spodziewać

Artykuły - Spodziewać (439)

 • W Europie kontrakty na minusach

  W zachodniej Europie spadki kontraktów, więc można spodziewać się zniżek podczas wtorkowego handlu na giełdach - informują maklerzy.
 • NBP: w przyszłości kredytobiorcy powinni spodziewać się wzrostu stóp procentowych

  NBP: w przyszłości kredytobiorcy powinni spodziewać się wzrostu stóp procentowych

  Marzec był pierwszym miesiącem ogłoszonego w połowie stycznia br. przez prezesa Europejskiego Banku Centralnego programu luzowania ilościowego polityki monetarnej, czyli skupu obligacji. Na jego efekty trzeba będzie jednak poczekać co najmniej kilka miesięcy. W Stanach Zjednoczonych, które mają już za sobą taką operację, Rezerwa Federalna przygotowuje się do serii podwyżek stóp procentowych. Polscy kredytobiorcy także powinni brać to pod uwagę, ale w dłuższej perspektywie.
 • Grozi nam fala napływu zagranicznego kapitału

  Grozi nam fala napływu zagranicznego kapitału

  Do końca kadencji obecnej RPP nie należy spodziewać się zmiany poziomu stóp procentowych, choć nadzwyczajne okoliczności w postaci "zmasowanego" napływu kapitału pod wpływem QE w strefie euro całkowicie tego nie wykluczają - ocenia Adam Glapiński z Rady Polityki Pieniężnej.
 • Spokojnie na eurodolarze

  Zgodnie z tym, czego można się było spodziewać, główna para walutowa pozostaje w konsolidacji i dzieje się na niej stosunkowo niewiele.
 • Miedź w Londynie droga, bo w USA spodziewana jest poprawa

  Miedź na giełdzie w Londynie droga, bo w USA spodziewana jest poprawa na rynku pracy - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 5.742,00 USD za tonę.
 • Bezlitosne ceny

  Bezlitosne ceny

  W najbliższych latach nie można spodziewać się dużych wzrostów cen węgla energetycznego i koksowego. Globalne trendy wyznaczają Chiny i Australia.
 • Od stycznia spodziewana jest fala upadłości konsumenckich

  Od stycznia spodziewana jest fala upadłości konsumenckich

  Od stycznia zacznie obowiązywać nowe prawo które umożliwi łatwiejszą upadłość układową konsumenta. Zdaniem analityków ogłosi ją 100-150 tys. osób. Na mocy obecnie obowiązujących przepisów sądy w ostatnich trzech latach sądy ogłosiły 60 upadłości konsumenckich.
 • Polska rośnie w siłę. Czas na bogactwo obywateli

  Polska rośnie w siłę. Czas na bogactwo obywateli

  - Ostatnie informacje nieznacznie poprawiły perspektywy polskiej gospodarki - mówił w środę podczas konferencji prasowej prezes NBP Marek Belka. Jego zdaniem, można się spodziewać stabilizacji wzrostu gospodarczego, ale jest to wariant optymistyczny.
 • Korekta na USD/PLN

  Wczoraj wieczorem eurodolar dochodził do poziomów dość wysokich, mianowicie do okolic 1,25. Jak można się było spodziewać, w ciągu kolejnych kilkunastu godzin, w nocy naszego czasu, nastąpiła lekka korekta o technicznym charakterze - i dziś rano notujemy poziom 1,2465. Nie osłabia to byków całkowicie, aczkolwiek pokazuje, że jeszcze za wcześnie, by całkowicie odwracać losy eurodolara na rzecz silnego euro. Dziś o 11:00 poznamy inflację PPI w strefie euro, poza tym wypowie się w ciągu dnia aż cz
 • W 2015 roku można spodziewać się odbicia w sprzedaży

  W 2015 roku można spodziewać się odbicia w sprzedaży

  W połowie przyszłego roku inwestycje przedsiębiorstw mogą nieco wyhamować. Spowoduje to wzrost sprzedaży detalicznej w segmencie żywności w kolejnym roku - ocenia Rafał Antczak z Deloitte. To może być dobry moment, żeby zrestrukturyzować handel detaliczny w kraju.