specjaliści

Artykuły - Specjaliści (333)

 • Wynagrodzenia specjalistów rosną wolniej niż robotników

  Wynagrodzenia specjalistów rosną wolniej niż robotników

  Na świecie zwiększa się luka kompetencyjna – pracownicy nie posiadają umiejętności, których poszukują pracodawcy. Stopa bezrobocia w Polsce osiąga rekordowo niski poziom, jednak sytuacja na rynku pracy jest niejednoznaczna.
 • Specjaliści zarabiają w Polsce prawie 10 tys. zł. Kadra zarządzająca jeszcze więcej

  Specjaliści zarabiają w Polsce prawie 10 tys. zł. Kadra zarządzająca jeszcze więcej

  Rośnie zróżnicowanie płacowe w Polsce. Najlepiej zarabia kadra zarządzająca i specjaliści, choć coroczny wzrost ich wynagrodzeń stracił impet.
 • Jak wynająć menedżera z pasją?

  Jak wynająć menedżera z pasją?

  Mówi się o nich: ludzie od zadań specjalnych. Pojawiają się w firmie, realizują zakreślony wcześniej szczegółowo plan, po czym znikają. Ich misja trwa zazwyczaj od pięciu do dziewięciu miesięcy. Interim Managerowie wcale nie są drodzy, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę stosunek ceny do efektów, czyli zrealizowanych przez nich zadań.
 • Pensje specjalistów poszły w górę - 40 proc. zarabia więcej niż przed rokiem

  Pensje specjalistów poszły w górę - 40 proc. zarabia więcej niż przed rokiem

  Niniejszy artykuł stanowi podsumowanie raportu "Wynagrodzenia specjalistów w Polsce w 2013 roku" wydanego przez Sedlak & Sedlak. Dane zawarte w raporcie pochodzą od 51 106 respondentów, z czego 31 proc. z nich to starsi specjaliści, 58 proc. specjaliści doświadczeni, a jedynie 11 proc. młodsi specjaliści.
 • Jak firmy IT kuszą informatyków w Polsce i na świecie?

  Jak firmy IT kuszą informatyków w Polsce i na świecie?

  Polski rynek pracy już od kilku lat cierpi na niedobór informatyków. Brakuje nawet 50 tysięcy specjalistów. W Europie deficyt szacuje się już na 300 tysięcy a do roku 2020 deficyt może on przekroczyć okrągły milion. W jaki sposób firmy próbują zatrzymać i pozyskać pracowników na tak konkurencyjnym rynku?
 • ​W Polsce brakuje do pracy 50 tys. informatyków

  ​W Polsce brakuje do pracy 50 tys. informatyków

  Branża IT rozwija się bardzo dynamicznie, a co za tym idzie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tym sektorze. Pracodawcy mają problem ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanej kadry: programistów, konsultantów, wdrożeniowców. Według Adama Mitury z firmy BPSC, w Polsce brakuje do pracy 50 tys. informatyków.
 • Rośnie zapotrzebowanie na pracowników

  Zdaniem analityków Antal International na rynku pracy zaczynamy mieć do czynienia z rynkiem pracownika. Firmy zaczynają zgłaszać więcej ofert pracy a bezrobocie ma spaść do 12 proc.
 • Ile warci są specjaliści i menedżerowie?

  Ile warci są specjaliści i menedżerowie?

  Specjaliści i menedżerowie mogą już na dzień dobry otrzymać od pracodawcy wynagrodzenie rzędu 10 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Antal International.
 • Zagrywka "na fachowca"

  Zagrywka "na fachowca"

  Wierzycie w niezależne opinie internautów? Ufacie portalom, które bezinteresownie polecają specjalistów? Przestańcie. Przecież nie dajecie już wiary w istnienie smoków i czarownic.
 • "Dziennik Polski": W Polsce dramatycznie brakuje specjalistów

  "Dziennik Polski": W Polsce dramatycznie brakuje specjalistów

  Specjaliści w Małopolsce mogą zarobić nawet 20 tys. zł miesięcznie. Najbardziej opłaca się dyżurować - informuje "Dziennik Polski".

Filmy - Specjaliści (7)

 • Poturbowana wiewiórka trafiła w ręce specjalistów

  Złamana kostka, ząb, krwotok z nosa i liczne obrażenia to efekt upadku małej wiewiórki z ponad 20 metrów na beton. Na szczęście zwierzak szybko został objęty specjalistyczną opieką medyczną z Centrum Pomocy Dzikim Zwierzętom. Jak twierdzą lekarze, wiewiórka jest młoda i szybko wróci do zdrowia. Niebawem znów będzie mogła beztrosko biegać w koronach drzew. (STORYFUL/x-news)
 • Zwiększymy opodatkowanie najlepszych specjalistów

  Chcemy, aby młodzi ludzie stawali się wysokiej klasy specjalistami świetnie zarabiającymi, a jednocześnie zwiększamy ich opodatkowanie. Powstało nowe ministerstwo przedsiębiorczości, ale sprzeczności do pokonania jest wiele. - Nowy resort przedsiębiorczości i technologii, stworzony przy rekonstrukcji rządu, nie skłoni do zakładania firm i wprowadzania nowych technologii - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Aleksander Łaszek, główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR).W ocenie eksperta przedsiębiorczość hamuje zbyt częste zmienianie prawa i to także tego podatkowego. Przykładem projekt zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS. Dotąd powyżej tego limitu składki nie były opłacane, a to ma się zmienić od 1 stycznia 2019 roku.
 • Nawet ponad 10 000 zł. Ile zarabiają specjaliści w BPO/SSC?

  Nawet ponad 10 000 zł brutto miesięcznie mogą zarobić specjaliści z kilkuletnim doświadczeniem. Zarobki w polskim sektorze BPO/SSC są coraz wyższe i zapewne ten trend się utrzyma. W bieżącym roku możliwy jest nawet 5% wzrost wynagrodzeń w sektorze – wynika z szacunków Page Personnel. Kto zarabia najwięcej? Specjaliści z obszaru finansów, księgowości oraz obsługi klienta.
 • W Polsce brakuje specjalistów znających niemiecki

  Na polskim rynku pracy powoli zaczyna być odczuwalny deficyt specjalistów władających językiem niemieckim. Tymczasem na osoby mogące się pochwalić znajomością tego języka czeka wiele atrakcyjnych ofert pracy w centrach outsourcingu i usług wspólnych – mówi Magdalena Zagrodnik, Team Leader SSC/BPO w firmie rekrutacyjnej People.