spektakl

Artykuły - Spektakl (202)

 • ​Łaźnia Nowa: Teatr w wirtualnej rzeczywistości

  ​Łaźnia Nowa: Teatr w wirtualnej rzeczywistości

  W chwili gdy piszę te słowa przedstawienie pt. "Emigranci" jeszcze trwa. Jestem w samym centrum akcji, a mimo to nikomu nie przeszkadzam stukaniem w klawiaturę. Tak naprawdę to cały spektakl przeniósł się do... mojego domu.
 • Tradycyjnie na święta: Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska

  Tradycyjnie na święta: Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska

  Już od trzech lat tuż przed Wigilią, artystyczna para - Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska, zaprasza dzieci do Hali Opery na Zamku w Szczecinie. 20 i 21 grudnia odbędzie się tam tradycyjnie koncert zimowy - "Opowieść wigilijna" na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa.
 • Bajki ze świętym Mikołajem

  Bajki ze świętym Mikołajem

  Grudzień to czas prezentów, dlatego Teatr Capitol zaprasza wszystkie dzieci na ciekawe bajki, a po nich na spotkanie ze Świętym Mikołajem!
 • Szkolne spektakle są opodatkowane

  Szkolne spektakle są opodatkowane

  Szkoła teatralna musi płacić VAT od sprzedaży biletów na przedstawienia dyplomowe swoich studentów. To nie działalność edukacyjna - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
 • Wiśniowy kwiecień i maj w Teatrze Studio

  Wiśniowy kwiecień i maj w Teatrze Studio

  "Wiśniowy Sad" Czechowa w reżyserii Agnieszki Glińskiej na wiosennym afiszu STUDIO.
 • Zdrojewski staje w obronie Jana Klaty

  Zdrojewski staje w obronie Jana Klaty

  Bogdan Zdrojewski staje w obronie dyrektora Teatru Starego w Krakowie Jana Klaty. W ubiegły czwartek grupa oburzonych widzów gwizdami i okrzykami przerwała spektakl "Do Damaszku". Protestujący zarzucali reżyserowi i dyrektorowi placówki obrazę moralności i ducha Narodowego Starego Teatru.
 • "Emigranci"

  "Emigranci"

  Narzędzia do rozczytywania rzeczywistości zużywają się szybciej niż tenisówki. Mrożkowscy "Emigranci" prezentują pozorny projekt porozumienia, a zarazem autentyczną wiarę w jego brak. Język braku kompromisu, zwłaszcza po stronie inteligenta, udaje dialektyczne intencje, drażni, prowokuje, by go demaskować, żeby z nim walczyć, żeby nowe projekty tworzyć w opozycji do niego. Zapraszamy do Teatru Łaźnia Nowa!
 • Jak wyglądałby świat, gdyby rządziły nim dzieci?

  Jak wyglądałby świat, gdyby rządziły nim dzieci?

  "Piccolo Coro dell’Europa" - spektakl jest próbą stworzenia socjologicznej fantazji o rzeczywistości, którą zamieszkują jedynie dzieci. Może jest to bezludna wyspa? Może jakieś tajemnicze bractwo? Może utopijne państwo? Miasteczko namiotowe lub koczowisko oburzonych? Zapraszamy do Teatru Łaźnia Nowa!
 • "Koniec to nie my" Marcina Libera

  "Koniec to nie my" Marcina Libera

  "Koniec to nie my" - to tytuł najnowszego spektaklu Marcina Libera, jednego z najgłośniejszych reżyserów młodego pokolenia. Prapremiera 1 września w teatrze Studio.
 • Sextet czyli ROMA I JULIAN

  Sextet czyli ROMA I JULIAN

  17 czerwca 2013 w warszawskim Teatrze Capitol wystawiona zostanie sztuka w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego zatytułowana Sextet czyli Roma i Julian. W rolach głównych zagrają Hanna Śleszyńska i Paweł Wawrzecki.

Filmy - Spektakl (25)