spółki

Artykuły - Spółki (36)

 • Celny strzał Blachotrapezu

  Celny strzał Blachotrapezu

  Jak z rodzinnej firmy produkującej pokrycia dachowe uczynić markę rozpoznawalną w całej Polsce? Przepis wydaje się prosty, choć nie każdy znajdzie w sobie wystarczająco dużo odwagi, aby go zrealizować. Należy więc - bez względu na ryzyko sportowej klęski - dołączyć do grona sponsorów narodowej reprezentacji w piłce nożnej. Taką strategię z powodzeniem zastosował zarząd Blachotrapezu i dzisiaj może mówić o sukcesie marketingowym.
 • MPiT proponuje prostą spółkę akcyjną

  MPiT proponuje prostą spółkę akcyjną

  Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii proponuje wprowadzenie nowego rodzaju zakładania firmy - prostą spółkę akcyjną.
 • Nowy typ spółki kapitałowej adresowany do start-upów

  Nowy typ spółki kapitałowej adresowany do start-upów

  Regulacje dotyczące nowego typu spółki kapitałowej, tzw. prostej spółki akcyjnej zawiera projekt nowelizacji kodeksu spółek handlowych i niektórych innych ustaw, który ukazał się w środę na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego. To propozycje adresowane przede wszystkim do środowiska start-upów.
 • Czy warto prowadzić egzekucję z udziałów w spółce z o.o.?

  Czy warto prowadzić egzekucję z udziałów w spółce z o.o.?

  Udziały w spółce z o.o. mogą zostać zajęte w toku postępowania egzekucyjnego prowadzonego przez komornika. Wierzyciel, który wszczyna egzekucję nie zakładając, że sam przejmie udziały, do których skierowano egzekucję, może mieć spore trudności z zaspokojeniem należności z dochodów z udziałów czy z ich sprzedaży.
 • WZA Lenteksu ma upoważnić zarząd do skupu akcji własnych

  Walne zgromadzenie Lenteksu ma zdecydować o upoważnieniu zarządu spółki do przeprowadzenia skupu akcji własnych po cenie maksymalnej niż wyższej niż 15 zł za akcję.
 • Prokuratura Regionalna zażądała kopii dokumentów od GetBack

  Prokuratura Regionalna zażądała kopii dokumentów od GetBack

  Prokuratura Regionalna w Warszawie zażądała od spółki GetBack wydania rzeczy mogących stanowić dowody w sprawie, w związku z kolejnym zawiadomieniem dotyczącym tej spółki, jakie wpłynęło od KNF - poinformowała Prokuratura Krajowa. Chodzi o kopie dokumentów. Agencja Fitch Ratings obniżyła w zeszłym tygodniu rating kredytowy GetBack do poziomu RD oraz usunęła rating GetBack z negatywnej listy obserwacyjnej (RWN). Afera z GetBack zapowiada się jako większa od Amber Gold, w przypadku którego 11 tys. inwestorów straciło 851 milionów zł, na obligacjach GetBack ponad 9 tys. Polaków stracić mogło 2,59 mld zł.
 • Spółka z Kuwejtu chce przyjąć polską mleczarnię

  Spółka z Kuwejtu chce przyjąć polską mleczarnię

  Spółka Visdal Investments kontrolowana przez kuwejcki holding Kuwait Projects Company Holding chce przejąć spółkę Mlekoma - poinformował w środę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • KNF może odwiesić notowania GetBack po publikacji raportu rocznego spółki

  KNF może odwiesić notowania GetBack po publikacji raportu rocznego spółki

  Komisja Nadzoru Finansowego może odwiesić notowania instrumentów finansowych firmy windykacyjnej GetBack po opublikowaniu przez spółkę raportu rocznego za 2017 rok, które planowane jest na 30 kwietnia - podała KNF w komunikacie. Komisja ma wątpliwości co do rzetelności informacji przekazywanych przez spółkę inwestorom. Afera z GetBack zapowiada się jako większa od Amber Gold, w przypadku którego inwestorzy stracili kilkaset milionów zł. na obligacjach GetBack ponad 9 tys. Polaków stracić mogło 2,59 mld zł.
 • Sponsoring patriotyczny. Na co spółki z udziałem Skarbu Państwa przeznaczają darowizny?

