spełniać

Artykuły - Spełniać (67)

 • UKE: Sześć typów skontrolowanych dekoderów nie spełnia norm

  UKE: Sześć typów skontrolowanych dekoderów nie spełnia norm

  Spośród 45 typów dekoderów do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej skontrolowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, sześć nie spełniało norm w zakresie tzw. kompatybilności elektromagnetycznej - poinformowało UKE w poniedziałek w komunikacie.
 • ETS: Tylko produkt spełniający określone kryteria można nazwać masłem

  ETS: Tylko produkt spełniający określone kryteria można nazwać masłem

  Nie można wprowadzać do obrotu produktów mlecznych ze słowem "masło" w nazwie, jeśli nie spełniają one unijnych kryteriów określonych dla masła - orzekł w czwartek Trybunał Sprawiedliwości UE.
 • Polska wejdzie do strefy euro, kiedy trwale będzie spełniać kryteria zbieżności - list prezydenta

  Polska wejdzie do strefy euro, kiedy trwale będzie spełniać kryteria zbieżności - list prezydenta

  Polska wejdzie do strefy euro wtedy, kiedy trwale będzie spełniać kryteria zbieżności, kiedy zachowa konkurencyjność gospodarki oraz kiedy sama strefa euro upora się z kłopotami - wynika z listu prezydenta Bronisława Komorowskiego, odczytanego przez jego doradcę Jerzego Osiatyńskiego do uczestników konferencji organizowanej przez NBP.
 • Rząd za zmianą przepisów ws. audytora efektywności energetycznej

  Rząd za zmianą przepisów ws. audytora efektywności energetycznej

  Rząd przyjął we wtorek zaproponowane przez ministra gospodarki zmiany ustawy o efektywności energetycznej, które znoszą wymogi, jakie obecnie musi spełniać audytor efektywności energetycznej. Odpowiednie wymogi będzie musiał spełniać natomiast sam audyt.
 • Tanie składniki majątku w kosztach firmowych

  Rzeczowe składniki majątku firmowego, na potrzeby podatku dochodowego, generalnie dzielą się na zaliczane i niezaliczane do środków trwałych. Składnik, który obowiązkowo z definicji podlega zakwalifikowaniu do pierwszej ze wskazanych kategorii, powinien spełniać cztery określone przez ustawodawcę kryteria.
 • Drużyna od spełniania marzeń

  Umiesz współpracować z innymi i nie ma dla ciebie zadań niemożliwych do wykonania? Chcesz pomagać mądrze tym, którzy tego najbardziej potrzebują? Masz więc predyspozycje, by zostać liderem w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. Rekrutacja już się rozpoczęła.
 • Pomaga w spełnianiu marzeń

  Pomaga w spełnianiu marzeń

  Sam udział w "You Can Dance - Po prostu tańcz" nic nie załatwi, ale może sporo ułatwić - przekonuje jeden z jurorów show, Michał Piróg.
 • Spełnia życzenia

  Spełnia życzenia

  Spakowała siebie i całą rodzinę, żeby na czas nagrywania nowego programu o kobietach, które chcą coś zmienić, przenieść się do stolicy Tatr.
 • Umowa spełniająca kryterium umowy znaczącej

  Raport bieżący nr 6/2012Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Qumak-Sekom SA informuje, że w dniu 17 lutego 2012 r. wpłynął do Spółki egzemplarz obustronnie podpisanego Aneksu nr 2 do Umowy zawartej pomiędzy Qumak-Sekom SA a konsorcjum firm Mostostal Warszawa S.A. oraz Acciona Infraestructuras S.A. (dalej jako "Umowa"). Przedmiotem Umowy zawartej 17 marca 2011 r. roku jest kompleksowe wykonanie instalacji elektrycznej oraz i
 • BZWBK spełnia wymogi KNF

  Zarząd BZ WBK nie podjął decyzji w sprawie podziału zysku za 2011 roku, jednak ocenia, że wypełnia kryteria postawione przed bankami przez Komisję Nadzoru Finansowego, konieczne aby móc wpłacić dywidendę - poinformował Mateusz Morawiecki, prezes banku.