spór

Artykuły - Spór (105)

Filmy - Spór (7)

 • Schetyna o napiętych stosunkach z USA

  Schetyna o napiętych stosunkach z USA (TV Interia).
 • H. Nauert: Nie spodobało nam się to. Amerykański Departament Stanu odpowiada Rosji

  Amerykański Departament Stanu zarzuca Rosji łamanie traktatu o pociskach średniego zasięgu. To reakcja na wystąpienie prezydenta Władimira Putina, który na forum rosyjskiego Zgromadzenia Federalnego chwalił się najnowszymi pociskami atomowymi oraz nowym pociskiem z napędem nuklearnym. Putin użył też animacji wideo z symulacją ataku Rosji na Florydę. - Z pewnością, chodziło o stworzenie takiego filmu, który pokazuje atak Rosji na Stany Zjednoczone. To nas dotyczy. Nie uznaję tego za konstruktywne i odpowiedzialne - podkreśliła rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert.
 • To jest spór pomiędzy bogatymi i biedniejszymi krajami UE

  Jeżeli polski rząd przegra spór o pracowników delegowanych, to pracę może stracić 400-500 tys. Polaków, a dotyczy to przede wszystkim firm transportowych. Dlaczego w tym sporze kraje UE różnią się aż tak bardzo? - To jest spór pomiędzy bogatymi i biedniejszymi krajami Unii Europejskiej - mówi w rozmowie z MarketNews24 Rafał Trzeciakowski, ekspert FOR. Jeżeli UE chce dbać o gospodarkę wolnorynkową, jak ten spór rozwiązać? - Trzeba przeciwdziałać tendencjom protekcjonistycznym - twierdzi ekspert.
 • Starcie Junckera z Tajanim w Parlamencie Europejskim

  Szef KE Jean Claude-Juncker skrytykował we wtorek małą frekwencję podczas debaty w Parlamencie Europejskim podsumowującej maltańską prezydencję w Radzie UE. Przerwał mu szef PE Antonio Tajani. "Jesteście śmieszni" - odpowiedział Juncker.