spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Synonimy:
sp. z o.o.,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (16369)

 • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa - kiedy warto wybrać tę formę prowadzenia działalności i o czym należy pamiętać

  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa - kiedy warto wybrać tę formę prowadzenia działalności i o czym należy pamiętać

  Prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością spółki komandytowej od lat jest popularną praktyką zarówno wśród największych podmiotów, jak i mniejszych spółek. Niezależnie od wielkości firmy, cel jest jeden: takie ukształtowanie biznesu, aby był on bezpieczny i jak najkorzystniejszy podatkowo. Często okazuje się jednak, że próba osiągnięcia tych celów bez koniecznego doświadczenia i odpowiedniego przygotowania może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych.
 • Czy warto prowadzić egzekucję z udziałów w spółce z o.o.?

  Czy warto prowadzić egzekucję z udziałów w spółce z o.o.?

  Udziały w spółce z o.o. mogą zostać zajęte w toku postępowania egzekucyjnego prowadzonego przez komornika. Wierzyciel, który wszczyna egzekucję nie zakładając, że sam przejmie udziały, do których skierowano egzekucję, może mieć spore trudności z zaspokojeniem należności z dochodów z udziałów czy z ich sprzedaży.
 • Nowy podmiot na liście ostrzeżeń publicznych

  Nowy podmiot na liście ostrzeżeń publicznych

  BitBay sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach - to nowy podmiot na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego.
 • Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych

  Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych

  W czwartek na liście ostrzeżeń publicznych KNF zostały umieszczone nowe podmioty: Kancelaria Finansowa AWB Sp. z o.o. z siedzibą w Kamionkach oraz Integral 2DJ Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie - poinformował rzecznik KNF Jacek Barszczewski.
 • Kiedy nie należy polegać na treści umowy spółki?

  Kiedy nie należy polegać na treści umowy spółki?

  Wysokość kapitału zakładowego oraz liczba i wartość nominalna udziałów objętych przez poszczególnych wspólników to niezbędne dane, jakie musi zawierać umowa spółki z o.o. Przy tym w trakcie funkcjonowania spółki na skutek różnych zdarzeń informacje te mogą mieć walor jedynie historyczny. Danych o wspólnikach należy poszukiwać z listy wspólników. Z kolei aktualna informacja o wysokości kapitału zakładowego wymaga znajomości losów spółki i tego, czy np. był on podwyższany bez udziału notariusza.
 • Sejm uchwalił bardzo ważną zmianę dla małych firm!

  Sejm uchwalił bardzo ważną zmianę dla małych firm!

  Przy zakładaniu spółki z o.o. przez internet nie będzie można korzystać ze "zwykłego" podpisu elektronicznego, przewiduje nowelizacja Kodeksu spółek handlowych, Kodeksu postępowania cywilnego oraz ustawy o KRS, którą - głosami wszystkich klubów - uchwalił w piątek Sejm.
 • UOKiK ostrzega: Telekomunikacja Cyfrowa Sp. z o.o. w Warszawie wprowadza konsumentów w błąd

  Prezes UOKiK wszczął postępowanie przeciw Telekomunikacji Cyfrowej Sp. z o.o. i zdecydował się ostrzec konsumentów, ponieważ praktyki spółki mogą powodować znaczne straty finansowe i niekorzystne skutki dla szerokiego kręgu konsumentów - podał UOKiK we wtorek.
 • Wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego

  Wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego podał, że Biuro Maklerskie Alior Banku S.A. zostało w piątek wpisane na listę ostrzeżeń publicznych KNF. Chodzi o działalność biura w latach 2012-2013. Wpis nie odnosi się do aktualnie prowadzonej działalności Biura Maklerskiego Alior Banku S.A.
 • Założenie spółki z o.o. - od czego zacząć?

  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest coraz bardziej popularna w naszym kraju. Zgodnie z postanowieniami kodeksu spółek handlowych, jest to rodzaj spółki kapitałowej, która może zostać utworzona przez jedną albo więcej osób. Kapitał zakładowy spółki powinien wynosić co najmniej 5000 złotych.
 • Posłowie przeciw zmianom w ustawie o FUS

  Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny zarekomendowała wczoraj odrzucenie projektu nowelizacji ustawy o FUS. Poselski projekt zakłada, że posiadanie statusu wspólnika w jednoosobowej spółce z o.o nie wiązałoby się z obowiązkiem ubezpieczenia emerytalnego.

Filmy - Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (1)

 • 1 zł ma wystarczyć do założenia spółki z o.o.

  Obniżenie minimalnego kapitału zakładowego dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z 5 tys. zł do symbolicznej złotówki przewiduje złożony w Sejmie projekt Ruchu Palikota. Według Grzegorza Byszewskiego, eksperta Pracodawców RP, taka zmiana nie wpłynie w znaczący sposób na tworzenie nowych spółek. Jak podkreśla, dla firm kapitał zakładowy to kropla w morzu ich potrzeb finansowych.