective Public Relations.