sporty

Artykuły - Sporty (358)

 • Okrągły Stół Polskiego Sportu przedstawił rekomendacje dotyczące strategii, legislacji i finansowania sportu

  Okrągły Stół Polskiego Sportu przedstawił rekomendacje dotyczące strategii, legislacji i finansowania sportu

  Mniej biurokracji, więcej współpracy ponad podziałami, poprawa systemu finansowania i długoterminowa strategia - to w skrócie najważniejsze przekazy, które zostały szczegółowo opisane w rekomendacjach przygotowanych przez zespoły robocze Okrągłego Stołu Polskiego Sportu. Już po raz drugi ponad sto osób reprezentujących środowiska sportu, polityki, biznesu, kultury i nauki spotkało się na obradach zwołanych z inicjatywy Jana Kulczyka, przewodniczącego Rady Patronów PKOl. Rekomendacje trafią teraz do prezydenta, premiera i resortu sportu.
 • Bieganie: Złota zasada biegania - dopasuj trening do siebie

  Bieganie: Złota zasada biegania - dopasuj trening do siebie

  - Trening powinien być dopasowany do biegacza, a nie biegacz do treningu - podkreśla trener Tomasz Lewandowski. Uważa on, że największym błędem biegaczy - amatorów jest brak cierpliwości i właściwej oceny swoich możliwości.
 • Polacy i sport - uprawiamy go czy oglądamy przed telewizorem?

  Polacy i sport - uprawiamy go czy oglądamy przed telewizorem?

  Aż dwie trzecie ankietowanych Polaków (66 proc.) w ciągu ostatniego roku uprawiało sport bądź ćwiczyło. 40 proc. podejmowało aktywność fizyczną regularnie, zaś 26 proc sporadycznie.
 • Na stadionie wieje nudą? Jest na to recepta!

  Na stadionie wieje nudą? Jest na to recepta!

  Futsal to jedna z ciekawszych odmian piłki nożnej wylansowana przez Latynosów, którzy połączyli piękno sportu z pasją tańca. W Polsce nie święci sukcesów, co może się zmienić, jeśli ludzie docenią piękno i dynamizm tego sportu.
 • Turniej ATP w Marsylii: Janowicz przegrał z Berdychem

  Turniej ATP w Marsylii: Janowicz przegrał z Berdychem

  Występujący z numerem siódmym Jerzy Janowicz przegrał z najwyżej rozstawionym tenisistą Czechem Tomasem Berdychem 3:6, 7:6 (7-0), 3:6 w piątkowym ćwierćfinale halowego turnieju ATP Tour na twardych kortach w Marsylii (z pulą nagród 528 135 euro).
 • People Are Awesome - zobacz, co potrafi człowiek!

  People Are Awesome - zobacz, co potrafi człowiek!

  Prezentujemy kolejną część filmu, który dla wielu stał się inspiracją do robienia nowych rzeczy i łamania barier. Może i wy po jego obejrzeniu znajdziecie w sobie siłę i dokonacie czegoś, o czym nawet wam się nie śniło...
 • Tam są najlepsze pola golfowe w Europie

  Tam są najlepsze pola golfowe w Europie

  Portugalia ma najlepsze pola golfowe w Europie, a na szczególną uwagę zasługuje region Algarve. Taki werdykt wydała kapituła tegorocznego konkursu World Travel Award (WTA) na najlepsze kierunki turystyczne na Starym Kontynencie.
 • Olimpiada w stylu science fiction

  Olimpiada w stylu science fiction

  Londyn stał się areną walk najlepszych sportowców świata, którzy rywalizują pod hasłem współzawodnictwa i braterstwa narodów. Od wieków dyscypliny sportowe zmieniały się i ewoluowały. Czy w przyszłości wkradnie się do nich odrobina fantastyki?
 • Star-Typ Sport online

  Star-Typ Sport online

  Polska firma bukmacherska Star-Typ Sport (STS) uzyskała zezwolenie Ministerstwa Finansów na przyjmowanie zakładów online. W ciągu kilkunastu najbliższych dni uruchomiony zostanie serwis STS, dzięki któremu klienci będą mogli obstawiać wyniki wydarzeń sportowych czy kulturalnych, nie wychodząc z domu.
 • Samoczyszczące się okulary

  Samoczyszczące się okulary

  Konstruktorzy z uniwersytetu Beira Interior opracowali samoczyszczące się okulary. Wynalazek portugalskich uczonych adresowany jest przede wszystkim dla motocyklistów, narciarzy oraz osób uprawiających sporty ekstremalne.

Filmy - Sporty (9)