SPD

Artykuły - SPD (100)

 • ​Niemcy: Martin Schulz nie jest już szefem SPD

  ​Niemcy: Martin Schulz nie jest już szefem SPD

  Dotychczasowy przewodniczący Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) Martin Schulz ogłosił we wtorek, że rezygnuje "z natychmiastowym skutkiem" z kierowania partią. Jego następczynią ma zostać Andrea Nahles, obecnie szefowa frakcji SPD w Bundestagu.
 • Schulz dopuszcza możliwość wejścia SPD do koalicji rządowej

  Schulz dopuszcza możliwość wejścia SPD do koalicji rządowej

  Przewodniczący Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) Martin Schulz dopuścił w piątek możliwość podjęcia przez nią rozmów w sprawie ewentualnego wznowienia większościowej koalicji rządowej z chadeckim blokiem CDU/CSU kanclerz Angeli Merkel. Jak zaznaczył, zadecydują o tym sami członkowie SPD. Giełda w Niemczech zareagowała zwyżką indeksu DAX o 0,51 proc. (godz. 15.13). Również indeks giełdy w Paryżu CAC wzrósł - o 0,57 proc.
 • Wybory regionalne w Dolnej Saksonii wygrywa SPD

  Wybory regionalne w Dolnej Saksonii wygrywa SPD

  SPD wygrała wybory do regionalnego parlamentu Dolnej Saksonii i utrzyma władzę w tym ważnym politycznie i gospodarczo kraju związkowym. Prawicowo-populistyczna Alternatywa dla Niemiec (AfD) ledwo przekroczyła próg wyborczy. Lewica nie wejdzie zapewne do landtagu.
 • Niemcy: Konflikt w koalicji rządowej. Socjaldemokraci niezadowoleni z Merkel

  Niemcy: Konflikt w koalicji rządowej. Socjaldemokraci niezadowoleni z Merkel

  W SPD rośnie niezadowolenie z polityki kanclerz Angeli Merkel wobec uchodźców. "Proponuję SPD, aby nie wydymała wciąż tak bardzo policzków, uchylając się zarazem od podjęcia jakiejś wiążącej decyzji" - odpowiada sekretarz generalny CDU.
 • Niemcy: SPD opowiedziała się w plebiscycie za koalicją z CDU/CSU

  Niemcy: SPD opowiedziała się w plebiscycie za koalicją z CDU/CSU

  Większość członków Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) opowiedziała się w plebiscycie za utworzeniem koalicji z partiami chadeckimi CDU i CSU - poinformowała skarbniczka SPD Barbara Hendricks po podliczeniu głosów w sobotę w Berlinie.
 • Niemcy: SPD w przyszłości nie wyklucza koalicji z postkomunistami

  Niemiecka SPD chce w przyszłości odejść od obowiązującego dotychczas stanowiska wykluczającego koalicję z postkomunistyczną lewicą jako partnerem nieobliczalnym. Uchwałę w tej sprawie ma przyjąć rozpoczynający się w czwartek zjazd partii w Lipsku.
 • Niemcy: Konserwatywna CSU wygrała wybory w Bawarii

  Niemcy: Konserwatywna CSU wygrała wybory w Bawarii

  Konserwatywna CSU zdobyła w niedzielę - według powyborczych sondaży - absolutną większość mandatów w wyborach do parlamentu lokalnego Bawarii. Ten wynik wzmacnia Angelę Merkel, walczącą o reelekcję w wyborach do Bundestagu 22 września. FDP jest poza parlamentem.
 • "Bild": Próba szantażu wobec Steinbruecka, kandydata SPD na kanclerza

  "Bild": Próba szantażu wobec Steinbruecka, kandydata SPD na kanclerza

  Szantażysta chciał zmusić kandydata opozycyjnej SPD na kanclerza Niemiec Peera Steinbruecka do rezygnacji z ubiegania się o stanowisko w wyborach 22 września - podał w sobotę niemiecki tabloid "Bild". Steinbrueck zawiadomił policję o przestępstwie.
 • Sukces SPD i Zielonych w wyborach do landtagu Dolnej Saksonii

  W niedzielnych wyborach do lokalnego parlamentu Dolnej Saksonii, uważanych za ważną próbę sił przed jesienną batalią o Bundestag, wygrały partie opozycyjne - SPD i Zieloni, zdobywając o jeden mandat więcej niż koalicja rządowa CDU/FDP.
 • Kandydat SPD na kanclerza pod presją, by ujawnił dochody

  Kandydat niemieckich socjaldemokratów na kanclerza Niemiec Peer Steinbrueck powinien całkowicie ujawnić swoje dodatkowe dochody za wykłady, wygłaszane na zaproszenie banków i koncernów - żądają politycy innych partii, a także część SPD.

Filmy - SPD (3)