spanie

Artykuły - Spanie (28)

 • Jaką pościel wybrać na lato, aby spać komfortowo?

  Jaką pościel wybrać na lato, aby spać komfortowo?

  Dni stają się coraz dłuższe, słońce mocniej przygrzewa, temperatura rośnie. Letnie noce bywają upalne, co może utrudniać zasypianie i zakłócać wypoczynek. Na co powinniśmy zatem zwracać uwagę przy wyborze pościeli na lato?
 • Dobry materac to podstawa zdrowego snu – czym kierować się, wybierając materace?

  Dobry materac to podstawa zdrowego snu – czym kierować się, wybierając materace?

  Jak wybrać materac, który będzie wygodny i dobry dla kręgosłupa? Wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad. W końcu najlepsze materace to te, które dają nie tylko spokojny, ale przede wszystkim zdrowy sen.
 • Materace Hilding – idealne dla twojej sypialni

  Materace Hilding – idealne dla twojej sypialni

  Głębokość i długość snu mają ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie w ciągu dnia. Jakościowy odpoczynek sprawia, że czujemy się wypoczęci, pełni energii i werwy do działania. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór materaca.
 • Materac kieszeniowy czy piankowy – który lepiej odpowiada Twoim potrzebom

  Materac kieszeniowy czy piankowy – który lepiej odpowiada Twoim potrzebom

  Miliony Polek narzekają na problemy ze snem, a niemała część z nich odczuwa rano ból kręgosłupa. Przyczyny zaburzeń snu są rozmaite, ale często jedną z nich jest nieodpowiedni mebel. Tymczasem zasada jest prosta: do spania służy łóżko z odpowiednio dobranym materacem, a nie kanapa lub wersalka. Poniżej słów parę o tym, dlaczego tak jest i jaki materac należy wybrać.
 • Polacy śpią za mało

  Polacy śpią za mało

  ​Naukowcy biją na alarm. Zgodnie z danymi zaprezentowanymi przez World Sleep Society około 45 proc. ludzi na całym świecie cierpi na zaburzenia snu. Najnowsze badania wskazują, że już co drugi Polak okresowo cierpi na problemy ze snem, a częstość występowania bezsenności przewlekłej w krajach europejskich wynosi około 10 proc.
 • Kiepski sen sprzyja nowotworom

  Kiepski sen sprzyja nowotworom

  Sen z licznymi przebudzeniami może przyspieszyć rozwój nowotworu, zwiększyć agresywność guza i zmniejszyć zdolność układu odpornościowego do kontrolowania przebiegu choroby.
 • Kobiety zasypiające o tej samej porze mają mniej tłuszczu

  Kobiety zasypiające o tej samej porze mają mniej tłuszczu

  Naukowcy odkryli, że regularny sen powoduje mniejszy stopień otłuszczenia ciała. Czy zatem chodząc spać codziennie o tej samej porze mamy szansę schudnąć?
 • Na problemy z budzeniem - kemping

  Na problemy z budzeniem - kemping

  Osoby mające problem z zasypianiem i budzeniem się powinny pojechać na tydzień na kemping. Powód? Nasze wewnętrzne zegary biologiczne znakomicie dostrajają się do naturalnego, letniego cyklu światła i ciemności. O ile damy im na to szansę...
 • Popołudniowa drzemka dobra na wszystko

  Popołudniowa drzemka dobra na wszystko

  Badania dowiodły, że naprawdę potrzebujemy w ciągu dnia drzemki...

Filmy - Spanie (46)