  Sponsoring patriotyczny. Na co spółki z udziałem Skarbu Państwa przeznaczają darowizny?

  Państwowe spółki coraz chętniej wchodzą w projekty propagujące postawy oddania ojczyźnie. Nie chodzi tylko o wsparcie Polskiej Fundacji Narodowej.
 • Prokuratura przygląda się informacjom o GetBacku

  Prokuratura Krajowa przygląda się informacjom dotyczących spółki GetBack. Skierowane zostało pismo do Komisji Nadzoru Finansowego z prośbą o przesłanie wszelkich posiadanych informacji dot. tej firmy . Po ich uzyskaniu prokuratura podejmie decyzje m.in. o ewentualnym wszczęciu postępowania w tej sprawie.

Filmy - Spółki (6)

 • Podatnicy i inwestorzy mniejszościowi płacą za kampanię PiS

  Spośród 17 spółek z udziałem Skarbu Państwa, które przekazały prawie 100 mln zł Polskiej Fundacji Narodowej, aż 9 to spółki z WIG-20. Wśród hojnych fundatorów jest też Polski Holding Nieruchomości SA, który trafił na giełdę w ramach akcjonariatu obywatelskiego. Drobni inwestorzy współfundują kampanię bilbordową przeciw sądom. - Rząd zmusił 17 spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa do przekazania Polskiej Fundacji Nieruchomości prawie 100 mln zł i teraz lobbuje suwerena za pieniądze... suwerena - mówi w rozmowie z MarketNews24 Rafał Trzeciakowski, ekspert FOR.
 • Karczewski w RMF: W jakimś zakresie popełniliśmy błędy

  Przystąpiliśmy do dobrej zmiany również w zakresie spółek. Nie wszystko poszło dobrze, wyciągnęliśmy wnioski, nobody’s perfect - mówił gość Porannej rozmowy w RMF FM, Stanisław Karczewski. "W jakimś zakresie popełniono błędy. Minister skarbu został odwołany, zmiany w spółkach również nastąpią, bo pani premier to zapowiedziała" - dodał polityk PiS. Jak tłumaczył, w ramach "dobrej zmiany" zmniejszono wynagrodzenia i zmniejszono możliwość zasiadania w spółkach Skarbu Państwa. "To że ktoś jest z rodziny jakiegoś polityka, to są pojedyncze osoby, ale to są naprawdę fachowcy" - mówił marszałek Senatu.
 • Ministerstwo Sprawiedliwości chce ułatwień przy zakładaniu spółek przez internet

  Założenia zmian w Kodeksie spółek handlowych dotyczą umożliwienia zakładania spółek jawnych i komandytowych przez internet, co oznacza w praktyce możliwość ich założenia w ciągu 24 godzin – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Małgorzata Samborska, senior menedżer w dziale doradztwa podatkowego w firmie Grant Thornton. – Pamiętajmy jednak, że zakładanie takiej spółki odbywa się przy użyciu wzorca, który znajduje się w systemie teleinformatycznym, co oznacza, że nie możemy w sposób dowolny regulować praw i obowiązków pomiędzy wspólnikami a spółką.
 • Mężczyźni, wasz czas już mija!

  Parlament Europejski zaaprobował dyrektywę, w myśl której kobiety miałyby zajmować 40 procent stanowisk dyrektorów niewykonawczych w spółkach notowanych na giełdzie. Czy to oznacza koniec męskiej dominacji w świecie wielkich pieniędzy? - Kobiety wnoszą do zarządzania firmami większy pragmatyzm i lepszą organizację - przekonują zwolennicy tego rozwiązania. A może nie liczy się płeć, tylko kompetencje?