InteriaTV - spółki skarbu państwa

Filmy - Spółki skarbu państwa (4)

 • Budka w RMF o "nowym otwarciu" w Platformie

  Gościem Roberta Mazurka w Porannej rozmowie w RMF FM był b. minister sprawiedliwości Borys Budka. Polityk Platformy Obywatelskiej pytany był między innymi o najnowszy sondaż TNS, z którego wynika, iż Polacy uważają, że PiS daleko do PO w obsadzaniu stanowisk "swoimi".
 • Nie będzie już wielkich odpraw dla prezesów spółek z udziałem państwa

  Od 8 września obowiązywać będzie nowa tzw. ustawa kominowa, dotycząca wszystkich firm, w których Skarb Państwa jest udziałowcem. Wiele kontrowersji od lat wzbudzały odprawy dla zwalnianych prezesów i członków zarządu. Szczególnie wielkości odpraw zostały teraz bardzo ograniczone. Odprawy zostały ograniczone do 3-krotności miesięcznego wynagrodzenia. Natomiast zakaz konkurencji (czyli okres, za który również wypłacane jest wynagrodzenie) nie może obowiązywać dłużej niż przez 6 miesięcy. O zmianach, które w kilku tysiącach przedsiębiorstw wprowadza nowa ustawa opowiada dr Karol Raźniewski, ekspert z międzynarodowej firmy doradczej EY.
 • Ryzykowne "Inwestycje Polskie"

  Drenowanie portfela spółek Skarbu Państwa na potrzeby realizowania programu „Inwestycje Polskie” to, zdaniem prezesa Grupy Trinity Radosława Tadajewskiego, ryzykowny pomysł. Po pierwsze, może to zagrażać ich planom inwestycyjnym. Po drugie, może odbyć się to kosztem akcjonariuszy mniejszościowych tych spółek, szczególnie akcjonariuszy indywidualnych.
 • Prywatyzacja wymaga zmian

  Niecałe 4 mld zł z 10 mld zł zaplanowanych na ten rok udało się do tej pory uzyskać z prywatyzacji państwowych spółek. - Ten proces wymaga natychmiastowych zmian - mówi dr Grażyna Magdziak, ekspert Business Centre Club (Newseria).